Dnes Středa - zatazeno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Poslední část opravy Barrandovského mostu začne na konci srpna
Rekonstrukce Barrandovského mostu. Foto: TSK

Poslední část opravy Barrandovského mostu začne na konci srpna

Dělníci pravděpodobně v posledním srpnovém týdnu dokončí práce na aktuálně rekonstruované části pražského Barrandovského mostu a přesunou se do finální fáze oprav. Ta by v ideálním případě měla skončit do konce listopadu. Novinářům to při prohlídce stavby řekli zástupci magistrátu, Technické správy komunikací (TSK) a stavební firmy Porr. Původně měly opravy skončit do konce letních prázdnin. Stav severní části soumostí však byl horší, než se předpokládalo, což vedlo ke zpoždění.

Barrandovský most tvoří dva mosty, a to jižní, po kterém jedou auta ve směru ze Smíchova do Braníku, a který je již opraven, a severní, po kterém jezdí v opačném směru a jehož severní část nyní dělníci rekonstruují.

Pokud vše půjde dobře, na konci srpna se podle místopředsedy představenstva TSK Josefa Richtra otevře řidičům a práce se přesunou na část jižní, která bude zároveň poslední etapou celé rekonstrukce. „Na dokončenou severní polovinu se přehodí provoz a okamžitě začneme frézovat jižní polovinu," řekl manažer stavby z firmy Porr Martin Ředina.

TSK v polovině května oznámila, že nestihne původně avizovaný termín dokončení opravy, protože se ukázalo, že stav mostu je horší, než se čekalo. Podle Řediny je to trochu paradoxní, protože severní most je o pět let mladší než jižní a přitom je ještě v horším stavu. Důvodem je podle něj pravděpodobně horší kvalita použitého betonu.

Ředina potvrdil, že firma počítá v ideálním případě s dokončením celé rekonstrukce do konce listopadu. Od 1. prosince má být podle smlouvy zimní přestávka, ale podle manažera lze po oboustranné dohodě a v případě dobrých klimatických podmínek práce prodloužit ještě zhruba o 14 dní.

„Není nutné se bavit o konkrétních měsících, důležité jsou pro nás klimatické podmínky. A ty mohou být velmi vhodné i v listopadu a v prosinci – za poslední léta vyjma loňského roku byly zimy v Praze velmi mírné," vysvětlil manažer.

Mezní termín je nicméně polovina prosince, kdy zahajují zimní pauzy obalovny vyrábějící asfaltové směsi. „Naše obalovny pracují zhruba do poloviny prosince, potom se musí zakonzervovat, přes zimu mají odstávku a pokračuje se zase až na začátku března," řekl. Richtr doplnil, že firma se nyní snaží co nejvíce využít dlouhých dnů a dobrého počasí k urychlení prací, protože podzimní počasí bude mnohem nevyzpytatelnější.

Barrandovský most z roku 1983 nebyl dosud kompletně opraven. Denně ho přejede na 140 000 aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze. Rekonstrukce vyjde podle dřívějších informací celkem na 594,5 milionu korun.


Autor: ČTK

Parkovat v Nových Butovicích můžete za 50 korun

22. července 2024 v 18:49

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Mezi Prahou a severní Moravou pojede více Pendolin

21. července 2024 ve 21:09

Kvůli instalaci a zkušebnímu provozu bude do schválení moderního vlakového zabezpečovacího systému ETCS na elektrických jednotkách 680 Pendolino dočasné omezen provoz těchto souprav na spojích SC Pendolino Košičan. Naopak více Pendolin pojede mezi Prahou a severní Moravou, kde obslouží dva páry...

Zastávka Otakarova bude rozšířena

21. července 2024 v 07:13

V Praze 4 dojde ke kompletní úpravě zastávky MHD Otakarova a jejího okolí. Bude rozšířen nástupní ostrůvek, doplní se přístřešky a informační tabule o odjezdech, zkrátí se přechod v zadní části zastávky pro větší bezpečnost a bude doplněn cyklopruh.

Na trati Čelákovice–Neratovice vymění most

19. července 2024 v 08:15

Na železniční trati Čelákovice–Neratovice bude za výluky provozu na trati vyměněn most. Již nyní začínají přípravné práce, které zasáhnou do režimu jízdy na D10 u Brandýsa nad Labem. Odstranění stávajícího mostu se plánuje na víkendovou noc z 10. na 11. srpna. Následně proběhne výstavba nového...

Ulice Jenečská, Libocká a U Silnice budou uzavřeny

18. července 2024 v 06:21

Z důvodu rekonstrukce plynovodu budou od čtvrtka 18. července do neděle 25. srpna uzavřeny ulice Jenečská, Libocká a U Silnice v Praze 6.

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

17. července 2024 v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Radnice chtějí u špatného parkování přitvrdit

17. července 2024 v 11:49

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Nová školní linka v Letňanech

16. července 2024 v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Další články
Nahoru