Dnes Pondělí - polojasno 20°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 25. 9. 2023
Svátek má Zlata
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Potravinová banka je na Novoměstské radnici třetí měsíc, pomohla už desítkám lidí
Výdejní okénko Potravinové banky na nádvoří Novoměstské radnice. Foto: P2

Potravinová banka je na Novoměstské radnici třetí měsíc, pomohla už desítkám lidí

Potravinová banka Praha, která poskytuje potraviny a hygienické potřeby lidem v nouzi, má hned několik výdejních míst. Jedno z nich, určené pro občany Prahy 1 a 2, se nachází na Novoměstské radnici v Praze 2. Za první měsíce fungování si pro pomoc ke zdejšímu výdejnímu okénku přišlo několik desítek zájemců.

„Dvouměsíční spolupráce s Novoměstskou radnicí a Potravinovou bankou Praha se rozhodně osvědčila. Důkazem toho jsou desítky spokojených klientů, kteří sem zavítali. Zřízením výdejního místa přímo v centru Prahy tak dokážeme adresně a cíleně pomoci občanům Prahy 1 a 2, kteří se ocitli v tíživé životní situaci, a mají problém se zajištěním základních potravin a hygienických potřeb. Zároveň také podporujeme hospodárné nakládání s potravinami potenciálně určenými k likvidaci,“ uvedl starosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS), který byl osobně i u zahájení provozu výdejny Potravinové banky Praha na Novoměstské radnici.  

Výdejní okénko v přízemí nádvoří Novoměstské radnice je otevřeno každé pondělí v době od 9 do 12 hodin. Občané Prahy 1 a 2, kteří se ocitli ve finančních problémech a chtějí si tašku potravin a hygienických potřeb vyzvednout, musí přinést doporučení sociálního odboru, úřadu práce, nebo OSPODu.

Potřeby Potravinové banky Praha, jejích klientů i samotný se Novoměstské radnice se podle ředitele Novoměstské radnice Alberta Kubišty podařilo skloubit. „Od prvního výdeje má počet lidí, kteří na Novoměstské radnici našli pomoc, jasně vzrůstající trend, a to i přesto, že jsme začali v předprázdninovém čase. Naše spolupráce s Potravinovou bankou má komornější formát, ale i tak patří k dobrým cestám, které jsme se v oblasti služby občanům a společnosti rozhodli dělat," řekl Kubišta. 

Hlavní činností Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj je svoz potravin potenciálně určených k likvidaci z prodejen s prodejní plochou nad 400 metrů čtverečních, od výrobců, farmářů, ze škol, restaurací nebo z hotelů.

„Maminky s dětmi mohou dostat i pleny, vlhké ubrousky, dětskou hygienu. Potravinová banka není supermarket, do tašek dávají naši zaměstnanci vždy ty potraviny, které máme zrovna na skladě. Bývají to těstoviny, rýže, mléko, sladkosti, cukr, pečivo, sladkosti, ovoce, zelenina, paštiky. Zkrátka cokoli, co zrovna svezou naši řidiči z potravinových řetězců,“ sdělila ředitelka Potravinové banky Věra Doušová.


Autor: puc

Praha 1: Odkaz Karla Gotta připomene videomapping na Rudolfinu

Dnes v 07:09

V úterý 3. října proběhne premiéra videomappingu s názvem Odkaz Karla Gotta.

Praha 6: Setkání k zeleni na Hanspaulce

Včera ve 12:32

Radnice Prahy 6 zve k procházce v centrální části Hanspaulky a následné diskuzi na téma péče o zeleň.

IDEA13: Maraton nápadů pro lepší Prahu 13

23. září 2023 v 10:43

Šestý ročník 24hodinových nápadových maratonů Prahy 13 je zpět. Jednotlivci i týmy se mohou hlásit s nápady na zlepšení školství, volnočasových aktivit, bezpečnosti nebo životního prostředí na Třináctce.

Přednáška: Ze srdce a kamene

23. září 2023 v 07:14

Přednáška z cyklu Rok Antonína Švehly Ze srdce a kamene Místa vzpomínek na Antonína Švehlu se koná v pondělí 2. října od 17 hodin.

Vycházka: Park Eden a Slatiny

22. září 2023 ve 12:30

Další architektonická vycházka Prahy 10 s názvem Zábavní park Eden a Slatiny se uskuteční v úterý 26. září od 17 hodin. Potrvá 90 minut a sraz je před vstupem do Muzea fotbalového klubu Slavia v ulice U Slavie. 

Cenu za příkladnou praxi v paliativní medicíně získala sestřička z VFN

22. září 2023 ve 12:11

Opět se konala Celostátní konference paliativní medicíny a v letošním roce se jí zúčastnili i zdravotníci z Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN), a to z nového Oddělení paliativní péče, které vzniklo teprve na konci minulého roku. Cenu za příkladnou praxi v paliativní medicíně letos získala Jana...

Radnice mění poškozené odpadkové koše

22. září 2023 v 11:31

Na Jižním Městě probíhá čištění a výměna odpadkových košů. Ulámané, prokopnuté či ohněm zničené odpadkové koše začala na pokyn Odboru životního prostředí vyměňovat servisní organizace městské části Praha 11 Jihoměstská majetková. Pokud je odpadkový koš počmáraný a není mechanicky poškozený,  bude...

Na náměstí Míru začíná Vinobraní na Grébovce

22. září 2023 v 11:23

Hudebními či tanečními vystoupeními v pátek 22. září odpoledne začíná vinobraní v Havlíčkových sadech (Grébovka). Páteční program zahájí ve 14 hodin hudební vystoupení na náměstí Míru a v sobotu se akce přesune přímo do Grébovky. Na návštěvníky čeká 87 stánků, z nichž 39 bude prodávat víno....

Praha 15: Hostivařský Komunitní den

22. září 2023 v 09:22

V areálu kostela Stětí sv. Jana Křtitele a Komunitního centra Farní dvůr se 7. října od 9 do 19 hodin koná komunitní sousedské setkání s dobročinným bazárkem, kreativní, sportovní, kuchařskou a dalšími dílnami, hrou pro rodiny s dětmi, přednáškou o historii...

Praha 6: Akce Pošli aktovku dál byla úspěšná, vybralo se rekordní množství

22. září 2023 v 08:17

V Praze 6 byl ukončen pátý ročník sběru aktovek a školních pomůcek. Vybralo se rekordní množství, 273 aktovek a nepočítaně školních pomůcek.

Do Prahy 10 na Maňánu

22. září 2023 v 08:11

V sobotu 23. září v ulici Brigádníků a přilehlém parku Solidarita se koná pátý ročník rodinného multižánrového festivalu.

Další články
Nahoru