dnes
Pátek - polojasno
31°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - oblacno
20°C
Poruchovost veřejného osvětlení v Praze je nižší, myslí si Pražané. Ukázal to průzkum
Údržba osvětlení budovy Rudolfina. Foto: archiv THMP

Poruchovost veřejného osvětlení v Praze je nižší, myslí si Pražané. Ukázal to průzkum

Společnost STEM/MARK  provedla na konci minulého roku mezi Pražany průzkum veřejného mínění, který byl zaměřen na vnímání současného stavu a kvality veřejného osvětlení v Praze. Dotazováno bylo třináct set obyvatel Prahy ve věku 18 až 65 let. Z průzkumu vyplývá, že si dvě třetiny Pražanů všímají stavu veřejného osvětlení. Dvě pětiny obyvatel metropole se domnívají, že celková poruchovost je v posledním roce nižší než dříve.

,,Jsme potěšeni, že problematika veřejného osvětlení Pražany zajímá. Respondenti, kteří nějaký vývoj zaznamenali, ho většinou hodnotí pozitivně.  Všímají si většího množství lamp, jejich výměny i včasného odstranění poruch. To nás velmi těší.  Pracujeme systematicky na zkvalitňování našich služeb a zvyšování informovanosti Pražanů,“ upřesňuje Tomáš Jílek, předseda představenstva  společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP), která si průzkum zadala.

Podle průzkumu je pro Pražany nejdůležitějším faktorem rozmístění lamp veřejného osvětlení, následuje intenzita světla. Důraz je kladen také na ekologii. S intenzitou světla a s osvětlením památek a přechodů je spokojeno téměř 90 % Pražanů. V porovnání s jinými městy v republice je Praha hodnocena celými 90 % respondentů jako více osvětlená.

Společnost Technologie hlavního města Prahy stará o správu, provoz a údržbu veřejného osvětlení v Praze a s tím souvisejících technologií od 1. června loňského roku. Do její kompetence patří například i veřejné hodiny, které dle průzkumu používají celé dvě třetiny Pražanů.


Provoz zákaznického centra PVK bude v srpnu bez omezení

Včera v 10:05

Od 1. srpna obnoví Pražské vodovody a kanalizace provoz zákaznického centra v Dykově ulici. Zákaznické centrum se uzavřelo v druhé polovině března kvůli rozhodnutí vlády související s pandemií způsobené koronavirem. V omezeném režimu bylo znovu otevřeno 4. května.

Do budovy úřadu Prahy 2 s roušku

8. července 2020 v 11:43

Povinná ochrana úst a nosu plošně zůstala už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na větších akcích uvnitř a v metru.

Pocitová mapa Prahy 9: Označte místo, které chcete změnit

8. července 2020 v 07:58

Na základě sběru názorů a pocitů obyvatel deváté městské části, které se týkají kvality životního prostředí v jejich bezprostředním okolí, a klimatických změn, které ho ovlivňují, vznikla Pocitová mapa.

Severně od Opatovské vznikne prostor pro oddych a relaxaci

7. července 2020 ve 12:26

Zítra, 8. července, zahájí Praha 11 regeneraci vnitrobloku mezi ulicemi Konstantinova a Černockého. V rámci úprav lokality budou odstraněny původní květníky a prostor zkrášlí nový květník osázený trvalkovým záhonem.

Další články
Nahoru