dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Popraví kobylu, pohřbí basu, zastřelí medvěda
Fantazii se při výběru masek meze nekladou. Foto: archiv

Popraví kobylu, pohřbí basu, zastřelí medvěda

Také tento víkend máte spoustu příležitostí, kam vyrazit na masopust. Akce se konají v historickém centru metropole i na jejích okrajích. Například v rámci Suchdolského masopustu se v sobotu setkají tři průvody – ze Suchdola, Roztok a Únětic.

Desátý ročník Karlínského masopustu proběhne v sobotu od 13 hodin na Karlínském náměstí. Návštěvníci si pochutnají na spoustě dobrého jídla a pití, přichystaná je zabijačka. Už v poledne na místě začnou farmářské trhy. Na pódiu se představí ABBA Stars, BSBB, Děda Mládek Illegal Band nebo třeba Heidi Janků. Menší děti se mohou těšit na pohádku v přilehlé budově Karlínského spektra. Největší atrakcí bude ale bezesporu tradiční masopustní průvod z Kaizlových sadů na Karlínské náměstí s koňským povozem, živou hudbou, kejklíři, loutkáři a chůdami. Program by neměl skončit před 18:30.

V sobotu odpoledne, od 13 do 17 hodin proběhne setkání masek také v Toulcově dvoře. Trasa tradičního masopustního průvodu povede starou Hostivaří. Hodinu po poledni budou ve dvoře připraveny jitrnice, tlačenky, koblihy a další pochoutky. Průvod vyrazí z Toulcova dvora ve 13:30. K tanci a poslechu bude hrát heligonka. Po skončení průvodu se uskuteční scénka „Poprava kobyly“.

Další masopust, na kterém se lze v Praze pobavit v sobotu odpoledne, se koná na Střížkově v parku Václavka. Od 13 hodin zde začne 11. střížkovský masopust. Na všechny příchozí čeká průvod masek a zábavný doprovodný program letos v duchu pohřbívání basy, což je stará masopustní tradice. Účastníci doprovodí na 40 dnů zasloužilého odpočinku „milovanou basičku“ Spolku za Veselejší Střížkov.

Tradiční Malostranské masopustní veselí začne v sobotu od 14 hodin na Kampě. Masky, maškary a ostatní účastníci masopustního průvodu však mají sraz před hostincem U černého vola na Loretánském náměstí už ve 13 hodin. Aklimatizační zastávky průvodu při sestupu budou v pivnicích, barech a dalších podnicích pod Pražským hradem. Průvod dorazí na Kampu kolem čtvrté hodiny odpoledne a při defilé masek na pódiu pravděpodobně, tak jako každý rok, zastřelí medvěda. 

Letňanský masopust začíná v sobotu už v 10:30. Dopolední program bude patřit vystoupení souboru Hra je to. Následovat bude průvod masek od budovy radnice Prahy 18 v Bechyňské ulici, který vyrazí od radnice a poputuje až na Starou Náves, kde bude pokračovat kulturní program.
V Centrálním parku Kbely se uskuteční v sobotu od 10 do 17 hodin Kbelský masopust. Na každou celou hodinu je připraven živý vstup, soutěže, výtvarné dílny a další atrakce.


Další články
Nahoru