dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Pražské krimi

Poslouchat za cizími dveřmi se nevyplácí, do průšvihu ho dostalo vlastní ucho

Pražští policisté dopadli muže, kterého podezřívají z celkem deseti případů vloupání do bytů. Od února letošního roku začali evidovat případy vloupání do bytů v Praze 2 a 5, u kterých začali mít podezření, že je má na svědomí jeden a ten samý pachatel. U všech případů totiž zjistili, že pachatel konal vždy podle stejného scénáře.

Potom co se dostal do domu, náhodně si vybral byt, který se rozhodl vykrást. Nejprve však v patře, kde se tento vybraný byt nacházel, přelepil u ostatních dveří domovní kukátka, aby ho při vloupání nemohl vidět některý ze sousedů. Pak, aby měl jistotu, že se v bytě nikdo nenachází, přiložil ke dveřím ucho a poslouchal, jestli je byt skutečně prázdný.

„Následně se do bytu vloupal a odnesl si cennosti, které se daly lehce zpeněžit. Většinou se jednalo o elektroniku nebo o šperky, které pak končily v zastavárnách a bazarech. V součtu tak způsobil škodu téměř půl milionu korun,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Kriminalisté třicetiletého recidivistu zadrželi i díky trasologické stopě v podobě otisku ucha, který pachatel zanechal na všech místech činu, když poslouchal, jestli v bytě nikdo není. Po zadržení muž skončil na policejní služebně, kde byl obviněn ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody, krádež, poškození cizí věci a podílnictví. V případě odsouzení mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Stíhání je vedeno vazebně.

„Závěrem nutno zmínit, že za obdobnou trestnou činnost byl tento muž v minulosti již třináctkrát trestán,“ dodal Jan Daněk.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru