Dnes Středa - jasno 17°C
Zítra Čtvrtek - jasno 16°C
Středa 16. 6. 2021
Svátek má Zbyněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Poslední parkovací zóny na území Prahy 10 začnou platit v červenci
Problémy s parkováním v Praze 10 jsou dlouhodobě. Foto: archiv

Poslední parkovací zóny na území Prahy 10 začnou platit v červenci

Zóny placeného stání začnou od 1. července platit v Praze 10 také jižně od vlakového koridoru, tedy na Bohdalci, v Záběhlicích a na Zahradním Městě. Pokrytá tedy bude celá městská část.

Od pondělí 17. května si mohou občané s trvalým pobytem v těchto oblastech, nebo podnikatelé sídlící tamtéž, zařizovat parkovací oprávnění na výdejně. Ta funguje v 1. patře vršovické radnice a navedou k ní směrové cedule.

„Na začátku prázdnin dotáhneme velký projekt, který výrazně usnadňuje parkování našim občanům. Jeho realizaci jsme rozfázovali do období jednoho roku, a i díky postupnému zavádění a průběžnému informování občanů má prozatím ,nájezd´ poměrně hladký průběh,“ uvedl místostarosta Martin Sekal (ODS), který na vršovické radnici zodpovídá za dopravu a parkování.   

„Část vozidel se po zavedení zón ve Vršovicích, Strašnicích a Malešicích přesunula právě do jižní části Prahy 10, kde se tím pádem dočasně zhoršila parkovací situace. Zavedení poslední zóny přinese velkou úlevu i obyvatelům v této lokalitě,“ řekl Sekal.

„Po zkušenostech ze zavádění zón v podoblastech severně od vlakového koridoru bych rád apeloval na občany, aby nenechávali vyřízení na poslední chvíli, a v maximálně možné míře využili i možnosti zařídit si oprávnění online,“ dodal.

Zóny placeného stání začala desátá městská část zavádět loni. V létě a na podzim se postupně objevily ve Vršovicích, Strašnicích a v Malešicích.

Radnice zóny zavádí s odůvodněním, že Praha 10 je obklopena městskými částmi, kde už fungují, a parkující auta se přesouvají na její území.


Porucha trakčního vedení zastavila v části metropole vlaky

Dnes ve 13:45

Dnes ráno došlo kolem osmé hodiny v železniční stanici Praha-Vysočany k poruše trakčního vedení. Provoz vlaků mezi Vysočany a Masarykovým nádražím byl proto zastaven. Některé vlaky byly v tomto úseku odřeknuty a cestující měli místo nich možnost použít MHD. Jiné spoje jely odklonem. Kolem půl...

Nové prostory registru vozidel ve Vysočanech

13. června 2021 v 06:48

Od pondělí 14. června bude ve Vysočanech spuštěn registr vozidel ve zcela nových prostorách. Ty původní byly využívány od roku 1998, přičemž úroveň prostředí jak pro klienty, tak i pro zaměstnance, již neodpovídala současným požadavkům. Oproti předchozímu pracovišti umožní dosažení vyšší kapacity...

Práce v Průběžné ulici změní vedení linek autobusů a tramvají v Zahradním Městě

12. června 2021 ve 21:22

Kvůli pracím na přestavbě a zahloubení Průběžné ulice pod novým železničním mostem bude od pondělí 14. června od cca 23:30 do středy 15. září do cca 23:30 obousměrně přerušen provozu tramvají v úseku Radošovická – Nádraží Hostivař a dojde také ke změnám ve vedení autobusových linek v oblasti...

Správa železnic hledá projektanta modernizace nádraží v Praze-Krči

10. června 2021 v 07:34

Správa železnic připravuje modernizaci stanice Praha-Krč, pro kterou aktuálně vypsala zakázku na zhotovitele dokumentace pro společné povolení, a to včetně zpracování dokumentace pro provádění stavby.

Skútry projedou Prahou

9. června 2021 v 17:12

V sobotu 12. června se koná 18. ročník akce Skútršňůra – spanilá jízda skútrů z Prahy na Slapskou přehradu. Povede na území městských částí Praha 1, 2, 4, 7, 8, 12 a 16. V trase jízdy je povolen pohyblivý zábor. 

Červnové uzavírky Bubenečského tunelu

9. června 2021 ve 12:38

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel od čtvrtka 10. června od 23 hodin do pátku 11. června do 5 hodin uzavřen.

Letenský tunel se ve čtvrtek uzavře

9. června 2021 ve 12:31

Z důvodu mytí bude Letenský tunel od čtvrtka 10. června od 23 hodin do pátku 11. června do 5 hodin uzavřen.

Na Národní se bude opravovat most, centrum čeká dopravní omezení

9. června 2021 v 10:19

Technická správa komunikací zahájí ve čtvrtek 17. června 2021 práce na opravě mostu v Národní ulici přes ulici Divadelní. Práce by měly být hotové do konce tohoto roku a budou rozděleny na etapy.

Další články
Nahoru