dnes
Neděle - zatazeno
20°C
zítra
Pondělí - skorojasno
24°C
pozítří
Úterý - polojasno
25°C
Poruchovost veřejného osvětlení v Praze je nižší, myslí si Pražané. Ukázal to průzkum
Údržba osvětlení budovy Rudolfina. Foto: archiv THMP

Poruchovost veřejného osvětlení v Praze je nižší, myslí si Pražané. Ukázal to průzkum

Společnost STEM/MARK  provedla na konci minulého roku mezi Pražany průzkum veřejného mínění, který byl zaměřen na vnímání současného stavu a kvality veřejného osvětlení v Praze. Dotazováno bylo třináct set obyvatel Prahy ve věku 18 až 65 let. Z průzkumu vyplývá, že si dvě třetiny Pražanů všímají stavu veřejného osvětlení. Dvě pětiny obyvatel metropole se domnívají, že celková poruchovost je v posledním roce nižší než dříve.

,,Jsme potěšeni, že problematika veřejného osvětlení Pražany zajímá. Respondenti, kteří nějaký vývoj zaznamenali, ho většinou hodnotí pozitivně.  Všímají si většího množství lamp, jejich výměny i včasného odstranění poruch. To nás velmi těší.  Pracujeme systematicky na zkvalitňování našich služeb a zvyšování informovanosti Pražanů,“ upřesňuje Tomáš Jílek, předseda představenstva  společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP), která si průzkum zadala.

Podle průzkumu je pro Pražany nejdůležitějším faktorem rozmístění lamp veřejného osvětlení, následuje intenzita světla. Důraz je kladen také na ekologii. S intenzitou světla a s osvětlením památek a přechodů je spokojeno téměř 90 % Pražanů. V porovnání s jinými městy v republice je Praha hodnocena celými 90 % respondentů jako více osvětlená.

Společnost Technologie hlavního města Prahy stará o správu, provoz a údržbu veřejného osvětlení v Praze a s tím souvisejících technologií od 1. června loňského roku. Do její kompetence patří například i veřejné hodiny, které dle průzkumu používají celé dvě třetiny Pražanů.


Praha 11: Seznamte se s návrhy druhého ročníku participativního rozpočtu

Dnes v 07:56

V pondělí 17. června se od 18 hodin s návrhy můžete seznámit ve foyer Komunitního centra Matky Terezy.

Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

Včera ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Dnes: Revitalizace sportoviště Pod Žvahovem, přijďte diskutovat

13. června 2019 v 07:02

Předseda Výboru životního prostředí Prahy 5 Jakub Blažek zve na veřejnou diskuzi s občany a zástupci MČ Praha 5 ohledně plánované revitalizace sportoviště Pod Žvahovem.

Pošli to dál: Praha 13 dostala sekačku, strojem následně obdarovala mateřskou školku

12. června 2019 v 18:43

Dnes se na zahradě „Fakultní mateřské školy Sluníčko pod střechou při PedFUK" sešli zástupci radnice Prahy 13 a společností Profi Press a Strom, aby předali ředitelce sekačku na trávu.

Další články
Nahoru