Dnes Pondělí - polojasno 23°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 21°C
Pondělí 23. 5. 2022
Svátek má Vladimír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pošli aktovku dál! Praha 6 spustila sbírku aktovek a školních pomůcek
Radnice dnes spustila sbírku aktovek a školních pomůcek. Foto: Praha 6

Pošli aktovku dál! Praha 6 spustila sbírku aktovek a školních pomůcek

Pošli aktovku dál, vyzývá městská část Praha 6 rodiče, jejichž děti již nevyužijí vlastní aktovky či školní pomůcky. V úřední dny tak rodiče mohou nepotřebné školní vybavení přinést na radnici a přenechat jej zde dalším školákům či jejich rodičům k vyzvednutí. Akce „Pošli aktovku dál!“ probíhá do konce září. 

„Snažíme se tímto způsobem ulehčit rodičům ohledně pořizování pomůcek, hlavně aktovek, na nový školní rok. Akce vychází ze zkušeností snad každého rodiče, jemuž je líto vyhodit nebo roky doma schovávat zachovalou aktovku, kterou jejich dítě již nevyužije. Z druhé strany zase rodičům může připadat nehospodárné kupovat třeba jen na rok aktovku zcela novou. Proto organizujeme tuto výměnnou akci, která nese komunitní, sociální i ekologický charakter. Kdo již aktovku nepotřebuje, odevzdá ji u nás. Ten, kdo by ji naopak využil, si ji zase může bezplatně vyzvednout,“ vysvětluje podstatu projektu radní Prahy 6 pro sociální politiku Marián Hošek.

posli-aktovku-dal-2020-penaly-praha-6-i Aktovky, stejně jako další školní pomůcky – například penály, pracovní sešity či výtvarné a psací potřeby – je možné přinést na radnici v úřední dny, tedy v pondělí a ve středu od 9 do 18 hodin, přímo do kanceláře radního Hoška (místnost č. 404).

Ve stejných termínech si také rodiče mohou darované aktovky a školní pomůcky pro své děti vyzvednout. Městská část zajistí preventivní hygienická opatření, aby předané školní pomůcky byly bezpečné.   

Akce „Pošli aktovku dál“ se letos koná již třetím rokem. „Minulý rok jsme tímto způsobem vybrali přibližně sto kusů aktovek a také desítky různých školních pomůcek. Třetinu z vybraných aktovek si vyzvedli občané na radnici v průběhu akce, zbytek byl darován potřebným rodinám a dobročinným organizacím,“ přibližuje úspěch loňského ročníku radní Marián Hošek. Aktovky a školní pomůcky, které se před rokem podařilo v Praze 6 vybrat, udělaly radost například dětem z organizace Klokánek či z Azylového domu pro rodiny s dětmi v Praze 4. Další aktovky Praha 6 distribuovala sociálně znevýhodněným dětem skrze Diakonii Broumov.

Výběr a předání aktovek a školních pomůcek v rámci akce „Pošli aktovku dál!“ bude v Praze 6 probíhat do konce září. Přehled všech aktuálně dostupných aktovek a dalších pomůcek pro školáky je možné sledovat na speciální facebookové stránce projektu.Autor: TZ, red

Děti z mateřské školy se proměnily v pěstitele

19. května 2022 ve 12:32

Předškoláci z mateřské školy v Táborské ulici v Praze 4 vědí, jak na pěstování bylinek, zeleniny a dalších rostlin a že na jejich počátku jsou semínka. Formou hry si tyto dovednosti procvičují.

Nadační fond pomůže rodičům se zaplacením dětského tábora

17. května 2022 v 08:33

Rodičům, kteří se dostali do obtížné ekonomické situace a finanční prostředky nestačí na zaplacení dětského tábora, nabízí pomoc ve formě příspěvku Nadační fond Dvojka srdcem městské části Praha 2.

Obrázky pro Marka

10. května 2022 v 10:29

V ZŠ Kladská v Praze 2 mají již několik let jednu tradici. Ve spolupráci s Hnutí Na vlastních nohou – Stonožka malují zdejší děti obrázky na vybrané téma. Obrázky letošního, 22. ročníku, se totiž nesly ve znamení Radost ze života.

Praha 5 podpoří děti během letních prázdnin

8. května 2022 v 10:02

Praha 5 i letos podpoří děti finančním příspěvkem na tábory, příměstské tábory, sportovní soustředění a kempy. Výše příspěvku je 600 korun na jedno dítě do 18 let a program startuje již v pondělí 9. května.

Butovický zvoneček 2022

7. května 2022 ve 13:15

Praha 13 vyhlásila již dvacátý druhý ročník soutěže v sólovém zpěvu Butovický zvoneček 2022.

Pohádkové krajinky ze sukulentních rostlin

6. května 2022 v 09:16

Od 6. do 29. května si v Botanické zahradě Na Slupi v Praze 2 můžete prohlédnout další ročník výstavy. Součástí bude i prodej sukulentních rostlin, keramických nádob a související literatury.

Turnaje ve stolním tenise na Elizze

5. května 2022 v 19:03

Pro fanoušky stolního tenisu připravila Praha 11 tři turnaje, které budou probíhat v květnu v herně Brandlova.

Prosecká píšťalka v Parku Přátelství

5. května 2022 v 09:46

V sobotu 7. května mezi 14. a 18. hodinou čeká děti spousta zábavy při odpolední akci Prosecká píšťalka.

V Apolinářské zahradě se střílelo ze vzduchovky

5. května 2022 v 08:13

V soutěži ve střelbě ze vzduchovky určené pro žáky z 6. a 7. tříd základních škol Prahy 2 zvítězila ZŠ Kladská a získala tak Putovní pohár Obvodního mysliveckého spolku Praha 2. Škola po třech letech sesadila z prvního místa ZŠ Londýnskou.

Festival Bambule nabídne program pro malé i starší děti

4. května 2022 v 18:32

Pohodový rodinný víkend plný hudby, zpívání, sportu, zábavy a dobrého jídla 14. – 15. května na Výstavišti. Festival Bambule potěší zejména nejmenší návštěvníky, kteří se v parkové části Výstaviště Praha skutečně vyřádí díky bohatému hudebnímu i doprovodnému program s oblíbenými hvězdami nejen...

Další články
Nahoru