Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 18°C
Středa 17. 7. 2024
Svátek má Martina
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pospíšil dál vede TOP 09 v Praze, posty obhájili i místopředsedové Hroza a Lepš
Pravicovou stranu dál v Praze vede Jiří Pospíšil. Foto: TOP 09

Pospíšil dál vede TOP 09 v Praze, posty obhájili i místopředsedové Hroza a Lepš

Náměstek primátora a europoslanec Jiří Pospíšil dál povede pražskou organizaci TOP 09. V sobotu na krajském sněmu post předsedy obhájil. V tiskové zprávě to ČTK sdělil krajský manažer TOP 09 Praha Lukáš Svěchota. Pozice místopředsedů pražské organizace obhájili radní hlavního města Michal Hroza, zastupitel hlavního města Jakub Lepš a zastupitel hlavního města a místostarosta Prahy 10 Tomáš Pek.

„Vedení dostalo silný mandát, což je především důkazem toho, že pražská TOP 09 je jednotná. Neřeší vnitřní problémy, neřeší sama sebe, ale soustředí se na problémy Prahy a jejich obyvatel. A to je za mě ten nejdůležitější symbol sněmu. Zároveň jsou za námi úspěšné komunální volby, při kterých se nám podařilo obhájit počet mandátů i míst v Radě. TOP 09 je solidním partnerem nejenom na celostátní úrovni, ale i na té pražské, v projektu SPOLU,“ řekl po zvolení Pospíšil.

Pozice místopředsedů TOP 09 Praha obhájil radní hlavního města Michal Hroza, zastupitel hlavního města Jakub Lepš a zastupitel hlavního města a místostarosta Prahy 10 Tomáš Pek.

Hroza po znovuzvolení řekl: „Nesmírně si vážím tak silného mandátu od svých kolegyň a kolegů z krajské organizace TOP 09 Praha. Zvé znovuzvolení s nejvyšším počtem hlasů vnímám jako jasný závazek a slibuji, že ve své práci nepolevím.“

„Ze znovuzvolení jedním z místopředsedů TOP 09 Praha mám samozřejmě radost a jsem přesvědčen, že v následujících dvou letech bude naše pražské vedení jednotné a bude mít dost času a sil pomáhat prosazovat ty věci, se kterými jsme vloni na podzim ve volbách kandidovali,“ řekl Lepš.

 „Potěšilo mne znovuzvolení za místopředsedou pražské topky, do tohoto zaběhnutého týmu. Zasadím se o to, aby na pražské politické scéně byla TOP 09 byla silným, sebevědomým a důvěryhodným partnerem,“ dodal Pek. 

Všichni členové užšího vedení byli zvoleni více než osmdesátiprocentní většinou z 99 delegátů krajského sněmu.


Autor: puc

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Další články
Nahoru