dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Poslední parní víkend se rozloučí s letošní sezónou
Lokomotiva Papoušek ve stanici Lužná u Rakovníka. Foto: Aktron / Wikimedia Commons

Poslední parní víkend se rozloučí s letošní sezónou

Na tento víkend 10. a 11. října připravilo muzeum v Lužné u Rakovníka tradiční akci „Poslední parní víkend“, kterou se stylově rozloučí s letošní parní sezónou. Z pražského Masarykova nádraží pojede do Lužné parní vlak a parní jízda je připravena také na trati z Lužné do Kolešovic. Atraktivní program je přichystaný i v samotném areálu muzea, které bude otevřené od 9:30 do 17:00 hodin.

Zvláštní vlak z pražského Masarykova nádraží do Lužné u Rakovníka poveze parní lokomotiva 477.043 „Papoušek“, v neděli pak stroj 464.102 „Bulík“. Z Masarykova nádraží bude souprava oba dva dny odjíždět v 8:09 a do Lužné přijede v 10:05. Zpět do Prahy se bude vlak vracet ve 14:55.

Zájemci o nostalgické jízdy se mohou svézt z Lužné u Rakovníka také do Kolešovic a zpět. Parní vlak bude odjíždět z Lužné ve 12:30 a do Kolešovic přijede ve 13:21. Zpět do Lužné pak bude odjíždět ve 13:40. Také u tohoto vlaku se o víkendu vystřídají dvě lokomotivy: v sobotu ho poveze „Kremák“ (534.0323), v neděli pak „Všudybylka“ (354.195). Prodej jízdenek bude ve všech vlacích zajišťovat vlakový personál.

V luženském železničním muzeu si mohou návštěvníci prohlédnout expozici historických lokomotiv, vozů a drážní techniky, k vidění bude i modelové kolejiště a zájemci se budou moci svézt úzkorozchodnou parní lokomotivou č. 21. Zajištěno bude občerstvení, prodej upomínkových předmětů a železniční literatury.

luzna-muzeum-zaver-sezony

Muzeum bude mít o tomto víkendu otevřeno oba dny od 9:30 do 17 hodin. Prohlídka muzea bude letos možná ještě o sobotách a nedělích až do 1. listopadu (včetně) a navíc také v pátek 30. října. Z důvodu filmování bude muzeum mimořádně zavřené ve státní svátek 28. října.


Další články
Nahoru