Dnes Pondělí - skorojasno 26°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pošli aktovku dál! V Praze 6 začíná další ročník sbírky pro školáky
Radnice spustila sbírku aktovek. Zdroj foto: MČ Praha 6

Pošli aktovku dál! V Praze 6 začíná další ročník sbírky pro školáky

Po roce se v Praze 6 opět vrací úspěšný projekt s názvem Pošli aktovku dál!, který je zaměřený na udržitelnost a solidaritu s těmi, kteří třeba nemají dostatek prostředků na pořízení nového vybavení pro prvňáčky. V loňském roce se podařilo vybrat více než 270 aktovek. Informoval o tom mluvčí šesté městské části Marek Zeman. 

„Až do 9. září mohou rodiče nosit na úřad městské části aktovky, které jsou stále funkční a udělají radost tam, kde na novou třeba nezbývají peníze a zároveň tak mohou mít dobrý pocit z toho, že šetří životní prostředí,“ sdělil mluvčí.

Jedná se v podstatě o cirkulaci věcí, které někde již splnily svoji funkci a jinde udělají obrovskou radost a mohou sloužit dál. To jsou hlavní myšlenky akce, jejíž šestý ročník Praha 6 pořádá.

Takže pokud má někdo doma schovanou funkční aktovku, kterou nechce vyhodit, protože je ještě použitelná, ale nemá ji komu předat anebo naopak někdo nechce vynakládat prostředky za aktovku, ze které dítě za dva roky vyroste, tato akce je určená přímo pro ně.

V uplynulých letech ty aktovky, které si nerozebrali rodiče, byly rozděleny mezi pěstounský sklad Hvězda v Horoměřicích a Dobrodějnu či do Klokánků, azylových domů pro rodiny s dětmi a dobrovolnických organizací, které se starají o dětské uprchlíky.

„Předchozí ročníky ukázaly, že je o tuto akci rok od roku větší zájem a je spousta těch, kteří pochopili, že není nutné utrácet za nové školní pomůcky, ale že lze využít i to, co již jiní neupotřebí, ale stále může sloužit dál,“ řekl k projektu místostarosta Prahy 6 Marián Hošek (KDU-ČSL).

Zachovalé aktovky a další školní pomůcky je možné na radnici nosit anebo si odnášet každý úřední den (pondělí a středa) od 9 do 18 hodin.


Autor: Lucie Rychlá

Komentovaná vycházka s Prahou 6: Petřiny

Včera v 10:14

Sídliště Petřiny má v podstatě tři sídelní celky a patří mezi nejstarší sídliště v Praze. Vycházka v úterý 23. července začíná u pomníku profesora Otto Wichterle a připomínkou jeho neskutečného života.

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

20. července 2024 v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

20. července 2024 v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

19. července 2024 v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

19. července 2024 v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru