dnes
Pondělí - oblacno
27°C
zítra
Úterý - prehanky-dest
26°C
pozítří
Středa - polojasno
27°C
Poruchovost veřejného osvětlení v Praze je nižší, myslí si Pražané. Ukázal to průzkum
Údržba osvětlení budovy Rudolfina. Foto: archiv THMP

Poruchovost veřejného osvětlení v Praze je nižší, myslí si Pražané. Ukázal to průzkum

Společnost STEM/MARK  provedla na konci minulého roku mezi Pražany průzkum veřejného mínění, který byl zaměřen na vnímání současného stavu a kvality veřejného osvětlení v Praze. Dotazováno bylo třináct set obyvatel Prahy ve věku 18 až 65 let. Z průzkumu vyplývá, že si dvě třetiny Pražanů všímají stavu veřejného osvětlení. Dvě pětiny obyvatel metropole se domnívají, že celková poruchovost je v posledním roce nižší než dříve.

,,Jsme potěšeni, že problematika veřejného osvětlení Pražany zajímá. Respondenti, kteří nějaký vývoj zaznamenali, ho většinou hodnotí pozitivně.  Všímají si většího množství lamp, jejich výměny i včasného odstranění poruch. To nás velmi těší.  Pracujeme systematicky na zkvalitňování našich služeb a zvyšování informovanosti Pražanů,“ upřesňuje Tomáš Jílek, předseda představenstva  společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP), která si průzkum zadala.

Podle průzkumu je pro Pražany nejdůležitějším faktorem rozmístění lamp veřejného osvětlení, následuje intenzita světla. Důraz je kladen také na ekologii. S intenzitou světla a s osvětlením památek a přechodů je spokojeno téměř 90 % Pražanů. V porovnání s jinými městy v republice je Praha hodnocena celými 90 % respondentů jako více osvětlená.

Společnost Technologie hlavního města Prahy stará o správu, provoz a údržbu veřejného osvětlení v Praze a s tím souvisejících technologií od 1. června loňského roku. Do její kompetence patří například i veřejné hodiny, které dle průzkumu používají celé dvě třetiny Pražanů.


Čtyři lidé se na derby sešívaných s klokany dopustili přestupku

Včera ve 14:19

V souvislosti  se sobotním fotbalovým utkáním v Edenu, ve kterém domácí Slavia porazila Bohemians Praha 1905 4:0, řešili pražští policisté čtyři přestupková jednání spojená se zahalením obličeje. Uvedl to mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

V logistickém centru hořelo nákladní auto, škoda je milion korun

24. srpna 2019 v 09:04

 Včera krátce před sedmnáctou hodinou zasahovaly dvě jednotky pražských hasičů u požáru kabiny nákladního auta v logistickém centru v ulici U Plynárny v Praze 4.   

Další články
Nahoru