dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C

Postav se ve středních Čechách Kubovi a Kalouskovi, vyzývají Okamuru. Zvažuje to

Tomio Okamura uvedl, že ač srdcem ho to táhne na Zlínsko, kde byl zvolen senátorem, mnozí jeho příznivci ho vyzývají, aby se ve volbách za své Hnutí Úsvit přímé demokracie postavil bývalému ministru financí Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) či Martinovi Kubovi (ODS), kteří by měli kandidovat ve středních Čechách. Zvažuje to.

Kubova kandidatura však není ve středních Čechách jistá, někteří spolustraníci jihočeského politika jako volebního lídra v tomto kraji odmítají. Dalším soupeřem by zde mohl být majitel Agrofertu Andrej Babiš, který stojí v čele politického hnutí ANO.

Hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury chce prosadit zásadní změnu politického systému, ze stranického na přímou demokracii. Deset hlavních bodů, se kterými jde do voleb, představil dnes v Poslanecké sněmovně.

Prosadit chce kupříkladu zákon o obecném referendu a odvolatelnost politiků, přímou volbu hejtmanů, primátorů a starostů, což by se týkalo i Prahy, osobní, hmotnou a trestní odpovědnost politiků, zákon o prokázání původu majetku se zpětnou platností, konec zvyšování daní, vytvoření nových pracovních míst v soukromém sektoru či placení DPH za faktury až po jejich uhrazení.

Bojovat chce Okamura proti lichvě nebo proti tomu, že někteří majitelé ubytoven, kde bydlí lidé v sociálním vyloučení, inkasují od státu nepřiměřeně vysoký příspěvek na bydlení. V tomto směru předložil již – prostřednictvím poslance Radima Fialy – novelu zákona ve sněmovně. Poslanci ji ale v tomto období neprojednali.


Praha posiluje svoji protidrogovou politiku

Dnes v 17:36

Rada hlavního města Prahy schválila tento týden v úterý návrh radního pro zdravotnictví Radka Lacka na poskytnutí finanční dotace 490 tis. korun na projekty Protidrogové politiky hl. m. Prahy. 

Magistrát i letos uspořádal Vánoční jarmark

Dnes ve 13:54

Vánoční jarmark – již tradiční a opět vydařený – se konal ve středu 13. prosince ve Škodově paláci. Návštěvníci i zaměstnanci úřadu doslova obsypali prodejní stánky s vánočními dekoracemi, dárkovými i praktickými předměty, květinami, šperky a sladkými i slanými...

Rada odsouhlasila dotace pedagogicko-psychologickým poradnám

Dnes ve 12:37

Rada Prahy posvětila návrh radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka na uvolnění finančních prostředků z rozpočtu na protidrogovou politiku v celkové výši 309 000 korun na projekty specifické primární prevence pedagogicko-psychologických poraden. 

Ceny pohonných hmot se v Praze měnily jen nepatrně

Dnes ve 12:33

Litr benzinu zdražil o haléř a prodává se nyní průměrně za 31,14 koruny, nafta zase o haléř zlevnila na 30,21 Kč/l.

Praha 3 zve na Předsilvestrovské Trhy na Jiřáku

Dnes v 07:49

Předposlední den v roce 2017 se můžete těšit na Trhy na Jiřáku od 8 do 14 hodin. 30. prosince vám zahraje oblíbená tržní kapela LoveSong Orchestra.

Sobotní procházka Olšanskými hřbitovy

Dnes v 07:47

Na tomto hřbitově leží nejen mnoho známých a významných osobností české historie, ale můžete zde i obdivovat mistrovská díla tzv. funerálního umění.

Pamětní deska Haně Epsteinové

Dnes v 07:26

Městská část Praha 2 odhalí pamětní desku vychovatelce židovských dětí, která byla zavražděna v koncentračním táboře.

Na výstavu´Václavák´ se chystá i zakladatel Semaforu Jiří Suchý

Včera v 17:58

Na Václavském náměstí je až do konce roku k vidění ojedinělá velkoformátová výstava ´Václavák´, která připomíná dějiny tohoto prostoru. V noci nasvícené panely ukazují unikátní historické i současné fotografie a kresby, které doplňují citace související s Václavským náměstím. Součástí jsou také...

Požár přístřešku v Jinonicích

Včera v 17:41

Hasiči dnes v 11:45 zasahovali u požáru dřevěného provizorního přístřešku v Tichnově ulici v Jinonicích. Požár se částečně rozšířil na okolní porost.

Zdobení vánočních stromečků v Loretánské zahradě

Včera ve 12:47

Letošní předvánoční akci a soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček nazvanou „Zdobit může každý – Zdobit bude každý“ byla dnes slavnostně zahájena v 10 hodin v Loretánské zahradě za účasti radního hl. m. Prahy Daniela Hodka. 

Strážníci nakoupí střelivo, ponožky a radary

Včera ve 12:46

Pražští strážníci podepíší rámcové smlouvy na dodávku střeliva, ponožek a laserových měřičů rychlosti v souhrnné částce 13,62 milionu korun bez DPH. Všechny smlouvy jsou čtyřleté. Vyplývá to z materiálů, které včera schválili pražští radní.

Hasiči vyprostili zraněného řidiče z osobního auta po střetu s tramvají

Včera ve 12:42

Dnes od 10:14 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů ze Satalic, Strašnic a HZS DPP u střetu tramvaje a osobního auta na křižovatce ulic Poděbradská a Slévačská v Praze 9.

Další krátké zprávy
Nahoru