Dnes Čtvrtek - polojasno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Poradní sbor starosty Prahy 14 funguje už rok, bude se rozšiřovat
Starosta Prahy 14 Jiří Zajac. Foto: Facebook J.Z.

Poradní sbor starosty Prahy 14 funguje už rok, bude se rozšiřovat

Od loňského května v Praze 14 funguje Poradní sbor starosty. Složen je z občanů různých věkových i zájmových skupin. Schází se jednou měsíčně. Cílem je efektivně předávat zpětnou vazbu od veřejnosti směrem k vedení radnice.  

„Chtěli jsme nejen rozšířit možnosti, jak získávat zpětnou vazbu od obyvatel, ale také tuto vazbu efektivněji využívat. Jsem po roce trvání příjemně překvapený, že lidi ve sboru dobře fungují. Dám spíš na osobní kontakt, je to zefektivnění komunikace,“ sdělil starosta Prahy 14 Jiří Zajac (ODS), iniciátor založení poradního sboru.

Sbor se schází pravidelně, má své stále členy z řad aktivních občanů. „Debaty jsou velmi konstruktivní, mezi členy je třeba zástupce pejskařů, cyklistů, sportovců, zahrádkářů nebo třeba člověk z komunity, která chodí do kostela. Samozřejmě nadále platí, že městská část dle potřeb organizuje veřejná projednání či lokální fóra,“ vysvětlil.

Každý ze členů zastupuje jinou lokalitu městské části, jinou komunitu. A různí se tak samozřejmě i pohledy na to, co je třeba nezbytně řešit. Momentálně má své zástupce v plénu šest lokalit – Hloubětín, Hutě, Jahodnice, Kyje a Černý Most 1 a 2.

„Podněty členů sboru jsou různorodé. Řešili jsme třeba špatně provedenou úpravu chodníku, chybějící přechod, vykácení křoví zasahujícího do silnice nebo ochranu migrujících žab,“ popsal starosta Zajac. 

V současnosti má sbor 10 stálých členů s tím, že výhledově je v plánu rozšířit jejich počet na 14.


Autor: puc

Malá Strana září

Dnes v 16:07

První ročník festivalu Malá Strana září nabídne o víkendu od 22. do 24. září prozkoumat tuto čtvrť novýma očima. V těch nejzajímavějších malostranských obchodech s designem, kosmetikou, šperky, ale také například v knihkupectvích, květinářstvích, restauracích, kavárnách a restauracích, bude...

Vinobraní na Máchalce 2023

Dnes v 11:26

Vyvrcholením vinařského roku v Praze 9 bude Vinobraní na Máchalce jako součást Svatováclavských slavností. Víno, burčák, dobré jídlo a muzika od pátku do neděle 22. – 24. září.

Den stromů u Stodůleckého rybníka

Dnes v 11:25

Tradiční Den stromů v Centrálním parku u Stodůleckého rybníka se koná ve čtvrtek 5. října od 9 do 14 hodin.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 39. týden

Dnes v 11:12

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Novým zastupitelem Prahy 4 je Dvořák, nahradil Vansu

Dnes v 09:30

Novým zastupitelem Prahy 4 se stal Ladislav Dvořák ve funkci nahradil již bývalého zastupitele a někdejšího místostarostu Tibora Vansu (oba Piráti), uvedla ČTK. Slib zastupitele na úvod středečního zasedání Dvořák složil do rukou starosty Ondřeje Kubína (ODS). Piráti jsou v zastupitelstvu...

Praha 14: Kurzy sebeobrany zdarma

Dnes v 07:33

V rámci programu prevence kriminality pořádá radnice Prahy 14 kurzy sebeobrany zdarma.

Setkání: Stromy u tramvajové trati na Dědinu

Dnes v 07:15

Stavba tramvajové tratě na Dědinu jde do finále a před zahájením provozu se bude Technická správa komunikací věnovat stávajícím dřevinám – potřebnému ošetření, pěstebním opatřením a výsadbě nových dřevin v případě kácení.

Vzpomínky na Maďarsko v Maňáně

Včera v 15:50

Poslední akcí letošního ročníku tradiční kampaně Prahy 14 Setkání kultur bude cestopisná beseda v kavárně Maňána na Černém Mostě.

Komunitní centrum Kampa získalo dotace na péči o zeleň

19. září 2023 v 16:37

Radní Prahy 1 na svém úterním jednání schválili rozdělení financí z 2. kola dotačního programu v oblasti životního prostředí. Rozdělovalo se 286 000 korun.

Zaměstnanci magistrátu pomohli nemocné Verunce, vybrali téměř 57 tisíc korun

19. září 2023 v 15:16

Tříletá Verunka trpící vzácným nervosvalovým onemocněním obdržela v úterý od vedení hlavního města šek s finanční pomocí. Na pomoc Verunce přispívali zaměstnanci pražského magistrátu v rámci charitativní akce Run and Help, celkem přispěli 56 961 korun.

Praha 14 zve na Posvícení u Doubravky

19. září 2023 v 08:30

Rozsvícení rozhledny, program pro děti, koncerty nebo iluzionistickou show připravila Praha 14 na sobotu 23. září.

Vedení Prahy 15 besedovalo s občany o Taškentu

19. září 2023 v 08:18

Zástupci vedení městské části Praha 15 se sešli v Hostivaři na besedě s občany, která proběhla v souvislosti s koncepční studií Centrum Nová Hostivař.

Hygienická stanice zve na Starou rychtu

19. září 2023 v 06:50

Den otevřených dveří pro veřejnost uspořádá ve čtvrtek 28. září od 9 do 15 hodin Hygienická stanice hlavního města Prahy.

Nadace Kooperativy podpořila v grantovém řízení terapeutické služby

18. září 2023 ve 13:06

V České republice je dlouhodobý nedostatek odborných pracovníků v oblasti duševního zdraví dětí a jeho prevence. Nadace pojišťovny Kooperativa proto ve spolupráci s Českou asociací streetwork podpořila prostřednictvím grantového řízení psychoterapeutické služby pro klienty 21 nízkoprahových...

Další články
Nahoru