Dnes Pondělí - skorojasno 12°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 14°C
Pondělí 20. 5. 2024
Svátek má Zbyšek
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Potravinová banka je na Novoměstské radnici třetí měsíc, pomohla už desítkám lidí
Výdejní okénko Potravinové banky na nádvoří Novoměstské radnice. Foto: P2

Potravinová banka je na Novoměstské radnici třetí měsíc, pomohla už desítkám lidí

Potravinová banka Praha, která poskytuje potraviny a hygienické potřeby lidem v nouzi, má hned několik výdejních míst. Jedno z nich, určené pro občany Prahy 1 a 2, se nachází na Novoměstské radnici v Praze 2. Za první měsíce fungování si pro pomoc ke zdejšímu výdejnímu okénku přišlo několik desítek zájemců.

„Dvouměsíční spolupráce s Novoměstskou radnicí a Potravinovou bankou Praha se rozhodně osvědčila. Důkazem toho jsou desítky spokojených klientů, kteří sem zavítali. Zřízením výdejního místa přímo v centru Prahy tak dokážeme adresně a cíleně pomoci občanům Prahy 1 a 2, kteří se ocitli v tíživé životní situaci, a mají problém se zajištěním základních potravin a hygienických potřeb. Zároveň také podporujeme hospodárné nakládání s potravinami potenciálně určenými k likvidaci,“ uvedl starosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS), který byl osobně i u zahájení provozu výdejny Potravinové banky Praha na Novoměstské radnici.  

Výdejní okénko v přízemí nádvoří Novoměstské radnice je otevřeno každé pondělí v době od 9 do 12 hodin. Občané Prahy 1 a 2, kteří se ocitli ve finančních problémech a chtějí si tašku potravin a hygienických potřeb vyzvednout, musí přinést doporučení sociálního odboru, úřadu práce, nebo OSPODu.

Potřeby Potravinové banky Praha, jejích klientů i samotný se Novoměstské radnice se podle ředitele Novoměstské radnice Alberta Kubišty podařilo skloubit. „Od prvního výdeje má počet lidí, kteří na Novoměstské radnici našli pomoc, jasně vzrůstající trend, a to i přesto, že jsme začali v předprázdninovém čase. Naše spolupráce s Potravinovou bankou má komornější formát, ale i tak patří k dobrým cestám, které jsme se v oblasti služby občanům a společnosti rozhodli dělat," řekl Kubišta. 

Hlavní činností Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj je svoz potravin potenciálně určených k likvidaci z prodejen s prodejní plochou nad 400 metrů čtverečních, od výrobců, farmářů, ze škol, restaurací nebo z hotelů.

„Maminky s dětmi mohou dostat i pleny, vlhké ubrousky, dětskou hygienu. Potravinová banka není supermarket, do tašek dávají naši zaměstnanci vždy ty potraviny, které máme zrovna na skladě. Bývají to těstoviny, rýže, mléko, sladkosti, cukr, pečivo, sladkosti, ovoce, zelenina, paštiky. Zkrátka cokoli, co zrovna svezou naši řidiči z potravinových řetězců,“ sdělila ředitelka Potravinové banky Věra Doušová.


Autor: puc

Staročeský jarmark v Praze 14

Dnes ve 20:20

Tradiční staročeský jarmark plný zábavy a překvapení, ukázka historických řemesel a bohatý kulturní program ve farní zahradě v sobotu 25. května. Vstup zdarma.

Den s IZS: U dětí zvítězila hasičská pěna

Dnes v 11:51

Profesionální a dobrovolní hasiči, policisté a záchranáři se o víkendu 18. května předvedli veřejnosti už podesáté na Dnu s IZS (Integrovaný záchranný systém). Akci pořádá městská část Radotín a zasloužilý hasič František Drož spolu se svou domovskou SDH...

Trhy na Slunečním náměstí se konají každé pondělí

Dnes v 09:20

Na Sluneční náměstí v Nových Butovicích se vrátily tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost každé pondělí od 8 do 18 hodin nakoupit čerstvé zboží ve stáncích s ovocem, mléčnými a masnými výrobky, s uzeninami, rybami, zeleninou, pečivem, sladkostmi a nápoji, ale...

Květnový koncert Prahy 2 na Bastionu

Dnes v 08:53

Cyklus Prahy 2 Hudba na hradbách na Bastionu je věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě.

Jedu v medu

Dnes v 08:00

Akce v muzeu nabídne v sobotu 25. května medem provoněný program. Připravte se na medové dobroty, zajímavosti ze života včel i včelky živé. 

Toulky devítkou: Katedrály novověku

Včera ve 14:06

Devatenácté století se neslo ve znamení pokroku. Lidé se častěji než k Bohu obraceli k technice a vědě, jako víře nového věku. Již nevznikaly majestátní katedrály jako dřív, k nebi se počaly zdvíhat nové chrámy. Domy racionality a pořádku, dokonalé organizace a maximálního...

Veletrh sociálních služeb v Praze 10

Včera ve 12:14

Veletrh sociálních služeb představí organizace, které pomáhají v obtížných situacích.

Návštěvy skleníku botanické zahrady budou omezeny

18. května 2024 v 15:04

V pondělí 20. a v úterý 21. května bude skleník Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 otevřený jen od 10:00 do 12:00 hodin.

Další články
Nahoru