Dnes Středa - jasno 17°C
Zítra Čtvrtek - jasno 16°C
Středa 16. 6. 2021
Svátek má Zbyněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pošli aktovku dál! Praha 6 spustila sbírku aktovek a školních pomůcek
Radnice dnes spustila sbírku aktovek a školních pomůcek. Foto: Praha 6

Pošli aktovku dál! Praha 6 spustila sbírku aktovek a školních pomůcek

Pošli aktovku dál, vyzývá městská část Praha 6 rodiče, jejichž děti již nevyužijí vlastní aktovky či školní pomůcky. V úřední dny tak rodiče mohou nepotřebné školní vybavení přinést na radnici a přenechat jej zde dalším školákům či jejich rodičům k vyzvednutí. Akce „Pošli aktovku dál!“ probíhá do konce září. 

„Snažíme se tímto způsobem ulehčit rodičům ohledně pořizování pomůcek, hlavně aktovek, na nový školní rok. Akce vychází ze zkušeností snad každého rodiče, jemuž je líto vyhodit nebo roky doma schovávat zachovalou aktovku, kterou jejich dítě již nevyužije. Z druhé strany zase rodičům může připadat nehospodárné kupovat třeba jen na rok aktovku zcela novou. Proto organizujeme tuto výměnnou akci, která nese komunitní, sociální i ekologický charakter. Kdo již aktovku nepotřebuje, odevzdá ji u nás. Ten, kdo by ji naopak využil, si ji zase může bezplatně vyzvednout,“ vysvětluje podstatu projektu radní Prahy 6 pro sociální politiku Marián Hošek.

posli-aktovku-dal-2020-penaly-praha-6-i Aktovky, stejně jako další školní pomůcky – například penály, pracovní sešity či výtvarné a psací potřeby – je možné přinést na radnici v úřední dny, tedy v pondělí a ve středu od 9 do 18 hodin, přímo do kanceláře radního Hoška (místnost č. 404).

Ve stejných termínech si také rodiče mohou darované aktovky a školní pomůcky pro své děti vyzvednout. Městská část zajistí preventivní hygienická opatření, aby předané školní pomůcky byly bezpečné.   

Akce „Pošli aktovku dál“ se letos koná již třetím rokem. „Minulý rok jsme tímto způsobem vybrali přibližně sto kusů aktovek a také desítky různých školních pomůcek. Třetinu z vybraných aktovek si vyzvedli občané na radnici v průběhu akce, zbytek byl darován potřebným rodinám a dobročinným organizacím,“ přibližuje úspěch loňského ročníku radní Marián Hošek. Aktovky a školní pomůcky, které se před rokem podařilo v Praze 6 vybrat, udělaly radost například dětem z organizace Klokánek či z Azylového domu pro rodiny s dětmi v Praze 4. Další aktovky Praha 6 distribuovala sociálně znevýhodněným dětem skrze Diakonii Broumov.

Výběr a předání aktovek a školních pomůcek v rámci akce „Pošli aktovku dál!“ bude v Praze 6 probíhat do konce září. Přehled všech aktuálně dostupných aktovek a dalších pomůcek pro školáky je možné sledovat na speciální facebookové stránce projektu.Praha 9: Letní sportování v Podvinném mlýně

Dnes v 11:52

Pětidenní příměstské kempy plné nových sportovních zážitků, zábavy a dalších aktivit pod vedením zkušených trenérů ze sportovních oddílů AC Sparta Praha pořádá od 12. července do 27. srpna městská část Praha 9 ve spolupráci s AC Sparta Praha.

Děti: Ztratily se pohádky

Včera v 19:19

V pohádkovém království na Proseku se ztratily všechny pohádky. Pohádkový král je velice smutný a žádá všechny děti, aby přišly do jeho království a pomohly mu ztracené pohádky nalézt. Za pomoc nabízí bohatou odměnu a svoji vděčnost.

Praha 15 zve na Stezku Světa zvířat

Včera ve 13:16

Během jara připravila radnice Prahy 15 v lesoparku skřítkovou stezku, která se setkala s velkým úspěchem u dětí i dospělých. Radnice se proto rozhodla připravit ještě jednu, tentokrát Stezku Světa zvířat.

Praha 13: DDM Stodůlky nabízí víc než dvě stě kroužků

14. června 2021 v 15:43

Na webových stránkách DDM Stodůlky si mohou zájemci prohlédnout nabídku kroužků, kurzů, klubů a tanečních formací pro nový školní rok 2021/2022. On-line zápisy potom odstartují dnes od 18 hodin.

Praha 13: Příměstské tábory pro děti zdarma

11. června 2021 v 11:29

Doučovací kempy usnadní dětem návrat do školy po distanční výuce. Program zahrnuje především objevování, bádání, pohyb a učení hrou.

Dětské trhy na Šesťáku

11. června 2021 v 10:36

Praha 6 zve zájemce na Dětské trhy v sobotu 12. června od 14 hodin.

Stezka Se skřítky za pokladem

3. června 2021 v 08:47

Radnice Patnáctky připravila novou tematickou stezku Se skřítky za pokladem, kterou si můžete projít do 14. června.

V Zoo Praha opět vyjede legendární dětská tramvaj

3. června 2021 v 08:13

V sobotu 5. června dopoledne se v Zoo Praha znovu rozjede dětská tramvajka. 

Další články
Nahoru