Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pospíšil dál vede TOP 09 v Praze, posty obhájili i místopředsedové Hroza a Lepš
Pravicovou stranu dál v Praze vede Jiří Pospíšil. Foto: TOP 09

Pospíšil dál vede TOP 09 v Praze, posty obhájili i místopředsedové Hroza a Lepš

Náměstek primátora a europoslanec Jiří Pospíšil dál povede pražskou organizaci TOP 09. V sobotu na krajském sněmu post předsedy obhájil. V tiskové zprávě to ČTK sdělil krajský manažer TOP 09 Praha Lukáš Svěchota. Pozice místopředsedů pražské organizace obhájili radní hlavního města Michal Hroza, zastupitel hlavního města Jakub Lepš a zastupitel hlavního města a místostarosta Prahy 10 Tomáš Pek.

„Vedení dostalo silný mandát, což je především důkazem toho, že pražská TOP 09 je jednotná. Neřeší vnitřní problémy, neřeší sama sebe, ale soustředí se na problémy Prahy a jejich obyvatel. A to je za mě ten nejdůležitější symbol sněmu. Zároveň jsou za námi úspěšné komunální volby, při kterých se nám podařilo obhájit počet mandátů i míst v Radě. TOP 09 je solidním partnerem nejenom na celostátní úrovni, ale i na té pražské, v projektu SPOLU,“ řekl po zvolení Pospíšil.

Pozice místopředsedů TOP 09 Praha obhájil radní hlavního města Michal Hroza, zastupitel hlavního města Jakub Lepš a zastupitel hlavního města a místostarosta Prahy 10 Tomáš Pek.

Hroza po znovuzvolení řekl: „Nesmírně si vážím tak silného mandátu od svých kolegyň a kolegů z krajské organizace TOP 09 Praha. Zvé znovuzvolení s nejvyšším počtem hlasů vnímám jako jasný závazek a slibuji, že ve své práci nepolevím.“

„Ze znovuzvolení jedním z místopředsedů TOP 09 Praha mám samozřejmě radost a jsem přesvědčen, že v následujících dvou letech bude naše pražské vedení jednotné a bude mít dost času a sil pomáhat prosazovat ty věci, se kterými jsme vloni na podzim ve volbách kandidovali,“ řekl Lepš.

 „Potěšilo mne znovuzvolení za místopředsedou pražské topky, do tohoto zaběhnutého týmu. Zasadím se o to, aby na pražské politické scéně byla TOP 09 byla silným, sebevědomým a důvěryhodným partnerem,“ dodal Pek. 

Všichni členové užšího vedení byli zvoleni více než osmdesátiprocentní většinou z 99 delegátů krajského sněmu.


Autor: puc

Primátor Svoboda navštívil Libuš a Kunratice

23. září 2023 v 10:37

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Tentokrát vyrazil do Libuše a Kunratic. Prohlédl si zde nové i připravované projekty a v přítomnosti místních starostek se seznámil s některými problémy, které hlavní město může těmto částem pomoci řešit. Informoval...

Novým zastupitelem Prahy 4 je Dvořák, nahradil Vansu

21. září 2023 v 09:30

Novým zastupitelem Prahy 4 se stal Ladislav Dvořák ve funkci nahradil již bývalého zastupitele a někdejšího místostarostu Tibora Vansu (oba Piráti), uvedla ČTK. Slib zastupitele na úvod středečního zasedání Dvořák složil do rukou starosty Ondřeje Kubína (ODS). Piráti jsou v zastupitelstvu...

Zastupitelé Prahy 4 budou zasedat 20. září

15. září 2023 v 18:56

Sedmé zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 20. září od 15 hodin v zasedacím sále číslo301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500).

Praha 6: Bavíme se o Vokovicích a Veleslavínu

15. září 2023 v 07:53

Praha 6 zve veřejnost na setkání s radními do areálu veleslavínského zámečku ve středu 20. září od 16:30 hodin.

Vedení Prahy 4 rozhodlo o dotaci pro projekt Puntíkový den

14. září 2023 v 10:23

Rada městské části Praha 4 ve středu 13. září rozhodla o poskytnutí dotace ve výši 50 000 korun pro spolek Revenium na podporu projektu „Puntíkový den“. Cílem tohoto projektu je zlepšit povědomí veřejnosti o problémech, se kterými se mnohdy neopodstatněně potýkají ve společnosti lidé...

Starosta Prahy 6 Stárek zve na diskusi s občany nad zákuskem a kávou

14. září 2023 v 08:49

V restauraci Libocký dvůr v Rybničné ulici se ve čtvrtek 21. září uskuteční od 17 do 19 hodin setkání se starostou Prahy 6 Jakubem Stárkem (ODS), který zve občany na otevřenou diskusi nad zákuskem a kávou.  

Zastupitelstvo Prahy 1 přijalo usnesení k elektrokoloběžkám

13. září 2023 ve 22:04

Elektrokoloběžky se staly závažným dopravním, bezpečnostním a estetickým problémem historického centra Prahy. Zastupitelstvo první městské části proto ve středu přijalo usnesení, kterým chce situaci řešit s Magistrátem hl. m. Prahy. Praha 1 o tom informovala v tiskové...

Praha vyhlásila dotační program na podporu doplňkové sítě sociálních služeb

12. září 2023 v 09:19

Radní hl. m. Prahy včera schválili vyhlášení grantů hlavního města Prahy – Program podpory registrovaných sociálních služeb poskytovaných občanům hlavního města Prahy pro rok 2024 – Doplňková síť. Hlavní město tak v souladu se svými prioritami v oblasti sociální politiky podpoří kapacity...

Bude se konat 5. zasedání zastupitelstva Prahy 15

12. září 2023 v 08:49

V pořadí páté zasedání zastupitelstva Prahy 15 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 13. září v KC Varta v Boloňské ulici v Horních Měcholupech. Jednání je veřejné a opět bude vysíláno on-line.  

7. jednání zastupitelů Prahy 6 se uskuteční 18. září

10. září 2023 ve 12:27

V pondělí 18. září se koná 7. zasedání zastupitelstva šesté městské části v tomto volebním období. Jednání bude probíhat od 10 hodin v 6. patře budovy Úřadu městské části, Čs. armády 23, Praha 6.

Další články
Nahoru