Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Postrádáte exotiku v domácnosti?
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení

Postrádáte exotiku v domácnosti?

Jedním z prostředků, jak obohatit naše prostředí a vnést do domova novou energii, je přidání prvků exotiky. Bez ohledu na to, zda milujete cestování nebo jste spíše domácí typ, existuje nespočet způsobů, jak do svého bytu nebo domu přinést kousek světa. Od výrazných kousků nábytku až po drobné dekorační prvky. Pojďme si uvést pár takových nápadů.
  1. Zahraniční nábytek je skvělým způsobem, jak přinést do domácnosti exotický nádech. Například indické ručně vyřezávané stolečky, japonské tatami matrace nebo africké křeslo mohou být vynikajícími doplňky k vašemu stávajícímu nábytku. Tyto kousky nejen dodají vašemu domovu jedinečný vzhled, ale také vyprávějí příběhy o kulturách a tradicích z celého světa.


  2. Etnické textilie jsou barevné a vzorované a jsou dalším skvělým způsobem, jak přidat do domova exotický nádech. Prostírání s etnickými vzory, orientální koberce, africké batikované látky nebo indické šály mohou být použity jako dekorativní přehozy na pohovku nebo jako závěsy. Tyto textilie nejen přidají do domova barvu a teplo, ale také vnáší do prostoru atmosféru různých kultur.

  3. Mezi keramiku a dekorativní umění patří určitě ručně vyrobené umělecké předměty. Jsou další skvělou možností, jak přidat do domova exotický dotek. Můžete zvážit nákup tradičních keramických váz, sošek nebo dekorativních talířů z různých koutů světa. Tyto kousky nejenže dodají osobnost vašemu prostoru, ale také připomínají ruční umělecké techniky a tradiční řemesla.


  4. Rostliny a botanika z různých částí světa mohou přinést do domova živou exotiku. Například bonsaje z Japonska, sukulenty z pouští Afriky nebo orchideje z tropických deštných pralesů mohou být skvělým způsobem, jak přidat do domácnosti přírodní krásu a harmonii. Navíc péče o tyto rostliny může být velmi terapeutická a povznášející.


  5. Domácí zvířata také mohou být přínosem exotiky. V dnešní době se stále více lidí obrací k chovu exotických zvířat jako domácích mazlíčků. Od malých ještěrů jako jsou chameleóni až po vzácné druhy ptáků a savců. Exotická zvířata přinášejí do domova novou a neobvyklou atmosféru.

  6. Akvária mohou sloužit také jako další exotický prvek v našem bytě. V takovém dobře udržované akváriu můžeme ve speciálních substrátech dovezených z exotických zemí pěstovat exotické akvarijní rostliny a samozřejmě i exotické barevné rybičky. Jestliže nevíte jak na to, zkuste si informace zjistit na https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/akvaria.

  7. Umělecká díla a fotografie z různých částí světa mohou být inspirativním způsobem, jak přidat do domova exotický nádech. Můžete zvážit umístění fotografií exotických destinací na stěny nebo investovat do originálních uměleckých děl, která zachycují kulturu a krásu různých zemí. 

Přidání exotických prvků do domácnosti není jen o estetice, ale také o tom, jak se cítíte ve svém prostředí. Exotické prvky mohou pomoci otevřít vaši mysl, rozšířit obzor a připomenout krásu a rozmanitost světa kolem nás. Bez ohledu na to, zda jste světoběžník nebo jste teprve začali objevovat exotiku, přidání těchto prvků do vaší domácnosti vám může pomoci vytvořit prostředí, které je plné inspirace, radosti a příjemného pocitu dobrodružství.


Autor: red

Celostátní kolo Zeměpisné olympiády opět po roce na Albertově

20. dubna 2024 ve 13:09

Ve školním roce 2023/2024 se koná již 26. ročník Zeměpisné olympiády, soutěže pro nadané žáky v zeměpise (geografii). Ve dnech 25. a 26. dubna se pak v prostorách Přírodovědecké fakulty UK na Albertově uskuteční celostátní kolo soutěže, ve kterém se úspěšní řešitelé krajských kol se utkají...

V Praze 4 otevřeli Doupě, klub bude pomáhat dětem a mladistvým

14. dubna 2024 v 08:46

Praha 4 má nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, klub Doupě. Klub s nízkým prahem znamená, že je otevřen dětem a mládeži bez nutnosti udávat jméno, věk, adresu či jiné osobní údaje. Pomáhat bude hlavně dětem a mladistvým, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci nebo jsou takovou situací...

Program Šestka táborová vstoupil do dalšího ročníku

4. dubna 2024 v 09:47

I v letošním roce podpoří Praha 6 rodiny s dětmi v tradičním programu Aktivní město – Šestka táborová. Program byl zahájen 1. dubna. Na prázdninové pobyty dětí ve věku 3 až 18 let na letních táborech, pobytových, příměstských nebo sportovních soustředěních, získají rodiče od radnice městské části...

Diakonie Praha odhaluje životy lidí s autismem

31. března 2024 ve 21:11

Na 2. dubna připadá každoročně Světový den porozumění autismu. Diakonie Praha k této příležitosti spouští osvětovou kampaň o životě lidí s autismem a chováním náročným na péči. Skrze výstavu fotografií a audio příběhy chce přiblížit široké veřejnosti, jak mohou lidé s tímto typem postižení vnímat...

Čapadlo u Hollaru nabídne pivnici, kavárnu, bary i cvičení jógy

29. března 2024 v 06:28

Novým provozovatelem čapadla u Hollaru v Praze 1 je od března Robert Koura, šéfkuchař pražské restaurace U Pinkasů. Zónu kolem čapadla se svým týmem upravil a pokud tomu bude přát počasí, v polovině dubna by ho rád zpřístupnil veřejnosti.

Další články
Nahoru