Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Poslední letošní MINT Market v Pražské tržnici
18 pro
19 pro
Trhy
Foto: MINT Market

Poslední letošní MINT Market v Pražské tržnici

18. 12. 2021 - 19. 12. 2021
Poslední letošní MINT Market zavítá do Pražské tržnice 18. a 19. prosince. Kromě příjemné předvánoční atmosféry na vás bude čekat více než 75 značek lokálních a nezávislých tvůrců s originální nabídkou autorské módy, šperků doplňků a designu všeho druhu. Designové dárky nakoupíte v sobotu i v neděli od 9 do 17 hodin. Vstup je zdarma a bez bariér.

MINT Market bude o víkendu spolupracovat se Šatníkem Praha – pro rodiny samoživitelů Nory Fridrichové.

Jak můžete pomoct?
Oblečení, hračky, kosmetiku, zkrátka cokoliv, co chcete darovat, zabalíte do balíčku tak, aby vypadal, jako by ho právě přinesl Ježíšek a označíte, ať najde co nejvhodnější příjemce (např. „kluk, 3 roky“ nebo „maminka/tatínek“). Váš balíček se tak dostane přímo k registrovaným samoživitelkám a jejich dětem. Dárky můžete odevzdávat přímo organizátorům Šatníku u vánočního stromku na MINTu.

U stánku Já na tom dělám můžete vyrobit sobě nebo někomu ze svých blízkých (třeba rovnou pod stromeček) recyklovanou peněženku ze staré audiokazety, zrcadlo z tenisové rakety nebo třeba blok z disket.

Art&Deco připravili workshop Zdobení svíček voskovými pláty a malování na svíčky. Zkušená lektorka vám vše vysvětlí a ukáže, takže to zvládne opravdu každý už od útlého věku (cca od 3 let).

Neziskové organizace
Na MINT Marketu jich najdete hned několik. Svým nákupem můžete podpořit třeba Jedna Bedna, LOCALHAND nebo Temporary publishing house Two Liners.

Chybět opět nebude ani dobré jídlo a pití, na které se můžete stavit třeba k Arepería, Piantado wines, Seladon Bistro nebo do vnitřního prostoru Burza #4.

V areálu Pražské tržnice v hale 17 zároveň s MINT Marketem probíhá i interaktivní výstava Imaginárium Divadla bratří Formanů. Výstava je živou instalací, která přináší malým i velkým autentický zážitek. Návštěvníky všeho věku okouzluje hravým i tajuplným divadelním a výtvarným světem a láká na výpravu do světa tvůrčí fantazie. Tak spojte návštěvu MINT Marketu se zábavným programem pro děti.


Autor: TZ, red

Víkend s muškáty v botanické zahradě v Troji

25. května 2023 v 09:23

Botanická zahrada hl. m. Prahy na letošní rok opět připravila ve spolupráci se členy Specializované základní organizace Českého zahrádkářského svazu Pelargonie oblíbenou muškátovou burzu. Muškáty a další balkonové rostliny budou k vidění a k mání od pátku 26. do neděle 28. května v Horní zahradě...

Praha 6: Na farmářské trhy pro cibulky

19. května 2023 v 08:47

Cibuloviny získané při likvidaci jarních výsadeb ze záhonů na šestce jsou vyšlechtěny jako hybridy. To znamená, že v první generaci bohatě kvetou, následně tuto schopnosti ztrácejí, proto se neuskladňují pro další použití ve veřejné zeleni.

Branický knižní festival

12. května 2023 ve 21:21

Street festival knižní kultury v Praze 4 se koná v sobotu 10. června.

Jarní botanická burza

3. května 2023 ve 12:17

V Botanické zahradě Na Slupi se koná burza kaktusů, sukulentů, pokojovek i neobvyklých rostlin.

Růžový máj na náplavce

26. dubna 2023 v 17:48

Celkem 44 stánků, 25 vinařů, degustace růžových vín a klaretů, k tomu vhodná gastronomie, bohatý doprovodný program – to vše nabídne už 12. ročník festivalu Růžový máj. Ten proběhne 20. května na pravém břehu Vltavy na Rašínově nábřeží. 

Blešení v hale 13 Holešovické tržnice

26. dubna 2023 v 16:49

Blešení v sobotu 29. dubna bude mít dvě části: od 10 do 14 hodin halu 13 Holešovické tržnice zaplní Blešeníčko věnované dětskému sortimentu. Pro nejmenší bude připravena dětská zóna s hlídáním a pro větší Lemarket studio s upcyklačními workshopy.  

Farmářský trh na náplavce Rašínova nábřeží bude

21. dubna 2023 v 07:07

Povodňové nebezpečí pominulo a náplavka je opět přístupná. V sobotu 22. dubna se bude konat farmářský trh od 8 do 14 hodin.

V sobotu na Kulaťák na trhy

14. dubna 2023 v 11:09

Potraviny, květiny, sazenice, rukodělné výrobky, speciální léčebnou kosmetiku nebo čaje nakoupíte v sobotu 14. dubna na Kulaťáku v Praze 6. Od 8 do 14 hodin se konají Farmářské trhy.

Velikonoční dílny pro děti i dospělé

7. dubna 2023 v 09:44

V sobotu vezměte na trh na Kulaťáku i děti. pod odborným vedením si mohou uplést pomlázku.

Praha 10: Velikonoční sobota na Kubáni

6. dubna 2023 v 10:52

Sobota na farmářských trzích na Kubáni nabídne divadlo, zdobení perníčků nebo pletení pomlázek.

Buon Appetito v Galerii Harfa

5. dubna 2023 v 09:07

Italská kuchyně patří k těm nejoblíbenějším. Kdo by si občas rád nepochutnal na křupavé pizze, těstovinách nebo krémovém Tiramisu. To nejlepší z věhlasné italské kuchyně si mohou návštěvníci užít v rámci prvního ročníku Italského festivalu v Praze. Pětidenní maraton s vůní Itálie proběhne v prvním...

Velikonoční jarmark ve Škodově paláci

5. dubna 2023 v 09:03

V přízemí Škodova paláce v Praze 1 se ve středu 5. dubna koná tradiční Velikonoční jarmark.

Další články
Nahoru