Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Poslední cigareta před skokem. Muž chtěl spáchat sebevraždu na Karlově mostě, podařilo se ho zachránit
Noční pohled na Karlův most z Novotného lávky. Foto: Jan Puci

Poslední cigareta před skokem. Muž chtěl spáchat sebevraždu na Karlově mostě, podařilo se ho zachránit

Policistům z pohotovostní motorizované jednotky se minulý týden ve středu podařilo zabránit skoku muže z Karlova mostu. 

Hodinu před půlnocí vyjížděly hlídky policistů na historický most, kde u zábradlí stál silně rozrušený muž. Dle jeho slov řešil velmi složitou životní situaci, která ho málem dovedla k zoufalému činu.

„Jeden ze zakročujících policistů se snažil s čtyřiatřicetiletým mužem navázat bližší kontakt, aby ho mohl uklidnit a vyslechnout,“ popsal dramatické momenty mluvčí pražské policie Richard Hrdina .

Po náročném vyjednávání se postupně podařilo muže uklidnit, a tak mu policisté nabídli cigarety a zapalovač. Minuty ubíhali, nešťastník se nehodlal svého plánu vzdát. Nechte mě bejt,“ říkal, když pokuřoval u zábradlí.

Když na moment ztratil pozornost a přestal na chvíli sledovat okolí, jeden z ,,péjáků“ využil okamžiku a muže strhl od okraje mostu. Společnými silami ho policisté následně předali do péče zdravotníků a ti jej převezli do nemocnice na vyšetření.


Autor: Jan Puci

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

30. ledna 2023 ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru