Dnes Pondělí - obcasny-dest 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Poříční policie dostane moderní hlídkový člun

Praha posílí bezpečnost na Vltavě. Radní podpořili poskytnutí finanční podpory ve výši šesti milionů korun na pořízení hlídkové člunu včetně potřebného příslušenství a vybavení pro Poříční oddělení odboru služby pořádkové policie Krajského ředitelství Policie hl. m. Prahy. 

Plavební provoz se za posledních několik let na řece Vltavě výrazně zvýšil. Každý rokem přibývá velký počet nových vůdců lodí a také nově registrovaných plavidel. Je patrný také významný nárůst klasických vodních sportů, kdy se základny členských klubů téměř zdvojnásobily.

Poříční oddělení Policie ČR (PČR) uskutečňuje od roku 2015 kolem 400 kontrol velkých a malých plavidel ročně. V roce 2020 bylo řešeno plavebními hlídkami PČR celkem 81 plavebních přestupků a současně bylo zjištěno 16 přestupků u vůdců plavidel (přítomnost alkoholu). Poříční oddělení PČR zároveň zastupuje Státní plavební správu při zajištění a šetření plavebních nehod na řece Vltavě na území hl. m. Prahy. V rámci roku 2020 bylo šetřeno celkem pět plavebních nehod. V témže roce byly z řeky Vltavy zachráněny i dvě osoby.

„Bezpečností složky Integrovaného záchranného systému odvádějí v Praze skvělou práci, pořízením moderního hlídkové člunu dojde k posílení bezpečnosti na Vltavě, na které se v posledních letech výrazně zvýšil plavební provoz, počet sportovců a volnočasových aktivit. Pražané budou mít i na Vltavě zajištěnou vysokou úroveň bezpečnosti, v případě nouze se jim dostane rychlé pomoci. Věřím, že zastupitelstvo poskytnutí daru pro Policii České republiky podpoří,“ uvádí Petr Hlubuček, náměstek primátora hl. m. Prahy pro bezpečnost a životní prostředí.

Nové plavidlo bude využíváno pro posílení hlídkové činnosti na území hl. m. Prahy, a to zejména v centrální části města, kde je nutný dohled poříčního oddělení vzhledem k vysokému plavebnímu provozu výletních lodí. Taktéž bude využíván při řešení mimořádných událostí na teritoriu hl. m. Prahy, a to v součinnosti se složkami Integrovaného záchranného systému, Městské policie hl. m. Prahy, Magistrátu hl. m. Prahy a popřípadě i dalšími složkami řešícími danou událost.

O poskytnutí daru na pořízení hlídkového člunu se bude rozhodovat na následujícím Zastupitelstvu hl. m. Prahy.


Autor: TZ, red

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Dnes ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru