dnes
Středa - zatazeno
25°C
zítra
Čtvrtek - jasno
27°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
24°C
Poruchovost veřejného osvětlení v Praze je nižší, myslí si Pražané. Ukázal to průzkum
Údržba osvětlení budovy Rudolfina. Foto: archiv THMP

Poruchovost veřejného osvětlení v Praze je nižší, myslí si Pražané. Ukázal to průzkum

Společnost STEM/MARK  provedla na konci minulého roku mezi Pražany průzkum veřejného mínění, který byl zaměřen na vnímání současného stavu a kvality veřejného osvětlení v Praze. Dotazováno bylo třináct set obyvatel Prahy ve věku 18 až 65 let. Z průzkumu vyplývá, že si dvě třetiny Pražanů všímají stavu veřejného osvětlení. Dvě pětiny obyvatel metropole se domnívají, že celková poruchovost je v posledním roce nižší než dříve.

,,Jsme potěšeni, že problematika veřejného osvětlení Pražany zajímá. Respondenti, kteří nějaký vývoj zaznamenali, ho většinou hodnotí pozitivně.  Všímají si většího množství lamp, jejich výměny i včasného odstranění poruch. To nás velmi těší.  Pracujeme systematicky na zkvalitňování našich služeb a zvyšování informovanosti Pražanů,“ upřesňuje Tomáš Jílek, předseda představenstva  společnosti Technologie hlavního města Prahy (THMP), která si průzkum zadala.

Podle průzkumu je pro Pražany nejdůležitějším faktorem rozmístění lamp veřejného osvětlení, následuje intenzita světla. Důraz je kladen také na ekologii. S intenzitou světla a s osvětlením památek a přechodů je spokojeno téměř 90 % Pražanů. V porovnání s jinými městy v republice je Praha hodnocena celými 90 % respondentů jako více osvětlená.

Společnost Technologie hlavního města Prahy stará o správu, provoz a údržbu veřejného osvětlení v Praze a s tím souvisejících technologií od 1. června loňského roku. Do její kompetence patří například i veřejné hodiny, které dle průzkumu používají celé dvě třetiny Pražanů.


Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

Dnes v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

Dnes v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

22. dubna 2019 v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

22. dubna 2019 v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru