dnes
Sobota - skorojasno
3°C
zítra
Neděle - polojasno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Postrach pražských zahrádkářů byl dopaden
Zahrádkářská kolonie. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Postrach pražských zahrádkářů byl dopaden

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu objasnili případ rozsáhlé majetkové trestné činnosti, která spočívala ve vykrádání chatek v chatové oblasti zahrádkářské kolonie Cholupice v Praze 4. Dvaačtyřicetiletý muž se v období od konce roku 2011 do letošního června vloupal celkem do jednadevadesáti chatek, čímž způsobil škodu téměř jeden milion korun na odcizených věcech.

Do chatek se dostával po vypáčení dveří nebo oken po předchozím rozstřižení plotu, a tím způsobil škodu 250 tisíc korun. Mezi věci, které muž kradl, patřily například sekačky, pily, křovinořezy, nářadí, vařiče, televizory, krumpáče, propanbutanové láhve, rychlovarné konvice, ale třeba i oblečení, bagety, konzervy a nápoje. V jednom případě odcizil i sazenice cibulí.

„Nebral však pouze věci, které byly volně položené, ale i to co bylo doslova a do písmene přišroubované. Nelenil totiž odmontovat například kohoutky na vodu nebo vodoměr,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Odcizené věci následně končily v bazarech a zastavárnách nebo si je nechával pro svou potřebu. Kriminalisté při vyšetřování případu část odcizených věcí zajistili a ty budou nyní vráceny majitelům.

Muž byl obviněn z trestných činů porušení domovní svobody, poškození cizí věci a krádeže vloupáním. V případě odsouzení za tyto trestné činy hrozí vzhledem ke způsobené větší škodě trest odnětí svobody až na pět let. Muž je stíhaný na svobodě, neboť se k vloupáním přiznal a spolupracuje.


Autor: Dalibor Kracík

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru