Dnes Sobota - skorojasno 25°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 25°C
Sobota 13. 8. 2022
Svátek má Alena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Poříční policie dostane moderní hlídkový člun

Praha posílí bezpečnost na Vltavě. Radní podpořili poskytnutí finanční podpory ve výši šesti milionů korun na pořízení hlídkové člunu včetně potřebného příslušenství a vybavení pro Poříční oddělení odboru služby pořádkové policie Krajského ředitelství Policie hl. m. Prahy. 

Plavební provoz se za posledních několik let na řece Vltavě výrazně zvýšil. Každý rokem přibývá velký počet nových vůdců lodí a také nově registrovaných plavidel. Je patrný také významný nárůst klasických vodních sportů, kdy se základny členských klubů téměř zdvojnásobily.

Poříční oddělení Policie ČR (PČR) uskutečňuje od roku 2015 kolem 400 kontrol velkých a malých plavidel ročně. V roce 2020 bylo řešeno plavebními hlídkami PČR celkem 81 plavebních přestupků a současně bylo zjištěno 16 přestupků u vůdců plavidel (přítomnost alkoholu). Poříční oddělení PČR zároveň zastupuje Státní plavební správu při zajištění a šetření plavebních nehod na řece Vltavě na území hl. m. Prahy. V rámci roku 2020 bylo šetřeno celkem pět plavebních nehod. V témže roce byly z řeky Vltavy zachráněny i dvě osoby.

„Bezpečností složky Integrovaného záchranného systému odvádějí v Praze skvělou práci, pořízením moderního hlídkové člunu dojde k posílení bezpečnosti na Vltavě, na které se v posledních letech výrazně zvýšil plavební provoz, počet sportovců a volnočasových aktivit. Pražané budou mít i na Vltavě zajištěnou vysokou úroveň bezpečnosti, v případě nouze se jim dostane rychlé pomoci. Věřím, že zastupitelstvo poskytnutí daru pro Policii České republiky podpoří,“ uvádí Petr Hlubuček, náměstek primátora hl. m. Prahy pro bezpečnost a životní prostředí.

Nové plavidlo bude využíváno pro posílení hlídkové činnosti na území hl. m. Prahy, a to zejména v centrální části města, kde je nutný dohled poříčního oddělení vzhledem k vysokému plavebnímu provozu výletních lodí. Taktéž bude využíván při řešení mimořádných událostí na teritoriu hl. m. Prahy, a to v součinnosti se složkami Integrovaného záchranného systému, Městské policie hl. m. Prahy, Magistrátu hl. m. Prahy a popřípadě i dalšími složkami řešícími danou událost.

O poskytnutí daru na pořízení hlídkového člunu se bude rozhodovat na následujícím Zastupitelstvu hl. m. Prahy.


Autor: TZ, red

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Další články
Nahoru