dnes
Neděle - prehanky-dest
26°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
25°C
pozítří
Úterý - polojasno
28°C
Posuzování nabídek na projektovou dokumentaci pro rekonstrukci radnice Prahy 10 začne o týden později
Letecký pohled na radnici Prahy 10 ve Vršovicích. Foto: archiv MČ

Posuzování nabídek na projektovou dokumentaci pro rekonstrukci radnice Prahy 10 začne o týden později

Celkem čtyři společnosti se zapojily do třetí veřejné soutěže na výběr dodavatele projektové dokumentace pro rekonstrukci radnice Prahy 10 ve Vršovicích. Zjistilo se to při dnešním otevírání obálek.

Dva z uchazečů o zakázku však nesplnily některé technické náležitosti, přičemž dostaly čas do příštího čtvrtka na doplnění informací. Až potom začne komise schválená zastupitelstvem jednotlivé nabídky posuzovat.

Předmětem plnění této veřejné zakázky jsou přípravné práce a průzkumy, projektové práce a kompletní inženýrská činnost, včetně autorského dozoru.

„Rekonstrukce radnice je trochu zakletá. První dvě soutěže na dodavatele dokumentace byly předchozím vedením radnice zrušeny,“ uvedl místostarosta Prahy 10 Filip Humplík (ODS), do jehož kompetencí patří kromě dopravy, parkování a řešení budoucnosti KD Eden také rekonstrukce radnice.

 „Situace se pochopitelně v průběhu let mění, takže společně s kolegy zvažujeme i jiné varianty než pouhé nové opláštění stávající budovy,“ dodal Humplík.
V logistickém centru hořelo nákladní auto, škoda je milion korun

Včera v 09:04

 Včera krátce před sedmnáctou hodinou zasahovaly dvě jednotky pražských hasičů u požáru kabiny nákladního auta v logistickém centru v ulici U Plynárny v Praze 4.   

Prahou prošly tisíce lidí, u sídla komunistů po nich zůstala rakev

22. srpna 2019 v 00:11

Metropolí prošly ve středu večer tisíce lidí k připomínce obětí 21. srpna 1969. Podle pořadatelů ze spolku Milion chvilek pro demokracii jich bylo zhruba 10 000. U sídla KSČM nechali rakev se jmény pěti zastřelených a jejich siluety namalované na zemi.

Další články
Nahoru