dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražský život

Posvítily si na ticho. Neslyšící i slyšící děti si užívaly

Společnost Tichý svět oslavila již potřetí mezinárodní den mateřského jazyka akcí Znakuji, tedy jsem. V sobotu 21. února se začaly od 16 hodin do okolí Tiché kavárny u metra Ládví scházet rodiny s dětmi. Zasoutěžit si a zažít na vlastní kůži jedinečnou slavnost světel přišlo asi osmdesát návštěvníků.  

Slyšící i neslyšící děti si užívaly soutěže na pěti stanovištích, spolu s dospělými pak bohatý doprovodný program, k němuž patřila ohnivá a bubenická show skupiny Tribo fuego, koncert šansoniérky Markéty Bínové a umělecky tlumočené hudební vystoupení kapely Çava.

„Znakový jazyk je krásný a jedinečný komunikační prostředek, který je mateřským jazykem neslyšících – užívat si ho však mohou všichni! O tom se přesvědčili malí i velcí návštěvníci kavárny, kteří si na slavnosti hravou formou osvojili několik základních znaků. A protože se mezitím setmělo, pěkně jsme jim na ticho posvítili – svíčkami, otevřeným ohněm a jinými světýlky,“ uvedla společnost Tichý svět ve svém prohlášení.

Celý program probíhal v českém i znakovém jazyce. Úspěšní malí soutěžící získali jako odměnu horký džusík a na památku svítící dárek a odznáček s logem akce.


Další články
Nahoru