Dnes Neděle - prehanky-dest 29°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 25. 7. 2021
Svátek má Jakub
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Poplatek za komunální odpad lze nově uhradit na Portálu Pražana

Termín splatnosti poplatku za komunální odpad se blíží a k obvyklým možnostem způsobu úhrady letos přibude novinka, díky které lze poplatek vyřešit z domova prostřednictvím Portálu Pražana. 

S vylepšenou funkcionalitou Portálu Pražana je spojena ještě jedna novinka. Zatímco dosud se k Portálu Pražana mohly přihlásit pouze fyzické osoby, nově tuto příležitost dostaly i právnické osoby a fyzické osoby – podnikatelé pomocí datové schránky.

Z hlediska technického řešení přihlašování je pro právnické osoby k dispozici nejrozšířenější možnost, a to přes datovou schránku. Přihlašování prostřednictvím NIA ID se zatím připravuje.

Správu a rozvoj Portálu Pražana, který hlavní město spustilo na konci září loňského roku, zajišťuje městská společnost Operátor ICT, a.s. (OICT). Podle generálního ředitele OICT Michala Fišera bude význam možnosti využití Portálu Pražana i pro právnické osoby a podnikatele růst s tím, jak na něm budou přibývat nové funkcionality.

Podle jeho slov se jedná například o řešení zón placeného stání nebo o agendu psů ve vybraných městských částech, a to ještě do konce roku 2021. V další fázi by měly přibýt vybrané služby městských organizací, například Dopravního podniku hl. m. Prahy, Pražských služeb nebo Technické správy komunikací hl. m. Prahy.

V současné době nabízí Portál Pražana přihlášení pomocí datové schránky a přes prostředky sdružené pod eIdentita.cz. Nově přibyla před několika týdny možnost přihlásit se do něj pomocí internetového bankovnictví (tzv. „bankovní identita“).

 

Praha chce rozšířit projekt RE-USE center

21. července 2021 ve 14:17

Uplatnění principů cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství na území hlavního města Prahy je jedním ze základních předpokladů snížení emisí CO2 o 45 % do roku 2030 a dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050. Součástí Klimatického plánu hl. m. Prahy je rozšíření úspěšného projektu tzv....

Vesmírná turistická mise SpaceX odtajnila shortlist, je na něm i kreativní producent Yemi AD

20. července 2021 v 15:43

Miliardář Yusaku Maezawa se v roce 2023 stane prvním vesmírným turistou v rámci jím financovaného projektu dearMoon a mise organizované společností Elona Muska SpaceX. Zakladatel nejúspěšnějšího japonského retailového e-shopu Zozotown je i vášnivý milovník rozličných forem umění. Proto se v březnu...

Další články
Nahoru