dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Pražský život

Pošta v Obchodním centru Lužiny opět v provozu

Dnes byla po téměř třech letech znovu otevřena pobočka České pošty v Obchodním centru Lužiny. Zcela novou moderní úřadovnu slavnostně uvedli do provozu Hana Tmejová, ředitelka pobočkové sítě České pošty v regionu Praha, starosta Prahy 13 David Vodrážka, manažer OC Lužiny Ondřej Stromajer a další hosté.

Pošta v 1. patře obchodního centra má tři přepážky, na kterých standardně poskytuje veškeré poštovní služby včetně kontaktního místa Czech Point. Ukládání balíkových a listovních zásilek probíhá ve stejném rozsahu jako před dočasným uzavřením. Klienti už nemusí jezdit pro uložené zásilky na okolní pošty.

Pobočka také odlehčí okolním poštám, zvláště pak poště na Slunečním náměstí. Otvírací doba pošty je v pracovní dny od 8 do 18 hodin, v sobotu od 9 hodin do 13 hodin .

Pošta byla uzavřena od srpna 2012 v souvislosti s rekonstrukcí celého objektu, kterou realizoval vlastník obchodního centra. Komplexně rekonstruované centrum bylo slavnostně otevřeno v květnu 2014 společně s většinou obchodů a provozoven. V říjnu 2014 byla v objektu znovuotevřena pobočka Městské knihovny v Praze. Pošta se dočkala svého otevření až nyní.

„Obnovení pošty velmi vítám a děkuji všem, kdo se na jejím zprovoznění podíleli,“ říká starosta Prahy 13 David Vodrážka. „Městská část se 60 000 obyvateli má konečně opět k dispozici čtyři pošty. Pro obyvatele Lužin i celé Prahy 13 je to velký přínos.“


Další články
Nahoru