dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Poslanci chtějí zákonem zabránit odtahům svých aut z modrých zón. A co to třeba vzít tramvají?
K Poslanecké sněmovně je to pěšky dvě minuty od tramvají na Malostranském náměstí a pět minut od Staroměstské. Foto: Jan Polák / Wikimedia Commons

Poslanci chtějí zákonem zabránit odtahům svých aut z modrých zón. A co to třeba vzít tramvají?

Vedení Prahy 1 se nelíbí snaha poslanců, kteří chtějí změnou zákona zabránit odtahům svých aut z parkovacích zón. Poslanci sněmovního hospodářského výboru minulý týden doporučili změnu zákona, která by znemožnila odtah vozů viditelně označených jako auta „osob požívajících výsad a imunit podle zákona nebo mezinárodních smluv".

Reagovali tak prý na to, že městská policie nechala několikrát odtáhnout auta poslanců a senátorů, kterým tak mělo být „fakticky znemožněno dostavit se na důležitá jednání Poslanecké sněmovny nebo Senátu".

S návrhem na výbor přišel po dohodě s dalšími politickými stranami poslanec František Laudát (TOP 09) a podpořili ho všichni členové výboru.

Anketa

Měli by mít členové Parlamentu výsadní právo parkovat se svými vozy v modrých rezidenčních zónách?

4.2%
(4.2%)
95.8%
(95.8%)
Podle starosty první městské části Oldřicha Lomeckého (také TOP 09) jsou parkovací zóny určené obyvatelům, kteří v okolí bydlí, a nevidí proto žádný důvod, proč by lidé měli nést tíhu toho, že v jejich blízkosti sídlí Sněmovna či Senát.

Obává se, že pokud by byl návrh schválen, nebylo by možné kontrolovat, kolik karet umožňujících parkování bylo vydáno. Téma chce proto probrat na červnovém zastupitelstvu Prahy 1. Záměr kritizovali další politici z Prahy 1 na úterním zastupitelstvu.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru