dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Poslední volná místa: jarní běžecká horečka je tady, poměřte se s profíky i amatéry
Start loňského ročníku závodu. Foto: archiv

Poslední volná místa: jarní běžecká horečka je tady, poměřte se s profíky i amatéry

Palestra Kbelská 10, tradiční jarní otvírák a první díl silničního seriálu – už desátého ročníku Mizuno Running Cupu letos přivítá první březnovou sobotu v 28. ročníku rekordních 1500 běžců! Tím se podnik řadí mezi největší běhy v zemi společně s RunCzech běžeckou ligou nebo podzimním Vokolo Príglu v Brně. Přesto byla kapacita startovních čísel vyčerpána již týdny dopředu, pořadatelé museli navýšit původní odhady 1200 míst o další tři stovky. A stejně to nestačí!

„Poslední čísla z nezaplacených vyřazených registrací budou k dispozici v pátek 28. března od 15 do 19 hodin v Teamstore Arena na hřišti Spartaku Kbely v Železnobrodské ulici,“ říká manažer závodu Petr Hedrlín.

Certifikovaná a přesně změřená trasa vede z Kbel směrem na Satalice a Horní Počernice, kousíček kopíruje nedalekou boleslavskou dálnici, pak zpět do Satalic pod letištní navigací a pod tratí návrat do Kbel.

Cíl bude v parku na úrovní lávky k amfiteátru. Poloviční trať otáčí zpět už na kruhovém objezdu v Satalicích. Na rovině se tu běhá hodně rychle, ačkoliv se jedná o první vážnější test po zimní závodní pauze.

Rekordy drží po předloňském odstranění vracečky Vít Pavlišta časem 31:14 a Monika Preibischová za 34:34, což byl nejlepší český výkon roku na českém území.

Potkáte tu běžce všeho věku i kategorií, včetně těch elitních – na listině už se těší třeba loni výtečná maratonkyně Kateřina Kriegelová nebo Lenka Šibravová, nezdolný veterán Miloš Smrčka a další.

Přístroj na došlap poradí s výběrem běžecké obuvi

Startovní pistoli pozdvihne v 10.30 (5 km), resp. 10.35 (10 km), spolu s legendární oštěpařkou Danou Zátopkovou také mistr světa a stříbrný olympijský medailista na skifu Ondřej Synek. Mimochodem, stejně jako Martina Sáblíková a další sportovci student sportovní vysoké školy Palestry.

Závod je opět akademickým mistrovstvím ČR v silničním běhu. Hlavní cenou pro vítěznou ženu na 5 km bude víkendový pobyt od HRP Hotel Online. Nejlepší v hlavním závodě se mohou těšit na běžecké boty Mizuno, každý běžec získá tričko i dárek od firmy Survival.

Kromě závodu dětí se chystá v doprovodném programu představení unikátního projektu zážitkové prevence, titulární partner Mizuno nabídne prodejní stánek s testovacím přístrojem na došlap, který vám pomůže vybrat správný tip běžecké obuvi.

Takže přijďte běžet, nebo aspoň fandit. Pokud by se na vás už opravdu nedostalo, o týden později pokračuje Mizuno Running Cup 2014 srovnatelně zážitkovou i rychlou desítkou v Pečkách na východ od Prahy.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 29. září 2017, 06:48

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Další články
Nahoru