dnes
Středa - zatazeno
22°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
25°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
25°C
Zpravodajství

Poskytovatelé lékařské pohotovostní služby dostanou další dotace

Rada hl. m. Prahy včera projednala poskytnutí dotací pražským nemocnicím, které zajišťují lékařskou pohotovostní službu. Jedná se o finanční prostředky na pořízení vybavení pro ambulance lékařské pohotovostní služby poskytnuté formou účelových investičních dotací v celkové výši 4 768 500 korun a účelových neinvestičních dotací v celkové výši 987 700 korun.

Radní schválili jednorázovou účelovou individuální investiční dotaci ve výši 48 500 tis. korun pro Nemocnici Na Bulovce na zakoupení víceúčelového vozíku.

Další finanční prostředky na investice po schválení návrhu Zastupitelstvem hl. m. Prahy obdrží i tito poskytovatelé lékařské pohotovostní služby:

Fakultní nemocnice v Motole 1 500 000 korun na diagnostický ultrazvukový přístroj a centrální monitorovací stanici pro 6 monitorů;

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze 250 000 korun na EKG (propojené na systém MUSE VFN);

Thomayerova nemocnice 1 080 000 korun na stomatologické programovatelné křeslo, RTG a kompresor;

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady 1 020 000 korun na monitorovací systém (14 monitorů + 1 centrála) a víceúčelová lehátka typu „Stretcher“;

Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice Praha 870 000 korun na defibrilátor Corpuls3, měření art. tlaku a EtCO2, transportní lehátko Stretcher Sprinte a monitor vitálních funkcí, Mindray UMEC10.

V rámci návrhů na neinvestiční dotace schválila městská rada 147 700 korun pro Nemocnici Na Bulovce, navrhované finanční prostředky – 580 000 korun pro Všeobecnou fakultní nemocnici v Praze a 260 000 korun pro Ústřední vojenskou nemocnici – Vojenskou fakultní nemocnici Praha – ještě musí schválit pražské zastupitelstvo.

„Jsem rád, že nadále posilujeme financování lékařské pohotovostní služby v Praze. Prostředky půjdou na nákup a modernizace přístrojového vybavení. A nepochybuji, že z této dotace budou výrazně profitovat i pacienti. Investovaná částka by se měla projevit ve zkvalitnění péče, zrychlení poskytnuté lékařské pomoci a také v komfortu pro zdravotníky a pacienty,“ řekl radní Radek Lacko.Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

Včera v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Po nehodě v Praze 6 hořelo osobní auto

11. července 2019 v 07:45

Deset minut před koncem včerejšího dne zasahovala jednotka pražských hasičů u nehody osobního auta v ulici Horoměřická v Praze 6.

Další články
Nahoru