Dnes Čtvrtek - mlha 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 3°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Byznys

Poslední letošní akvizicí je Autocentrum Lukáš

Firma Global Repair Centres, jejímiž spoluvlastníky jsou pojišťovny Kooperativa a Česká podnikatelská pojišťovna, převzala dne 1. 12. 2023 Autocentrum Lukáš, které provozuje kromě autosalonů a servisů ŠKODA a KIA také servisy značek Volkswagen a Citroen. Jedná se o pátou automotive firmu, kterou Kooperativa spolu s ČPP začlenila do svého portfolia.

V roce 2021 Global Repair Centres koupila brněnský autosalon a autoservis Autonova, letos v dubnu pak převzala i společnosti France Car a Hyundai Hradec, dealera vozů Renault, Dacia a Hyundai, který provozuje autosalony v Hradci Králové a Pardubicích-Dražkovicích, v srpnu Autoservis KAPPA-P v Ústí nad Labem a v listopadu Auto Poly, který sídlí v Praze a Příbrami.

Autocentrum Lukáš provozuje na pomezí Zlínského a Moravskoslezského kraje čtyři pobočky ve Valašském Meziříčí, Rožnově pod Radhoštěm, Frenštátě pod Radhoštěm a v Novém Jičíně. Nově do portfolia VIG ČR přibyly i značky KIA a Citroen. Celkem Autocentrum Lukáš ročně prodá přes 700 nových vozů, zároveň se věnuje prodeji prověřených ojetých vozů v programu ŠKODA Plus (300 ojetých vozů ročně).  Společnost byla založena v roce 1991, v současné době zaměstnává 72 pracovníků.

Vlastnictví sítě servisů a dealerů automobilů i motocyklů přináší pojišťovnám možnost lépe se orientovat v oblasti automotive, zároveň díky tomu mohou klientům nabídnout nové služby a výhody. „Rozšíření našeho působení na severovýchod Moravy je pro nás významným krokem v budování nové úrovně služeb naší pojišťovny, kdy bychom chtěli do budoucna kromě garantované kvality servisu přinést našim klientům i další služby, které jim zajistí neustálou mobilitu a inovovat díky lepšímu vhledu do tohoto trhu nejen naše pojistné produkty, ale i proces likvidace pojistné události.“, představuje působení oblasti automotive Martin Laur, člen představenstva pojišťovny Kooperativa.

V případě personálu sází Kooperativa na kontinuitu a kromě převzetí vedení firmy počítá se zachováním pracovních míst a dalším rozvojem.


Autor: TZ, red

Společnost Pražské služby existuje už třicet let

18. února 2024 ve 21:08

Pražské služby slaví v letošním roce 30 let od založení. V hlavním městě je součástí svozu směsného i tříděného odpadu, údržby ulic i parků. Společnost nadále plánuje posilovat své postavení na trhu, snižovat negativní dopady na životní prostředí, edukovat veřejnost a zároveň pomáhat v předcházení...

Londýn je v kvalitě 5G připojení nejhorší metropolí Evropy, konstatuje studie

16. února 2024 ve 20:42

Londýn patří z hlediska kvality 5G připojení mezi nejhorší evropské metropole. Tak zní závěr šetření společnosti MedUX, která analyzovala celkovou uživatelskou zkušenost s pevnými a mobilními sítěmi v deseti velkých městech Evropy. Hlavní město Spojeného království propadlo hlavně proto, že je...

Kooperativa využívá řešení od Resistant AI

11. února 2024 v 17:41

Pojišťovna Kooperativa, druhá největší pojišťovna na českém trhu, zahájila spolupráci se společností Resistant AI, specialistou na prevenci finanční kriminality využívající umělou inteligenci a strojové učení. Kooperativa využívá technologii Document Forensics, k ověřování dokumentů předložených...

Tobias Sonndorfer jmenován místopředsedou představenstva VIG Re

7. února 2024 ve 14:41

Společnost VIG Re, zajišťovna skupiny Vienna Insurance Group, s potěšením oznamuje, že Tobias Sonndorfer byl jmenován místopředsedou představenstva s účinností od 1. února 2024. 

Změna výše dotace Nová zelená úsporám

5. února 2024 v 08:58

Od 15. února klesá dotace na fotovoltaiku. Při podpisu smlouvy do 9. února innogy garantuje vyplacení stávající dotace ve výši až 220 000 korun. Společnost o tom informovala na svém webu. 

Další články
Nahoru