dnes
Čtvrtek - snih-dest
7°C
zítra
Pátek - oblacno
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Pošťáci protestovali, chtějí důstojné pracovní podmínky
Účastníci protestu se zastavili na Václavském náměstí. Foto: Anna Skálová

Pošťáci protestovali, chtějí důstojné pracovní podmínky

Chceme důstojné pracovní podmínky. Tak by se daly shrnout požadavky pracovníků pošty, kteří v pondělí vyšli do ulic Prahy. Protest svolaly odborové organizace SOS-21 a Federace výkonných zaměstnanců ČR, zúčastnilo se jej několik desítek lidí. Cílem bylo upozornit na pracovní podmínky pracovníků pošty a tlačit na jejich zlepšení.

Pochod vyšel z Hlavního nádraží, zastavil se u pobočky ČSOB na rohu Václavského náměstí, kde odboroví předáci Petr Pohl (předseda SOS-21) a Miroslav Prokop (prezident FVZ) předali otevřený dopis pro generálního ředitele ČSOB Johna Arthura Hollowse – ČSOB patří mezi významné alianční partnery České pošty. Protestující pokračovali před hlavní poštu v Jindřišské a před generální ředitelství České pošty v nedaleké ulici Politických vězňů.

Kritizován byl především tlak na prodej různých finančních produktů, protestující též uváděli, že mnohdy nemají proplacené přesčasy. Personální ředitel České pošty Ivan Feninec, který dopis s požadavky převzal, oponoval, že na poště není porušován zákoník práce. K protestu se připojily jen dvě z osmi odborových organizací působících na České poště.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru