dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Pražská politika

Posun u protihlukového valu na úpatí Prahy 22 a 15?

O stavbě protihlukového valu, který roste na úpatí Prahy 22 a 15 a pro mnohé je nebezpečnou skládkou, informoval Pražský patriot 19. června. V článku zazněla kritika, že na val jsou nošeny různé – i nebezpečné – materiály. Krátce poté, 25. června, vydal stavební úřad Prahy 22 „souhlas s provedením změny stavby před jejím dokončením“.

„Najednou má val skončit „pouze“ s plochou 56 tis. m2 (místo původních 51 tis. a místo 64 tis. povolených v roce 2013) a objemem 700 tis. m3 (místo 626 tis., resp. 856 tis. z roku 2013). Že by Metransu došla výkopová zemina a povolená stavební suť a jiný odpad? Do konce roku 2017 se má nahonem zajílovat, pokrýt ornicí a zazelenit. Ale vodoprávní řízení, které by vyřešilo odtokový systém dešťových vod, stále neskončilo. Nově se počítá s retenčními příkopy a jezírkem. Oko s lupou a sledujeme dál…,“ je to komentováno na facebookové stránce Patnáctka náš domov.

Protihlukový val, nebo nebezpečná skládka? Podle radnice časovaná bomba


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru