dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Pražská kultura

Poprvé mimo Belgii: Úchvatné dílo symbolisty Jeana Delvilla na Staroměstském náměstí

Galerie hlavního města Prahy představuje v Domě U Kamenného zvonu tvorbu belgického symbolisty Jeana Delvilla. Vůbec první výstavu francouzského symbolisty mimo Belgii můžete navštívit až do konce srpna.

Jean Delville je jedním z nejpozoruhodnějších belgických umělců období symbolismu konce devatenáctého století. Ve svém výtvarném díle se inspiroval literaturou a hudbou, především texty E. A. Poa nebo Maurice Maeterlincka, Dantovou Božskou komedií a operami Richarda Wagnera jako Parsifal nebo Tristan a Isolda.

Proslavil se jako zručný kreslíř, byl ale také vynikající malíř s vyhraněným smyslem pro světlo a barvu, dále esejista, básník a ilustrátor.

Pozornost si kromě výstavy zaslouží i její promo video, jehož režie se ujal jeden z nejznámějších českých a světově uznávaných fotografů Antonín Kratochvíl.

 

Jean Delville (1867–1953)
15. 5. – 30. 8. 2015
Galerie hlavního města Prahy
Dům U Kamenného zvonu
Staroměstské nám. 13, Praha 1
Otevřeno út-ne, 10–20 hodin


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Další články
Nahoru