Dnes Pátek - polojasno 19°C
Zítra Sobota - bourky 20°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Poradní sbor starosty Prahy 14 funguje už rok, bude se rozšiřovat
Starosta Prahy 14 Jiří Zajac. Foto: Facebook J.Z.

Poradní sbor starosty Prahy 14 funguje už rok, bude se rozšiřovat

Od loňského května v Praze 14 funguje Poradní sbor starosty. Složen je z občanů různých věkových i zájmových skupin. Schází se jednou měsíčně. Cílem je efektivně předávat zpětnou vazbu od veřejnosti směrem k vedení radnice.  

„Chtěli jsme nejen rozšířit možnosti, jak získávat zpětnou vazbu od obyvatel, ale také tuto vazbu efektivněji využívat. Jsem po roce trvání příjemně překvapený, že lidi ve sboru dobře fungují. Dám spíš na osobní kontakt, je to zefektivnění komunikace,“ sdělil starosta Prahy 14 Jiří Zajac (ODS), iniciátor založení poradního sboru.

Sbor se schází pravidelně, má své stále členy z řad aktivních občanů. „Debaty jsou velmi konstruktivní, mezi členy je třeba zástupce pejskařů, cyklistů, sportovců, zahrádkářů nebo třeba člověk z komunity, která chodí do kostela. Samozřejmě nadále platí, že městská část dle potřeb organizuje veřejná projednání či lokální fóra,“ vysvětlil.

Každý ze členů zastupuje jinou lokalitu městské části, jinou komunitu. A různí se tak samozřejmě i pohledy na to, co je třeba nezbytně řešit. Momentálně má své zástupce v plénu šest lokalit – Hloubětín, Hutě, Jahodnice, Kyje a Černý Most 1 a 2.

„Podněty členů sboru jsou různorodé. Řešili jsme třeba špatně provedenou úpravu chodníku, chybějící přechod, vykácení křoví zasahujícího do silnice nebo ochranu migrujících žab,“ popsal starosta Zajac. 

V současnosti má sbor 10 stálých členů s tím, že výhledově je v plánu rozšířit jejich počet na 14.


Autor: puc

Novým předsedou Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 1 je Jonáš Felkl

Včera v 16:20

Na svém zasedání v úterý 21. května zvolilo Zastupitelstvo MČ Praha 1 nového předsedu kontrolního výboru. Stal se jím zastupitel Jonáš Felkl (bez politické příslušnosti), který kandidoval za Praha 1 Sobě. Nahradil tak Pavla Čižinského rovněž z uskupení Praha...

Přijďte si s námi zahrát. Nedělní open air koncert

Včera ve 12:30

Devátý ročník open air koncertu s názvem Přijďte si s námi zahrát v neděli 26. května na Střeleckém ostrově.

Středověké slavnosti na Hradčanech

Včera v 09:21

Druhé Středověké slavnosti na Hradčanech v krásném prostředí parku Maxe van der Stoela nedaleko pražského hradu v Praze 6.

Kouzlo Prahy ve Vrtbovské zahradě

Včera v 09:05

Výstavu obrazů od autorky Katky Neveu – Kouzlo Prahy najdete ve Vrtbovské zahradě do 31. května.

Dobročinnej Blešák v Praze 10

Včera v 09:02

Přijďte si nakoupit stylové kousky a oživte udržitelně svůj šatník. Letos můžete podpořit organizaci Nedoklubko. Tato nezisková organizace pomáhá rodičům předčasně narozených dětí a neonatologickým oddělením v České republice již od roku 2002.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 22. týden

23. května 2024 v 11:44

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Pražské vinice: Dvě besedy na Vyšehradě

23. května 2024 v 07:38

Zajímá vás víno a kultura s ním spojená? Poznejte autenticitu a výjimečnost vín z pražských vinic. Jedinečné polohy těchto zelených částí Prahy, z nichž některé jsou památkově chráněnými územími, veřejnosti běžně nepřístupnými, poskytnou i nevšední výhledy...

Troja: Zámek a labyrint

23. května 2024 v 07:07

Zámek Troja a jeho okolí představují jedinečný prostor v širším centru Prahy, kde bude GHMP představovat témata spjatá s urbánním historickým prostorem za pomoci současných uměleckých prostředků. 

Moai bude slavnostně odhalena, přijde i Pavel Pavel

23. května 2024 v 07:03

Socha Moai v bubenečském parku Lázaro Cárdenase už zdomácněla, v mezičase dostala i klobouk pukao. Nyní dojde i na slavnostní odhalení za přítomnosti zástupců Chile, které sochu do parku Prahy 6 darovalo.

Další články
Nahoru