Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
DopravaPolitika

Portlík: Praha 9 je pro rozvoj trolejbusových linek

Pražský dopravní podnik včera v Letňanech zahájil výstavbu infrastruktury pro první regulérní trolejbusovou linku od roku 1954. Stavební práce na elektrifikaci autobusové linky 140 Palmovka – Miškovice potrvají 10 měsíců, uvedení linky 58 do zkušebního provozu se předpokládá v průběhu letošního října. Projekt má podporu i Prahy 9, na jejímž území část linky vede. Při zahájení výstavby to řekl starosta městské části Tomáš Portlík (ODS).

„Píše se rok 2022, ale s dovolením bych si trochu zavzpomínal. S nápadem, že by z Prahy 8 přes Prahu 9 a Letňany až do Čakovic jezdil trolejbus, přišel jako první současný starosta Čakovic Jirka Vintiška. Tehdy jsem se na něj koukal tak trochu jako na blázna. Když jsme se ale o tom začali více bavit, dospěli jsme k tomu, že to dává smysl, ale je potřebné najít podobného blázna, který by to pomohl zrealizovat. Našli jsme jej v osobě technického ředitele dopravního podniku Jana Šurovského, protože takový projekt neudělá člověk, který by pro něj neměl tak velké srdce a nadšení, jako právě on. Začali jsme v roce 2015 v Prosecké ulici a zahájení výstavbu infrastruktury je zadostiučiněním pro všechny, kteří tomuto projektu po celou dobu věřili,“ uvedl Tomáš Portlík.

Devátá městská část podle něj bude návrat trolejbusových tratí do metropole nadále podporovat. „Líbilo by se mi, kdyby byl rozvoj této ekologické dopravy ještě rychlejší, ale chápu, že se u každé nové tratě musí podrobně propočítat ekonomika výstavby a samotného provozu,“ řekl starosta.

„Jsem rád, že se trolejbusy vrací do Prahy, do které patří a bylo mrzuté, že se jich hlavní město v minulosti vzdalo,“ dodal.


Autor: puc

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Další články
Nahoru