dnes
Neděle - zatazeno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Pořezání páru v centru Prahy nemá pachatele, soud osvobodil bezdomovce
Soud dnes osvobodil muže podezřelého z útoku na pár v centru Prahy. Ilustrační foto: freeimages

Pořezání páru v centru Prahy nemá pachatele, soud osvobodil bezdomovce

Loňské napadení česko-italského páru v centru Prahy, které skončilo pořezáním na krku a v obličeji, zůstává nepotrestáno. Pražský městský soud dnes zprostil obžaloby z tohoto činu slovenského bezdomovce Júlia Gondu. Muž tvrdí, že v daném čase na místě činu vůbec nebyl. Neexistují proti němu žádné přímé důkazy, svědci jej při policejní rekognici nepoznali spolehlivě a kamerové záznamy nejsou zřetelné. Dnešní verdikt není pravomocný, státní zástupkyně se proti němu odvolala.

V případě prokázání viny tak Gondovi stále hrozí pět až 12 let vězení za pokus těžkého ublížení na zdraví. Po vynesení rozsudku soud rozhodl o propuštění muže z vazby, žalobkyně s tím však nesouhlasila. To, zda se bezdomovec vrátí na svobodu ještě před projednáním odvolání, tak bude řešit vrchní soud.

Dvaašedesátiletý Ital a jeho devětadvacetiletá česká přítelkyně se stali terčem brutálního útoku loni 26. dubna. Dvojici, která se procházela po Národní třídě, pachatel u budovy Nové scény bezdůvodně napadl ostrým předmětem. Ženě způsobil několikacentimetrovou řeznou ránu na krku a muži velice hlubokou a osm centimetrů dlouhou ránu na tváři. Po činu utekl.

Pětapadesátiletého Gondu, který přebývá v Praze od roku 2008, zadržela policie po třech měsících od útoku. Stalo se tak na základě e-mailu od ženy, jež viděla záběry z místa činu v televizní reportáži a později muže z videa ztotožnila s Gondou, kterého spatřila u Národního divadla vybírat koše.

Bezdomovec byl v minulosti sedmkrát soudně trestán především za násilnou trestnou činnost. Při výslechu po svém zadržení podle policistů uvedl, že už mu nezáleží na životě, a že když se dostane na svobodu, podřeže první ženu nebo dítě, které potká. I proto putoval do vazby.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru