Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Potvrzeno, o prázdninách odstartují úpravy školní budovy na Starém Městě
V Masné 13 doposud sídlí 1. Slovanské gymnázium a jazyková škola. Foto: slovgym.cz

Potvrzeno, o prázdninách odstartují úpravy školní budovy na Starém Městě

Vedení Prahy 1 projednalo na svém zasedání v uplynulém týdnu dohodu ZŠ nám. Curieových a 1. Slovanského gymnázia o úpravě podmínek vystěhování gymnázia ze školní budovy v Masné 13. Městská část dodatek k nájemní smlouvě mezi školami z rozhodnutí Rady podpořila tak, že ho krátce po projednání podepsala prostřednictvím starostky Terezie Radoměřské (TOP 09) jako vedlejší účastník. Podle dodatku 1. Slovanské gymnázium budovu vystěhuje a předá do 7. července. Zároveň v průběhu prvního červencového týdne započnou práce na stavebních úpravách školy.

Základní škola nám. Curieových pronajala budovu v Masné 13 1. Slovanskému gymnáziu do konce právě končícího školního roku. Gymnázium ji mělo do 30. června vyklidit a předat základní škole. ZŠ nám. Curieových ale 1.

Slovanskému gymnáziu navrhla uvedený smluvní dodatek prodlužující lhůtu pro předání do 7. července, aby bylo možné provést hladký průběh vyklizení a předání školy. Dodatek obě organizace podepsaly 22. května 2024.

„Vítám dohodu obou škol a jsem také ráda, že budou budovu v Masné od začátku příštího školního roku využívat děti z družin ZŠ nám. Curieových,“ uvedla starostka Radoměřská, která dodatek k nájemní smlouvě z pověření Rady MČ Praha 1 v úterý 4. června podepsala.

Praha 1 je zřizovatelem ZŠ nám. Curieových a během prázdnin zajistí takové úpravy budovy v Masné 13, aby mohla sloužit pro potřeby menších dětí z prvního stupně. Po skončení stavebních úprav se pak do ní od nového školního roku 2024/2025 přestěhuje dvanáct skupin školní družiny.

„Dlouho plánovaný přesun školní družiny ZŠ nám. Curieových do Masné ulice umožní našim dětem, aby svůj volný čas trávily v jiném prostředí než během dopolední výuky, a v hlavní budově školy se vstupem z Dušní ulice uvolní tolik potřebné učebny pro vyučování,“ vysvětlil 1. místostarosta městské části Praha 1 David Bodeček, který má ve své gesci školství (nez./klub Piráti a občané z Prahy 1).

Rekonstrukce školní budovy ve Vojtěšské ulici

Ve druhé polovině školního roku 2024/2025 má být navíc v budově v Masné 13 vybudován kompletní gastroprovoz, který by měl být v provozu od začátku školního roku 2025/2026.

Příští rok v srpnu by se totiž měl na celý školní rok do budovy v Masné 13 přestěhovat první stupeň ZŠ Brána jazyků s rozšířenou výukou matematiky, který dosud sídlí v budově ve Vojtěšské ulici, která má během školního roku 2025/2026 projít rekonstrukcí.

„Čeká nás velká projektová výzva, díky které pak budou naše děti od září 2026 využívat dvě plně zrekonstruované a vybavené školní budovy v Masné a Vojtěšské, jež budou jim a dalším generacím sloužit dlouhá léta,“ vyzdvihl Richard Bureš (ODS), radní Prahy 1 pro investice, IT, Smart Cities a technické systémy prevence kriminality.


Autor: red

Na dvou místech se srazil vlak s člověkem

17. června 2024 v 16:55

Smrtelná nehoda se stala na koridoru, kudy jezdí řada rychlíků. Omezení se tak dotklo mimo jiné spojů Ostravan, Západní expres či Bavorský expres. Některé soupravy nabraly více než hodinové zpoždění, jiné dráhy rovnou odřekly.

Motorka srazila nezletilou dívku

17. června 2024 v 16:25

Nezletilou dívku srazila v pondělí dopoledne motorka. Stalo se to v ulici Trojská nedaleko gymnázia. Mladý motorkář se zranil na hlavě, ale hůře dopadla dívka. Podle záchranářů měla mnohačetná poranění, musela být dokonce uvedena do umělého spánku. Okolnosti srážky vyšetřují...

Další články
Nahoru