dnes
Pondělí - obcasny-dest
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C

Poslech hudby si chtěli vynutit pistolí

Kriminalisté z třetího policejního obvodu řešili od 8. října případ loupeže a vydírání v žižkovském baru. Trojice mužů totiž přišla po půlnoci do baru v Jeronýmově ulici, popíjela alkoholické nápoje a poslouchala hudbu. Když za nimi ale kolem třetí hodiny přišel majitel a upozornil je na to, že bar se zavírá, muži ho obstoupili a chtěli po něm, aby jim dál pouštěl písničky. V jeden moment pak jednadvacetiletý mladík vytáhl pistoli a druhý osmatřicetiletý muž uhodil majitele do hlavy s tím, že chtějí sto tisíc korun. Napadený jim vydal pouze pět tisíc korun a trojice útočníků mu proto sdělila, že v sobotu si přijde ještě pro deset tisíc korun a následující týdny si pro tyto částky budou pravidelně chodit.

Kriminalistům se podařilo už druhý den ráno zadržet podezřelou trojici – jednadvacetiletého mladíka s třicetiletým a osmatřicetiletým mužem v Koněvově ulici na Praze 3. Všechny nakonec vyšetřovatel obvinil z trestného činu loupeže a vydírání, za což jim hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Toto prostředí však není ani jednomu z obviněných neznámé – v minulosti už byli několikrát soudně trestaní, převážně za majetkovou trestnou činnost. Nejstarší ze zadržených skončil ve vazební věznici.


Adventní zpívání na Kozím plácku

Včera v 09:01

Praha 1 a radní pro oblast školství a spolků Eva Špačková zvou na Adventní zpívání na Kozím plácku ve čtvrtek 14. prosince od 17 hodin.

Praha 1: Přijďte si zabruslit na Ovocný trh

Včera v 08:47

Kluziště pro veřejnost se jako každý rok bezplatně otevřelo na pěší zóně na Ovocném trhu.

Umprum SHOP 2017

Včera v 08:35

Od 13. do 17. prosince se na náměstí Jana Palacha koná unikátní předvánoční akce, na které si můžete zakoupit originální dárky z dílen studentů a absolventů UMPRUM.

Při požáru rodinného domu v Praze 12 zemřela kočička

Včera v 08:16

Dnes ráno v 5 hodin zasahovali hasiči z Modřan, Krče a Radotína u požáru rodinného domu v ulici Na Šabatce v Praze 12. Hasiči pracovali v dýchací technice, plameny zničily veškeré vybavení v domě v prvním nadzemním podlaží a částečně se rozšířily i do druhého podlaží. Při požáru...

Praha 1: Oceněné osobnosti městské části uvidíte na výstavě

Včera v 07:55

Radnice Prahy 1 oceňuje osobnosti, které svou činností přispívají k českému uměleckému i vědeckému dědictví.

Praha 6: Ve čtvrtek začínají Vánoce na Náměstíčku

Včera v 07:30

Od 14. prosince najdete na Náměstíčku stánky s vánoční tematikou, dětské dílničky a celou řadu koncertů. 

Praha 3: Vánoční zvyky a tradice

9. prosince 2017 v 19:57

Koncertní program v dobových kostýmech s průvodním slovem určený pro rodiče s dětmi, na kterém vystoupí Smíšený sbor Josefa Vycpálka a sólisté za doprovodu varhan.

Praha 1: Večer plný zábavy a inspirace

9. prosince 2017 v 17:28

Christmans talkshov vznikne, když se dají dohromady dvě akce pro obyvatele Prahy 1. Čaj o sedmé a Vostrý kafe.

Farmářské produkty, vánoční sortiment, oslava Silvestra. Poslední letošní trhy na Náplavce

9. prosince 2017 v 11:32

Během adventních sobot 9. 12., 16. 12., 23. 12. zde najdete kromě klasického farmářského tržiště i dárky od českých designérů a tvůrců, kosmetiku a vánoční dekorace.

Zesílí policejní bezpečnostní opatření. U bankovních a obchodních domů

9. prosince 2017 v 09:09

Před letošními vánočními svátky zesílí Pražská policie bezpečnostní opatření týkající se bankovních domů, ale nejen jich.

Další krátké zprávy
Nahoru