dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Poslanci vydali pražského exprimátora Svobodu ke stíhání v kauze opencard
Pražský exprimátor Bohuslav Svoboda z ODS. Foto: archiv MHMP

Poslanci vydali pražského exprimátora Svobodu ke stíhání v kauze opencard

Poslanecká sněmovna dnes vydala bývalého pražského primátora Bohuslava Svobodu (ODS) k trestnímu stíhání. Policie ho stejně jako další radní viní v kauze městské karty opencard.

Svoboda s vydáním souhlasil, stíhání označil za nesmyslné a politické, uvedla ČTK. „Znovu opakuji, že za svou osobu i za všechny radní se cítím naprosto nesmyslně obviněn. Je to skutečně věc, kterou já vnímám jako politické obvinění, protože ten případ vždycky eskaluje v okamžiku, kdy já řeknu, že budu kandidovat, nebo když jsem něco rozhodl. V tom okamžiku dostanu upozornění, že to konečně už přijde na pořad dne, ať si to dobře rozmyslím, co dělám,“ řekl při včerejší debatě ve sněmovně.

„Držím panu poslanci Svobodovi palce. Považuji to obvinění za absurdní a připojuji se k tomu s myšlenkou, kdo by nám ty starosty a primátory dělal, kdyby se za toto mělo stíhat. Ale ať toto vyřkne nezávislý soud,“ řekl při debatě poslanec hnutí ANO Radek Vondráček

Pro Svobodovo vydání hlasovalo 101 ze 175 přítomných poslanců, proti jich bylo 55. Dnes Sněmovna o policejní žádosti už jen rozhodovala, debata o ní byla uzavřena už včera.

Exprimátor stejně jako další radní čelí podezření z porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže a porušení povinnosti při správě cizího majetku ve spolupachatelství v souvislosti se zadáním zakázky na podporu programového vybavení firmě Haguess. Městu prý způsobili škodu asi 25 milionů korun.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru