Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pospíšil zůstává na kandidátce SPOLU pro volby do pražského zastupitelstva
Jiří Pospíšil. Foto: archiv

Pospíšil zůstává na kandidátce SPOLU pro volby do pražského zastupitelstva

Na druhém místě kandidátky koalice SPOLU kandiduje v zářijových komunálních volbách v Praze Jiří Pospíšil z TOP 09. Po vypuknutí kauzy Dozimetr byl opakované vyzýván, aby odstoupil. Naznačila to například i předsedkyně partaje Markéta Pekarová Adamová. Pospíšil včera v tiskové zprávě uvedl, že odstoupit nehodlá a z vlastní iniciativy bude vypovídat na policii.

„Po debatě se straníky, členy pražského vedení TOP 09 a našimi koaličními partnery ODS a KDU-ČSL, kteří mi všichni vyjádřili plnou podporu, jsem se rozhodl zůstat na kandidátní listině pro letošní komunální volby,“ uvedl.

Podle něj by odstoupení bylo vnímáno jako přiznání viny. „A tu já absolutně odmítám. S kauzou Dozimetr nemám nic společného. Nejsem podezřelý, natož obviněný. A všechny mé schůzky a kontakty s hnutím STAN měly politický charakter daný tím, že jsme s hnutím společně kandidovali jak do Evropského parlamentu, tak na magistrát,“ zdůraznil. 

Tím, jak je médii prezentována jeho role v kauze, přičítá politickému boji před volbami. „Apeluji na to, aby do vyšetřování nebylo nikým zasahováno – ani politiky, ani novináři. Nyní musíme nechat konat policii a státní zástupce. I proto jsem já osobně kontaktoval orgány činné v trestném řízení. A ze své iniciativy půjdu vypovídat,“ dodal Pospíšil.

Pospíšila vyzvali na konci června k rezignaci Piráti. „Vyzval jsem Jiřího Pospíšila k okamžité rezignaci na všechny funkce na pražském magistrátu. Důvodem jsou informace z médií o jeho stycích a společných dovolených s hlavou skupiny z kauzy Dozimetr Michalem Redlem. To jsou šokující a nepřijatelná zjištění. Je nezbytné vyvodit odpovědnost,“ napsal na twitter pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Pospíšil je v Praze nejen zastupitelem, ale i předsedou Výboru Zastupitelstva hlavního města Prahy pro evropské záležitosti, předsedou Komise Rady hl. m. Prahy pro předsednictví České republiky v Radě EU v roce 2022 a členem komisí Rady hl. m. Prahy pro vznik koncertního sálu a pro umění ve veřejném prostoru.

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová na začátku července naznačila, že Pospíšil by neměl být v popředí kandidátky.


Autor: Jan Puci
Další články
Nahoru