Dnes Pátek - polojasno 4°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 28. 1. 2022
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Poříční policie dostane moderní hlídkový člun

Praha posílí bezpečnost na Vltavě. Radní podpořili poskytnutí finanční podpory ve výši šesti milionů korun na pořízení hlídkové člunu včetně potřebného příslušenství a vybavení pro Poříční oddělení odboru služby pořádkové policie Krajského ředitelství Policie hl. m. Prahy. 

Plavební provoz se za posledních několik let na řece Vltavě výrazně zvýšil. Každý rokem přibývá velký počet nových vůdců lodí a také nově registrovaných plavidel. Je patrný také významný nárůst klasických vodních sportů, kdy se základny členských klubů téměř zdvojnásobily.

Poříční oddělení Policie ČR (PČR) uskutečňuje od roku 2015 kolem 400 kontrol velkých a malých plavidel ročně. V roce 2020 bylo řešeno plavebními hlídkami PČR celkem 81 plavebních přestupků a současně bylo zjištěno 16 přestupků u vůdců plavidel (přítomnost alkoholu). Poříční oddělení PČR zároveň zastupuje Státní plavební správu při zajištění a šetření plavebních nehod na řece Vltavě na území hl. m. Prahy. V rámci roku 2020 bylo šetřeno celkem pět plavebních nehod. V témže roce byly z řeky Vltavy zachráněny i dvě osoby.

„Bezpečností složky Integrovaného záchranného systému odvádějí v Praze skvělou práci, pořízením moderního hlídkové člunu dojde k posílení bezpečnosti na Vltavě, na které se v posledních letech výrazně zvýšil plavební provoz, počet sportovců a volnočasových aktivit. Pražané budou mít i na Vltavě zajištěnou vysokou úroveň bezpečnosti, v případě nouze se jim dostane rychlé pomoci. Věřím, že zastupitelstvo poskytnutí daru pro Policii České republiky podpoří,“ uvádí Petr Hlubuček, náměstek primátora hl. m. Prahy pro bezpečnost a životní prostředí.

Nové plavidlo bude využíváno pro posílení hlídkové činnosti na území hl. m. Prahy, a to zejména v centrální části města, kde je nutný dohled poříčního oddělení vzhledem k vysokému plavebnímu provozu výletních lodí. Taktéž bude využíván při řešení mimořádných událostí na teritoriu hl. m. Prahy, a to v součinnosti se složkami Integrovaného záchranného systému, Městské policie hl. m. Prahy, Magistrátu hl. m. Prahy a popřípadě i dalšími složkami řešícími danou událost.

O poskytnutí daru na pořízení hlídkového člunu se bude rozhodovat na následujícím Zastupitelstvu hl. m. Prahy.


Autor: TZ, red

Radní schválili další projekt rozvoje sociální infrastruktury pro seniory

Dnes v 10:46

Radní hlavního města schválili veřejnou zakázku na výběr projektanta na novostavbu areálu dlouhodobé lůžkové péče pro seniory, který má vzniknout blízko historického centra Dolních Počernic. 

Projekt Trenéři do škol v Praze 2 pokračuje

Včera v 10:53

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku na základních školách. Projekt pilotně spustila na začátku školního roku. Zkvalitnění sportovní výuky, které se v prvním pololetí osvědčilo, tak bude pokračovat i v celém letošním...

Soutěž Pečovatelka roku 2021 zná své vítěze, vyhlášení hostila Novoměstská radnice

Včera v 10:51

Nejlepší pečovatelky a pečovatelé Česka se sešli v úterý na Novoměstské radnici v Praze 2. Odborná porota udělovala ceny ve třech kategoriích už po deváté. Celostátní soutěž pořádá Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Diakonie ČCE. Porota vybírá vítěze třech hlavních...

Další články
Nahoru