Dnes Úterý - zatazeno 4°C
Zítra Středa - obcasny-dest 6°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Posvítí na volby. Energetici na pátek a sobotu neplánují odstávky, posílí pohotovost
První kolo prezidentských voleb se bude konat 13. a 14. ledna 2023. Foto: Jan Puci

Posvítí na volby. Energetici na pátek a sobotu neplánují odstávky, posílí pohotovost

Společnost ČEZ Distribuce, která působí na území jedenácti krajů, přijala opatření, díky kterým by měl být zajištěn bezproblémový průběh volby prezidenta České republiky. Společnost minimalizuje v termínu konání voleb 13. až 14. ledna plánované odstávky elektřiny a nebude provádět práce, které by mohly ovlivnit průběh voleb. Zároveň energetici posílí počty pracovníků jak v terénu, tak i na call centru a dispečinku pro řešení poruch. Opatření přijala i Pražská energetika (PRE), distributor elektrické energie v hlavním městě. Server Pražský patriot o tom informovali mluvčí jmenovaných společností.  

„Pražská energetika je regionální dodavatel a distributor elektrické energie. Žádné plánované odstávky či práce na dobu prezidentských voleb nechystáme. Naše společnost bude v pátek a v sobotu fungovat v oblasti obsluhy zákazníků ve standardním režimu,“ uvedl mluvčí PRE Karel Hanzelka. Poruchová služba společnosti však podle něj bude během volebních dní v režimu zvýšené pohotovosti, kdy bude mít službu několik pohotovostních čet.

„Evidujeme jen jednotky poruch do měsíce, které zpravidla bývají velmi rychle, v řádu minut až nanejvýš do jedné hodiny, odstraněny. Běžná pražská domácnost bývá bez dodávek elektřiny průměrně jen přibližně 30 až 45 minut za rok,“ dodal. 

Opatření ČEZ

Na celém zásobovacím území společnost ČEZ Distribuce minimalizuje v termínech od 13. ledna, 13:00 hodin do 14. ledna, 24:00 hodin (a pro případné druhé kolo prezidentských voleb, které se koná 27. – 28. ledna 2023) plánované práce na distribučním zařízení, se kterými by bylo spojeno přerušení nebo omezení dodávky elektřiny. S výjimkou činností poruchové služby a odstraňování případných poruch.

„Zároveň společnost pro termín konání voleb navýšila počty pohotovostních čet, posílila pohotovosti pracovníků dispečinku a call centra s cílem předejít delším výpadkům z důvodů poruch v distribuční soustavě,“ uvedla Soňa Holingerová, mluvčí Skupiny ČEZ.

ČEZ Distribuce podle ní také zaslala registrovaným starostům přes Krizový informační systém informace o aktivaci speciálních krizových linek pro případ výpadku elektřiny ve volebních místnostech s žádostí o předání informace do volebních místností. 

„V případě nenadálého výpadku elektřiny ve volebních místnostech prosím nejprve zkontrolujte jističe v objektu, následně kontaktujte bezplatnou linku ČEZ Distribuce 800 850 860. Dodávky elektřiny do volebních místností budeme obnovovat v nejkratším možném čase,“ napsala společnost starostům. 


Autor: Jan Puci

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Včera ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru