dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Potvrzeno: ČSSD podpoří Hudečka z TOP 09, pozítří se stane primátorem
Tomáš Hudeček (vlevo) bude od čtvrtka novým primátorem. Jedním z kandidátů TOP 09 byl i Václav Novotný, který se stane jeho zástupcem. Foto: Jindřich Dvořák

Potvrzeno: ČSSD podpoří Hudečka z TOP 09, pozítří se stane primátorem

Podle zdroje blízkého vyjednávání mezi TOP 09 a ČSSD na pražském magistrátu se dnes dopoledne sociální demokraté definitivně rozhodli podpořit Tomáše Hudečka na pražského primátora. 

Ve čtvrtek pro něj budou hlasovat na jednání pražského zastupitelstva strany TOP 09 i ČSSD, které mají v zastupitelstvu většinu, takže se Hudeček obejde bez hlasů KSČM i ODS. 

Již včera se zastupitelé TOP 09 dohodli na obsazení jedenáctičlenné rady hlavního města. Primátorovi Hudečkovi budou krýt záda jeho zástupci Václav Novotný a dosavadní šéf zastupitelského klubu TOP 09 Jiří Vávra.

Vizitka nového pražského primátora Tomáše Hudečka

Narodil se 10. května 1979 v Olomouci a od roku 2002 žiji v Praze. 

Vystudoval matematiku a zeměpis na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého. Ve vzdělání jsem dále pokračoval v doktorandském studiu sociální geografie a regionálního rozvoje na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Od listopadu 2010 je zastupitelem hl. m. Prahy a následující rok byl zvolen do Rady HMP. V ní měl na starosti gesci územního rozvoje hlavního města Prahy.

Ve volném čase se věnuje velkému množství sportů, kanoistice, tenisu, plavání, badmintonu, lyžování a dalším. 

Mimo jiné je také předsedou Dozorčí rady Českého svazu tanečního sportu. 

Mám rád literaturu faktu, příběhy a osudy lidí, společenské a ekonomické vědy a teorie. Poslouchá vážnou hudbu, rád cestuje a učí se cizí jazyky.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru