Dnes Sobota - polojasno 12°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 12°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pošli aktovku dál! Praha 6 opět pořádá tradiční akci
Ilustrační foto: archiv

Pošli aktovku dál! Praha 6 opět pořádá tradiční akci

I v dnešní době je spousta rodin, která má problém s financováním nákladů spojených se zahájením školní docházky a je také řada dětí, které vyrůstají bez rodiny. Praha 6 proto již pátým rokem pořádá akci s názvem Pošli aktovku dál! Hlavním cílem je šetřit životní prostředí a využít aktovky, které mohou sloužit dalším školákům.  

Cílem akce je zajistit pro rodiče dětí dostatek aktovek, které někde již splnily svoji funkci a jinde udělají obrovskou radost a mohou sloužit dál. To je i hlavní myšlenka akce. Být šetrní k životnímu prostředí. Aktovky, které mohou sloužit někde jinde, si zaslouží další šanci. 

V loňském roce se vybral rekordní počet zhruba 200 aktovek, které putovaly mezi potřebné rodiny. Zhruba třetinu aktovek si lidé odnesli během konání akce, zbytek byl rozdělen mezi pěstounský sklad Hvězda v Horoměřicích a Dobrodějnu. V minulých ročnících radnice věnovala aktovky například do Klokánků, azylových domů pro rodiny s dětmi či dobrovolnických organizací, které se starají o dětské uprchlíky. 

„Uplynulé ročníky ukázaly, že je o tuto akci rok od roku větší zájem a je spousta těch, kteří pochopili, že není nutné utrácet za nové školní pomůcky, ale že lze využít i to, co již jiní neupotřebí, ale stále může sloužit dál,“ říká k projektu místostarosta Prahy 6 Marián Hošek (KDU-ČSL). 

Zachovalé aktovky a další školní pomůcky je možné na radnici nosit anebo si odnášet každý úřední den (pondělí a středa) od 9 do 18 hodin. V letošním roce je možné aktovku přinést také v rámci akce Reuse den, který se uskuteční na Vítězném náměstí 25. června od 10 do 18 hodin. Akce Pošli aktovku dál! potrvá až do 18. září.

 


Autor: puc

Malostranský hřbitov: Tanec smrti

Dnes v 09:28

Divadelní průvod, pohřeb smutku, připomínka radostí života ve stylu site-specific, která herce společně s diváky podněcuje k oslavě života, ale nezapomíná ani na lidskou smrtelnost ve čtvrtek 30. května ve 20:30.

Reuse neděle v Praze 6

Dnes v 07:52

Dát věcem druhou šanci můžete v neděli 2. června od 11 do 18 hodin na Vítězném náměstí.

Praha 6: Setkání v parku Malý Břevnov

Dnes v 07:25

Další ze série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se uskuteční v parku na Malém Břevnově. Tématem setkání ve středu 29. května v 17 hodin bude doprava, bytová výstavba nebo kulturní akce.

Žižkovské mezidvorky 2024

Dnes v 06:31

Třináctý ročník multižánrového sousedského festivalu v sobotu 25. května od 13 hodin. Těšit se můžete na staronové, ale i zbrusu nové účastníky, nové dvorky k prozkoumání, bohatý program, setkání s místními umělci a výtvarníky a dalšími zajímavými lidmi...

Přijďte si s námi zahrát. Nedělní open air koncert

Včera ve 12:30

Devátý ročník open air koncertu s názvem Přijďte si s námi zahrát v neděli 26. května na Střeleckém ostrově.

Středověké slavnosti na Hradčanech

Včera v 09:21

Druhé Středověké slavnosti na Hradčanech v krásném prostředí parku Maxe van der Stoela nedaleko pražského hradu v Praze 6.

Kouzlo Prahy ve Vrtbovské zahradě

Včera v 09:05

Výstavu obrazů od autorky Katky Neveu – Kouzlo Prahy najdete ve Vrtbovské zahradě do 31. května.

Dobročinnej Blešák v Praze 10

Včera v 09:02

Přijďte si nakoupit stylové kousky a oživte udržitelně svůj šatník. Letos můžete podpořit organizaci Nedoklubko. Tato nezisková organizace pomáhá rodičům předčasně narozených dětí a neonatologickým oddělením v České republice již od roku 2002.

Další články
Nahoru