Dnes Úterý - skorojasno 13°C
Zítra Středa - skorojasno 14°C
Úterý 26. 10. 2021
Svátek má Erik
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Poslední parkovací zóny na území Prahy 10 začnou platit v červenci
Problémy s parkováním v Praze 10 jsou dlouhodobě. Foto: archiv

Poslední parkovací zóny na území Prahy 10 začnou platit v červenci

Zóny placeného stání začnou od 1. července platit v Praze 10 také jižně od vlakového koridoru, tedy na Bohdalci, v Záběhlicích a na Zahradním Městě. Pokrytá tedy bude celá městská část.

Od pondělí 17. května si mohou občané s trvalým pobytem v těchto oblastech, nebo podnikatelé sídlící tamtéž, zařizovat parkovací oprávnění na výdejně. Ta funguje v 1. patře vršovické radnice a navedou k ní směrové cedule.

„Na začátku prázdnin dotáhneme velký projekt, který výrazně usnadňuje parkování našim občanům. Jeho realizaci jsme rozfázovali do období jednoho roku, a i díky postupnému zavádění a průběžnému informování občanů má prozatím ,nájezd´ poměrně hladký průběh,“ uvedl místostarosta Martin Sekal (ODS), který na vršovické radnici zodpovídá za dopravu a parkování.   

„Část vozidel se po zavedení zón ve Vršovicích, Strašnicích a Malešicích přesunula právě do jižní části Prahy 10, kde se tím pádem dočasně zhoršila parkovací situace. Zavedení poslední zóny přinese velkou úlevu i obyvatelům v této lokalitě,“ řekl Sekal.

„Po zkušenostech ze zavádění zón v podoblastech severně od vlakového koridoru bych rád apeloval na občany, aby nenechávali vyřízení na poslední chvíli, a v maximálně možné míře využili i možnosti zařídit si oprávnění online,“ dodal.

Zóny placeného stání začala desátá městská část zavádět loni. V létě a na podzim se postupně objevily ve Vršovicích, Strašnicích a v Malešicích.

Radnice zóny zavádí s odůvodněním, že Praha 10 je obklopena městskými částmi, kde už fungují, a parkující auta se přesouvají na její území.


Autor: red

V Cholupické přibyla parkovací místa, navýšení chystá Praha 12 i v dalších ulicích

21. října 2021 v 10:12

V ulici Cholupická na Kamýku v Praze 12 se změnou dopravního režimu podařilo zhruba o deset navýšit počet parkovacích míst. Odpovídá to koncepci, kterou připravil dopravní odbor radnice. Dvanáctá městská část o tom informovala na svém webu.

Jednosměrné uzavření tunelu Mrázovka

21. října 2021 v 10:11

Od neděle 24. října od 23 hodin do pondělí 25. října do 5 hodin bude uzavřen západní tunelový tubus A směrem na Barrandovský most a druhý tubus bude jednosměrný s původním směrem provozu.

V lokalitách Baby a Liboce budou zóny placeného stání

20. října 2021 v 11:56

V pondělí 15. listopadu spouští hl. m. Praha zóny placeného stání v Praze 6 v lokalitách Baba a Liboc. Na nich mohou bez omezení parkovat pouze řidiči s platným parkovacím oprávněním. K jeho získání je třeba občanský průkaz, kde je uvedeno místo trvalého pobytu v Praze 6, a velký technický průkaz...

Začala oprava opěrné zdi a sanace svahu v Komořanské ulici

19. října 2021 v 08:40

Technická správa komunikací (TSK) naváže na přípravné práce, které probíhaly během září, a začne od úterý 19. října s opravou opěrné zdi včetně sanace nestabilního svahu u komunikace Komořanská.

Další články
Nahoru