Dnes Úterý - oblacno 3°C
Zítra Středa - oblacno 2°C
Úterý 18. 1. 2022
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Poslední letošní MINT Market v Pražské tržnici
18 pro
19 pro
Trhy
Foto: MINT Market

Poslední letošní MINT Market v Pražské tržnici

18. 12. 2021 - 19. 12. 2021
Poslední letošní MINT Market zavítá do Pražské tržnice 18. a 19. prosince. Kromě příjemné předvánoční atmosféry na vás bude čekat více než 75 značek lokálních a nezávislých tvůrců s originální nabídkou autorské módy, šperků doplňků a designu všeho druhu. Designové dárky nakoupíte v sobotu i v neděli od 9 do 17 hodin. Vstup je zdarma a bez bariér.

MINT Market bude o víkendu spolupracovat se Šatníkem Praha – pro rodiny samoživitelů Nory Fridrichové.

Jak můžete pomoct?
Oblečení, hračky, kosmetiku, zkrátka cokoliv, co chcete darovat, zabalíte do balíčku tak, aby vypadal, jako by ho právě přinesl Ježíšek a označíte, ať najde co nejvhodnější příjemce (např. „kluk, 3 roky“ nebo „maminka/tatínek“). Váš balíček se tak dostane přímo k registrovaným samoživitelkám a jejich dětem. Dárky můžete odevzdávat přímo organizátorům Šatníku u vánočního stromku na MINTu.

U stánku Já na tom dělám můžete vyrobit sobě nebo někomu ze svých blízkých (třeba rovnou pod stromeček) recyklovanou peněženku ze staré audiokazety, zrcadlo z tenisové rakety nebo třeba blok z disket.

Art&Deco připravili workshop Zdobení svíček voskovými pláty a malování na svíčky. Zkušená lektorka vám vše vysvětlí a ukáže, takže to zvládne opravdu každý už od útlého věku (cca od 3 let).

Neziskové organizace
Na MINT Marketu jich najdete hned několik. Svým nákupem můžete podpořit třeba Jedna Bedna, LOCALHAND nebo Temporary publishing house Two Liners.

Chybět opět nebude ani dobré jídlo a pití, na které se můžete stavit třeba k Arepería, Piantado wines, Seladon Bistro nebo do vnitřního prostoru Burza #4.

V areálu Pražské tržnice v hale 17 zároveň s MINT Marketem probíhá i interaktivní výstava Imaginárium Divadla bratří Formanů. Výstava je živou instalací, která přináší malým i velkým autentický zážitek. Návštěvníky všeho věku okouzluje hravým i tajuplným divadelním a výtvarným světem a láká na výpravu do světa tvůrčí fantazie. Tak spojte návštěvu MINT Marketu se zábavným programem pro děti.


Autor: TZ, red

Fashion očista. Swap s premiérou dokumentu Fast Fashion

13. ledna 2022 v 11:49

Tento víkend, 15. a 16. ledna, se ve vršovickém kulturním centru Vzlet bude konat velká lednová fashion očista i s premiérou filmu o fast fashion. Přijďte se svými nevhodnými dárky a přebytky ze skříní. Lednový swap bude hlavně o oblečení, ale je možné přinést...

V Máslovicích bude zabijačka, chystá se soutěž v pojídání jitrnic

11. ledna 2022 ve 12:46

Zabijačka a masopust v Máslovicích v sobotu 29. ledna. Soutěže v pojídání jitrnic se zúčastní i Jaroslav Němec, který má přezdívku Maxijedlík.

Vánočního setkání v klášteře se zúčastnily dvě stovky bezdomovců

26. prosince 2021 v 18:43

Lidem bez domova v Praze včera odpoledne lidé z křesťanské organizace Sant'Egidio rozdali dárky a vánoční pokrmy.

Praha 6: Česká mše vánoční

25. prosince 2021 v 07:59

Praha 6 zve na tradiční vánoční koncert v Kostele československé církve husitské dnes v 17 hodin.

Praha 9 rozdávala rybí polévku

24. prosince 2021 v 17:43

Po loňské pauze Praha 9 letos rozdávala tradiční rybí polévku. U stanice metra Vysočanská se ve středu rozdalo přes 1000 porcí. K dispozici byl i kuřecí vývar, nechyběl ani rybí čaj a sladký koláč.

Praha 1: Štědrý den na Střeláku

23. prosince 2021 v 11:12

Na Střeláku se bruslí i na Štědrý den od 10 do 16 hodin. Zavřeno bude pouze 25. prosince.

Vánoční program Zoo Praha. Děti na Štědrý den mají vstup za korunu

23. prosince 2021 v 08:14

Po celé vánoční svátky a Nový rok se mohou návštěvníci Zoo Praha těšit na program tradičních i mimořádných komentovaných krmení a setkání. Na Štědrý den mohou návštěvníci obdarovat zvířata donesením vhodného krmiva a děti mají vstup pouze za korunu.

Další články
Nahoru