Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Poslední letošní MINT Market v Pražské tržnici
18 pro
19 pro
Trhy
Foto: MINT Market

Poslední letošní MINT Market v Pražské tržnici

18. 12. 2021 - 19. 12. 2021
Poslední letošní MINT Market zavítá do Pražské tržnice 18. a 19. prosince. Kromě příjemné předvánoční atmosféry na vás bude čekat více než 75 značek lokálních a nezávislých tvůrců s originální nabídkou autorské módy, šperků doplňků a designu všeho druhu. Designové dárky nakoupíte v sobotu i v neděli od 9 do 17 hodin. Vstup je zdarma a bez bariér.

MINT Market bude o víkendu spolupracovat se Šatníkem Praha – pro rodiny samoživitelů Nory Fridrichové.

Jak můžete pomoct?
Oblečení, hračky, kosmetiku, zkrátka cokoliv, co chcete darovat, zabalíte do balíčku tak, aby vypadal, jako by ho právě přinesl Ježíšek a označíte, ať najde co nejvhodnější příjemce (např. „kluk, 3 roky“ nebo „maminka/tatínek“). Váš balíček se tak dostane přímo k registrovaným samoživitelkám a jejich dětem. Dárky můžete odevzdávat přímo organizátorům Šatníku u vánočního stromku na MINTu.

U stánku Já na tom dělám můžete vyrobit sobě nebo někomu ze svých blízkých (třeba rovnou pod stromeček) recyklovanou peněženku ze staré audiokazety, zrcadlo z tenisové rakety nebo třeba blok z disket.

Art&Deco připravili workshop Zdobení svíček voskovými pláty a malování na svíčky. Zkušená lektorka vám vše vysvětlí a ukáže, takže to zvládne opravdu každý už od útlého věku (cca od 3 let).

Neziskové organizace
Na MINT Marketu jich najdete hned několik. Svým nákupem můžete podpořit třeba Jedna Bedna, LOCALHAND nebo Temporary publishing house Two Liners.

Chybět opět nebude ani dobré jídlo a pití, na které se můžete stavit třeba k Arepería, Piantado wines, Seladon Bistro nebo do vnitřního prostoru Burza #4.

V areálu Pražské tržnice v hale 17 zároveň s MINT Marketem probíhá i interaktivní výstava Imaginárium Divadla bratří Formanů. Výstava je živou instalací, která přináší malým i velkým autentický zážitek. Návštěvníky všeho věku okouzluje hravým i tajuplným divadelním a výtvarným světem a láká na výpravu do světa tvůrčí fantazie. Tak spojte návštěvu MINT Marketu se zábavným programem pro děti.


Autor: TZ, red

Pro seniory: Květinový ateliér v KC Zahrada

Dnes v 17:59

V úterý 13. prosince od 10 do 12 hodin proběhne v KC Zahrada v Praze 11 Květinový ateliér pro seniory.

Praha 1: Mikulášská s BESIPem

Dnes ve 14:23

Mikulášská nadílka s BESIPem je dokonalé spojení bezpečí a mírného rizika v podobně jednoho neposedného člena mikulášské družiny. Společně je můžete potkat na představení nového dopravního hřiště, které se uskuteční 5. prosince od 11 hodin u Ministerstva dopravy za účasti Policie ČR, Městské...

Vánoční i jazzové melodie na Vyšehradě

Dnes v 10:09

Ve čtvrtek 8. prosince od 19 hodin rozzáří vyšehradské Staré purkrabství multižánrová zpěvačka Lucia Bakaiová v doprovodu pianisty Tomáše Sýkory a kontrabasisty Martina Gerly.

Předvánoční atmosféra s jedinečným výhledem na celou Prahu

Dnes v 08:14

Pokud vás unavuje předvánoční ruch v ulicích, vystoupejte za sváteční atmosférou na jednu z nejvyšších přístupných budov v Praze. Na Střeše domu Radost na Žižkově si můžete dát svařák s přáteli a popovídat si u výhledu na celé město. Zimy ani mrholení se bát nemusíte – pro hosty je připravený...

Putování za hvězdou

Včera ve 14:14

Adventní podvečery v Praze 15

Včera ve 12:10

V neděli 11. prosince se na Veronském náměstí slavnostně rozsvítí vánoční strom. O týden později, 18. prosince, to bude v Hostivaři.

Plzeňka u Brabců zve na Mikulášskou diskotéku

Včera v 11:52

Program v Praze 9 nabízí Plzeňka U Brabců. V pondělí 5. prosince se od 16 hodin koná na zahradě Mikulášská diskotéka pro děti.

Praha 14: Čertovská diskotéka na Plechárně

Včera v 06:00

V neděli 4. prosince zábava pro všechny čertíky a čertice. Děti čeká spousta zábavy, hudba, soutěže, pekelné lumpárny, opékání čertovských buřtíků a soutěž o nejhezčí masku.

Praha 14 zve na Adventní koncert

1. prosince 2022 v 17:16

Nasát vánoční atmosféru můžete v Galerii 14 ve středu 14. prosince od 18:30 hodin. Vystoupí soubor ArtHarmony. Vstup je volný.

Vánoční jarmark na radnici

1. prosince 2022 v 17:00

Vánoční jarmark se koná ve středu 7. prosince od 10 do 18 hodin v obřadní síni radnice Prahy 13.

Praha 6: Prosinec v Kaštanu

1. prosince 2022 v 11:17

Divadlo, workshopy, předvánoční setkání, vystoupení pěveckého sboru, koncerty nebo přednášky. Praha 6 zve do Kaštanu. Všechny pohádky a výtvarné dílny jsou v prosinci zdarma.

Vánoce s Devítkou dnes v Parku Zahrádky

1. prosince 2022 v 11:17

Setkání v adventním čase připravila Praha 9 ve spolupráci s místními spolky, zájmovými organizacemi a školami. Dnes výjimečně začne program v 16:30 hodin ve Vysočanech – Park Zahrádky.

Mikuláš na ledě na náměstí 14. října

1. prosince 2022 v 10:23

Pozvánka pro všechny, kteří mají rádi oslavu Mikuláše a těší se i na čertoviny. Na smíchovském kluzišti na náměstí 14. října je připravený 5. prosince od 16:30 program pro děti.

Praha 6: Bruslení na Vypichu

1. prosince 2022 v 09:57

Od 1. prosince je v provozu kluziště na Vypichu.

Další články
Nahoru