dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Zpravodajství

Porodní asistentky zazpívaly na Kampě

Porodní asistentky včera na Kampě vytvořily pěvecký sbor, který se zapsal do knihy rekordů. Vystoupení se podle předpokladu organizátorů mělo zúčastnit rekordních 1500 porodních asistentek. „Nakonec se povedlo ustavit zcela nový rekord, registrujeme přesně 1563 zpívajících žen,“ řekla ČTK Renata Kasalová, mluvčí mezinárodního kongresu porodních asistentek, v jehož rámci se vystoupení uskutečnilo.

Všechny ženy nebyly přímo na podiu, ale seděly na židličkách před ním, odkud zpívaly. Na pódiu se vedle orchestru střídaly u mikrofonů menší skupiny zpěvaček. Ženy v růžovofialových tričkách se začaly scházet na Kampě již před 14:00, kdy mělo vystoupení oficiálně začít.

V davu bylo slyšet řadu jazyků, dorazily ženy například z Kanady, Irska, Spojených států amerických, Velké Británie, ale i z Afriky. Na pódiu se střídaly porodní asistentky z různých zemí, které zpívaly společně s orchestrem Czech Collegium. Jako první vystoupily Kanaďanky, které zazpívaly mimo jiné slavnou píseň Beatles Let it be. Zazněly i další známé skladby jako Imagine Johna Lennona nebo Stand by me od Ben E. Kinga. Ženy z Afriky zazpívaly hymnu porodních asistentek. Na velkoplošné obrazovce byly současně promítány vzkazy žen z celého světa. Mezi nimi promluvily například ženy z Blízkého východu.

V rámci koncertu bylo možné podepsat petici za zkvalitnění vzdělávání a osvěty porodních asistentek v Česku. 30. ročník mezinárodního kongresu porodních asistentek s workshopy a přednáškami v Praze začne dnes a potrvá do 5. června. „Podle předběžného odhadu na kongres dorazilo na 4000 účastníků,“ uvedla Kasalová. Mezinárodní kongres se koná jednou za tři roky. Poslední se uskutečnil v roce 2011 v africkém Durbanu.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru