dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Poslanci předložili návrh na záchranu lesních školek a dalších dětských zařízení
Ilustrační foto: Facebook Lesní školka Šárynka v Praze 6

Poslanci předložili návrh na záchranu lesních školek a dalších dětských zařízení

Skupina poslanců napříč politickým spektrem předložila novelu zákona o dětské skupině, na jejímž základě vznikne možnost dobrovolné registrace jako dětské skupiny pro zařízení věnující se dětem. Návrh byl vypracován ve spolupráci s Asociací lesních školek a zástupci různých dětských spolků.

„Novelou by se mohli poslanci zabývat už v lednu,“ uvedl předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiří Mihola. Dodal, že návrh také vypouští přechodnou roční lhůtu pro registraci a řeší i technické záležitosti. „Jsem ráda, že zařízení, která vznikla z vůle občanů, zůstanou zachována,“ řekla Helena Langšádlová (TOP 09).

Podle slov Martiny Berdychové (ANO) poslanci předložením novely plní slib, který veřejnosti dali, když přehlasovávali veto prezidenta Miloše Zemana, který jim zákon vrátil právě kvůli tomu, že by ohrozil dětské skupiny a další zařízení pro děti.

Zvýhodnění pro registrované dětské skupiny

Zařízení, která se zaregistrují jako dětské skupiny, budou moci na základě novely uplatnit daňové výhody. Nezaregistrovaná zařízení nikoli. „Kdo má lesní školku, má většinou podporu místních podniků. Nejde jim tolik o benefity, které nemají ani nyní. Jde jim o to, aby maminky mohly kam dávat své děti,“ uvedla Olga Havlová (za Úsvit).

Pod novelou je podepsáno 95 poslanců z KDU-ČSL, ČSSD, ANO, TOP09, ODS a Úsvitu. Má velkou šanci na schválení. K iniciativě se nepřipojila jen KSČM, která odmítá dětské skupiny jako takové – komunisté se obávají případného ohrožení systému klasických veřejných mateřských škol.


Praha posiluje svoji protidrogovou politiku

Dnes v 17:36

Rada hlavního města Prahy schválila tento týden v úterý návrh radního pro zdravotnictví Radka Lacka na poskytnutí finanční dotace 490 tis. korun na projekty Protidrogové politiky hl. m. Prahy. 

Magistrát i letos uspořádal Vánoční jarmark

Dnes ve 13:54

Vánoční jarmark – již tradiční a opět vydařený – se konal ve středu 13. prosince ve Škodově paláci. Návštěvníci i zaměstnanci úřadu doslova obsypali prodejní stánky s vánočními dekoracemi, dárkovými i praktickými předměty, květinami, šperky a sladkými i slanými...

Rada odsouhlasila dotace pedagogicko-psychologickým poradnám

Dnes ve 12:37

Rada Prahy posvětila návrh radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka na uvolnění finančních prostředků z rozpočtu na protidrogovou politiku v celkové výši 309 000 korun na projekty specifické primární prevence pedagogicko-psychologických poraden. 

Ceny pohonných hmot se v Praze měnily jen nepatrně

Dnes ve 12:33

Litr benzinu zdražil o haléř a prodává se nyní průměrně za 31,14 koruny, nafta zase o haléř zlevnila na 30,21 Kč/l.

Praha 3 zve na Předsilvestrovské Trhy na Jiřáku

Dnes v 07:49

Předposlední den v roce 2017 se můžete těšit na Trhy na Jiřáku od 8 do 14 hodin. 30. prosince vám zahraje oblíbená tržní kapela LoveSong Orchestra.

Sobotní procházka Olšanskými hřbitovy

Dnes v 07:47

Na tomto hřbitově leží nejen mnoho známých a významných osobností české historie, ale můžete zde i obdivovat mistrovská díla tzv. funerálního umění.

Pamětní deska Haně Epsteinové

Dnes v 07:26

Městská část Praha 2 odhalí pamětní desku vychovatelce židovských dětí, která byla zavražděna v koncentračním táboře.

Na výstavu´Václavák´ se chystá i zakladatel Semaforu Jiří Suchý

Včera v 17:58

Na Václavském náměstí je až do konce roku k vidění ojedinělá velkoformátová výstava ´Václavák´, která připomíná dějiny tohoto prostoru. V noci nasvícené panely ukazují unikátní historické i současné fotografie a kresby, které doplňují citace související s Václavským náměstím. Součástí jsou také...

Požár přístřešku v Jinonicích

Včera v 17:41

Hasiči dnes v 11:45 zasahovali u požáru dřevěného provizorního přístřešku v Tichnově ulici v Jinonicích. Požár se částečně rozšířil na okolní porost.

Zdobení vánočních stromečků v Loretánské zahradě

Včera ve 12:47

Letošní předvánoční akci a soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček nazvanou „Zdobit může každý – Zdobit bude každý“ byla dnes slavnostně zahájena v 10 hodin v Loretánské zahradě za účasti radního hl. m. Prahy Daniela Hodka. 

Strážníci nakoupí střelivo, ponožky a radary

Včera ve 12:46

Pražští strážníci podepíší rámcové smlouvy na dodávku střeliva, ponožek a laserových měřičů rychlosti v souhrnné částce 13,62 milionu korun bez DPH. Všechny smlouvy jsou čtyřleté. Vyplývá to z materiálů, které včera schválili pražští radní.

Hasiči vyprostili zraněného řidiče z osobního auta po střetu s tramvají

Včera ve 12:42

Dnes od 10:14 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů ze Satalic, Strašnic a HZS DPP u střetu tramvaje a osobního auta na křižovatce ulic Poděbradská a Slévačská v Praze 9.

Další krátké zprávy
Nahoru