dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Portál krizového řízení bodoval i na celostátní úrovni
Místostarosta Richard Bureš přebírá cenu za Portál krizového řízení. Foto: Praha 1

Portál krizového řízení bodoval i na celostátní úrovni

Po prvním místě v pražském kole soutěže Zlatý erb získal Portál krizového řízení další ocenění. Krásné druhé místo si odnesl v kategorii „Nejlepší elektronická služba“ ze slavnostního vyhlášení výsledků celostátního kola, které se odehrálo 4. dubna v Hradci Králové. Ocenění převzal zástupce starosty Prahy 1 pro informatiku, dopravu a úklid Richard Bureš.

Portál krizového řízení a bezpečnosti Městské části Praha 1 (kp.praha1.cz) nabízí ve své veřejné části přínosné informace, dopravní aktuality, aktuální počasí, včetně varování před nebezpečnými jevy v počasí a znečištěním ovzduší, mapové aplikace, online kamery, ale také pokyny pro chování v krizových situacích, důležité dokumenty a užitečné kontakty.

Tyto informace lze využít v jakoukoliv denní dobu: před odjezdem do práce či školy, při plánování trasy jízdy automobilem, ale také ve chvílích a situacích, které většinu z nás překvapí a kdy je nutné jednat rychle a hlavně správně. Obsahuje ale i neveřejnou část, sloužící krizovému štábu a vedení radnice při koordinaci a řízení případných krizových situací.

„Je škoda, že porota hodnotí pouze veřejnou část jako službu občanům a ne část neveřejnou, která slouží krizovému štábu k jeho práci a tedy k prospěchu občanům,“ říká místostarosta Bureš a dodává: „Máme velkou radost, že jsme s našim portálem uspěli i v celorepublikovém kole, kde jsme byli jedinými reprezentanty za Prahu. Je to velké ocenění, které je pro nás o to cennější, že z našeho vlastního kritického pohledu jsme na začátku a portál je teprve první z plánovaných služeb, které pro naše občany připravujeme.“

Další články
Nahoru