Dnes Úterý - obcasny-dest 16°C
Zítra Středa - obcasny-dest 14°C
Úterý 24. 5. 2022
Svátek má Jana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Poslední cigareta před skokem. Muž chtěl spáchat sebevraždu na Karlově mostě, podařilo se ho zachránit
Noční pohled na Karlův most z Novotného lávky. Foto: Jan Puci

Poslední cigareta před skokem. Muž chtěl spáchat sebevraždu na Karlově mostě, podařilo se ho zachránit

Policistům z pohotovostní motorizované jednotky se minulý týden ve středu podařilo zabránit skoku muže z Karlova mostu. 

Hodinu před půlnocí vyjížděly hlídky policistů na historický most, kde u zábradlí stál silně rozrušený muž. Dle jeho slov řešil velmi složitou životní situaci, která ho málem dovedla k zoufalému činu.

„Jeden ze zakročujících policistů se snažil s čtyřiatřicetiletým mužem navázat bližší kontakt, aby ho mohl uklidnit a vyslechnout,“ popsal dramatické momenty mluvčí pražské policie Richard Hrdina .

Po náročném vyjednávání se postupně podařilo muže uklidnit, a tak mu policisté nabídli cigarety a zapalovač. Minuty ubíhali, nešťastník se nehodlal svého plánu vzdát. Nechte mě bejt,“ říkal, když pokuřoval u zábradlí.

Když na moment ztratil pozornost a přestal na chvíli sledovat okolí, jeden z ,,péjáků“ využil okamžiku a muže strhl od okraje mostu. Společnými silami ho policisté následně předali do péče zdravotníků a ti jej převezli do nemocnice na vyšetření.


Autor: Jan Puci

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Další články
Nahoru