dnes
Středa - oblacno
25°C
zítra
Čtvrtek - prehanky-dest
27°C
pozítří
Pátek - bourky
24°C
Posuzování nabídek na projektovou dokumentaci pro rekonstrukci radnice Prahy 10 začne o týden později
Letecký pohled na radnici Prahy 10 ve Vršovicích. Foto: archiv MČ

Posuzování nabídek na projektovou dokumentaci pro rekonstrukci radnice Prahy 10 začne o týden později

Celkem čtyři společnosti se zapojily do třetí veřejné soutěže na výběr dodavatele projektové dokumentace pro rekonstrukci radnice Prahy 10 ve Vršovicích. Zjistilo se to při dnešním otevírání obálek.

Dva z uchazečů o zakázku však nesplnily některé technické náležitosti, přičemž dostaly čas do příštího čtvrtka na doplnění informací. Až potom začne komise schválená zastupitelstvem jednotlivé nabídky posuzovat.

Předmětem plnění této veřejné zakázky jsou přípravné práce a průzkumy, projektové práce a kompletní inženýrská činnost, včetně autorského dozoru.

„Rekonstrukce radnice je trochu zakletá. První dvě soutěže na dodavatele dokumentace byly předchozím vedením radnice zrušeny,“ uvedl místostarosta Prahy 10 Filip Humplík (ODS), do jehož kompetencí patří kromě dopravy, parkování a řešení budoucnosti KD Eden také rekonstrukce radnice.

 „Situace se pochopitelně v průběhu let mění, takže společně s kolegy zvažujeme i jiné varianty než pouhé nové opláštění stávající budovy,“ dodal Humplík.
Praha 7 začne nakupovat energie z obnovitelných zdrojů

Včera v 11:33

V návaznosti na vyhlášení stavu klimatické nouze schválili včera zastupitelé Prahy 7 záměr uplatnit u nákupu energií záruky původu z obnovitelných zdrojů. Sedmá městská část nakupuje od roku 2016 plyn a elektřinu za výhodnější ceny v aukcích na komoditní burze.

O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

Včera v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

17. června 2019 ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Další články
Nahoru