dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih
4°C
Zpravodajství

V Praze 6 pokřtí „chytrou“ lavičku, jejíž součástí je zahrada

„Chytrou“ lavičku s vertikální zahradou slavnostně pokřtí na Puškinově náměstí v Praze 6 v úterý 20. června odpoledne.

chytra-lavicka-p-6-nahled

Speciálně vybavená lavička umožní návštěvníkům kromě běžné relaxace a odpočinku si dobít telefon či tablet, připojit se k internetu, zjistit aktuální teplotu a vlhkost vzduchu nebo množství oxidu uhličitého v ovzduší. A to vše přímo ve veřejném prostoru města bez napojení na zdroj elektrické energie – lavička je napájena pomocí solárních panelů.

Radnice Prahy 6 se letos přihlásila do konceptu Smart City, takzvaného Chytrého města, jehož cílem je využívá digitální, informační a komunikační technologie pro zvýšení kvality života ve městech.

Slavnostní křtu se v úterý od 14 hodin za Prahu 6 zúčastní radní pro oblast Smart City Zdeněk Hořánek, za město dorazí primátorka Adriana Krnáčová.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru