Dnes Úterý - skorojasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Poslední parkovací zóny na území Prahy 10 začnou platit v červenci
Problémy s parkováním v Praze 10 jsou dlouhodobě. Foto: archiv

Poslední parkovací zóny na území Prahy 10 začnou platit v červenci

Zóny placeného stání začnou od 1. července platit v Praze 10 také jižně od vlakového koridoru, tedy na Bohdalci, v Záběhlicích a na Zahradním Městě. Pokrytá tedy bude celá městská část.

Od pondělí 17. května si mohou občané s trvalým pobytem v těchto oblastech, nebo podnikatelé sídlící tamtéž, zařizovat parkovací oprávnění na výdejně. Ta funguje v 1. patře vršovické radnice a navedou k ní směrové cedule.

„Na začátku prázdnin dotáhneme velký projekt, který výrazně usnadňuje parkování našim občanům. Jeho realizaci jsme rozfázovali do období jednoho roku, a i díky postupnému zavádění a průběžnému informování občanů má prozatím ,nájezd´ poměrně hladký průběh,“ uvedl místostarosta Martin Sekal (ODS), který na vršovické radnici zodpovídá za dopravu a parkování.   

„Část vozidel se po zavedení zón ve Vršovicích, Strašnicích a Malešicích přesunula právě do jižní části Prahy 10, kde se tím pádem dočasně zhoršila parkovací situace. Zavedení poslední zóny přinese velkou úlevu i obyvatelům v této lokalitě,“ řekl Sekal.

„Po zkušenostech ze zavádění zón v podoblastech severně od vlakového koridoru bych rád apeloval na občany, aby nenechávali vyřízení na poslední chvíli, a v maximálně možné míře využili i možnosti zařídit si oprávnění online,“ dodal.

Zóny placeného stání začala desátá městská část zavádět loni. V létě a na podzim se postupně objevily ve Vršovicích, Strašnicích a v Malešicích.

Radnice zóny zavádí s odůvodněním, že Praha 10 je obklopena městskými částmi, kde už fungují, a parkující auta se přesouvají na její území.


Autor: red

Petržílkova je dočasně uzavřena

11. srpna 2022 v 09:07

V rámci probíhající rekonstrukce lávky Petržílkova je celá ulice do 23. srpna uzavřena. Objízdná trasa vede ulicí V Hůrkách.

Vodítkem přivázal fenku k sedačce auta

28. července 2022 v 09:26

Když procházel mladý pár ulicí po Dvořákově nábřeží, všiml si na zadním platě kufru ležícího psa. Auto stálo na přímém slunci, venkovní teplota se blížila k 30 stupňům, všechna okna byla zavřená, proto zhruba po 15 minutách muž kontaktoval tísňovou linku...

Rekonstrukce křižovatky Poděbradská – Průmyslová – Kbelská začne 1. srpna

28. července 2022 v 07:04

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 1. srpna rozsáhlou rekonstrukci křižovatky Poděbradská – Průmyslová – Kbelská, díky které dojde ke zvýšení kapacity a bezpečnosti chodců i dopravy.

Na další části Strakonické vznikne nový jízdní pruh pro hromadnou dopravu a IZS

25. července 2022 v 10:14

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve středu 27. července další etapu rozšíření Strakonické v úseku od nadjezdu mimoúrovňové křižovatky Mezichuchelské ulice po autobusovou zastávku Malá Chuchle.

Další články
Nahoru