Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 20°C
Zítra Pátek - bourky 21°C
Čtvrtek 30. 5. 2024
Svátek má Ferdinand
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pospíšil skončí jako předseda správní rady Muzea Kampa
Jiří Pospíšil. Foto: archiv

Pospíšil skončí jako předseda správní rady Muzea Kampa

Europoslanec a kandidát na náměstka pražského primátora Jiří Pospíšil (TOP 09) rezignuje na místo předsedy správní rady Muzea Kampa. V europarlamentu zůstane řadovým poslancem. Důvodem je časová náročnost. „Jsem přesvědčený, že je možné skloubit práci řadového europoslance a neuvolněného člena rady města," řekl dnes novinářům Pospíšil po podpisu koaliční smlouvy Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), Pirátů a STAN. Koalice bude mít v 65členném zastupitelstvu většinu 36 hlasů.

„Ačkoliv Muzeum Kampa není žádný výdělečný podnik, není to firma, která by produkovala nějaký zisk, tak já z muzea odcházím. Za prvé mu věnuji bezplatně obrovské množství času a nechci, aby bylo předmětem politických debat a bojů. Nechci to muzeum ohrozit," řekl Pospíšil. Zcela však kvůli morálnímu závazku k zakladatelce muzea mecenášce Medě Mládkové ale neodejde.

V případě europarlamentu je přesvědčen o tom, že je možné skloubit práci řadového europoslance a neuvolněného člena městské rady pro kulturu a cestovní ruch.

„Naopak, já v tom vidím výraznou synergii a už začínám pracovat," řekl Pospíšil. Řešit bude mimo jiné rekonstrukci Pražského domu nebo výstavy Galerie hlavního města v Bruselu. Překryv podle něj nastane také v projektech péče o zvířata.

Pospíšil si ponechá plat europoslance, penze, které bude brát za činnost pro město, dá na dobročinné účely, řekl.

V budoucí radě má být kromě Pospíšila několik dalších politiků, kteří už zastávají jiné funkce. Poslanec a kandidát na primátora Bohuslav Svoboda (ODS) už uvedl, že zůstane řadovým poslancem a vzdá se funkcí ve sněmovních výborech, členství ve správní radě VZP a odstoupí z místa přednosty gynekologické kliniky.

Podle svého dřívějšího vyjádření jako místostarosta Prahy 4 skončí po zvolení do rady Michal Hroza (TOP 09) a v čele radnice v Kolovratech skončí Antonín Klecanda (STAN).

Starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS) ČTK sdělila, že se poradí se svými kolegy v Praze 2. „Nikdy a nikde jsem neřekla, že si dlouhodobě ponechám obě funkce. Chci být radní na plný úvazek. Na dvojce to však není jen o mně. Nyní se musím domluvit se svými kolegy, kdo mojí práci a agendu převezme," uvedla.

Předseda zastupitelů Spolu Zdeněk Zajíček (ODS) dnes řekl, že se musí každý rozhodnout sám a že za své rozhodnutí budou zodpovídat výsledky své práce.

V jedenáctičlenné městské radě bude mít pět zástupců Spolu, přičemž ODS bude mít tři včetně primátora a TOP 09 dva. KDU-ČSL obsadí namísto pozic v radě místa předsedů dvou magistrátních výborů. Piráti budou mít čtyři radní a STAN dva.

Komunální volby na magistrát loni na podzim vyhrála koalice Spolu, získala 19 mandátů. Druhé skončilo ANO se 14 mandáty. Piráti mají 13 zastupitelů a Praha Sobě 11 mandátů. Pět zastupitelů získalo hnutí STAN a tři SPD.


Autor: ČTK

Zastupitelstvo Prahy 9 se sejde na šestém zasedání

Dnes v 17:26

V úterý 4. června se bude od 14 hodin konat v zasedací místnosti v nové budově radnice v Sokolovské ulici 6. zasedání Zastupitelstva MČ Praha .

Městské části budou moci ovlivňovat technické řešení trasy vysokorychlostní železnice

Včera v 18:52

Na jednání pražského zastupitelstva byly minulý týden ve čtvrtek projednávány i body důležité pro Prahu 15. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Zastupitelka Prahy 4 Sýkorová složila zastupitelský mandát, přestěhovala se

25. května 2024 v 18:11

Zastupitelka Prahy 4 Vladimíra Sýkorová (Piráti) složila zastupitelský mandát. Své rozhodnutí sdělila v pátek na mimořádném jednání zastupitelstva. Důvodem je změna trvalého bydliště, nebydlí už ve čtvrté městské části. Na její místo nastoupí náhradník za Piráty, kterým je Helena Buchtová. Podle...

Novým předsedou Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 1 je Jonáš Felkel

24. května 2024 v 16:20

Na svém zasedání v úterý 21. května zvolilo Zastupitelstvo MČ Praha 1 nového předsedu kontrolního výboru. Stal se jím zastupitel Jonáš Felkel (bez politické příslušnosti), který kandidoval za Praha 1 Sobě. Nahradil tak Pavla Čižinského rovněž z uskupení Praha...

10. mimořádné zasedání zastupitelstva Prahy 4 bude v pátek 24. května

20. května 2024 v 07:44

10. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v pátek 24. května od 9 hodin v zasedacím sále č. 301 v budově historické Nuselské radnice v Táborské ulici č.p. 500.

Další články
Nahoru