Dnes Úterý - zatazeno 5°C
Zítra Středa - zatazeno 5°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zpravodajství

Poplatek za komunální odpad lze nově uhradit na Portálu Pražana

Termín splatnosti poplatku za komunální odpad se blíží a k obvyklým možnostem způsobu úhrady letos přibude novinka, díky které lze poplatek vyřešit z domova prostřednictvím Portálu Pražana. 

S vylepšenou funkcionalitou Portálu Pražana je spojena ještě jedna novinka. Zatímco dosud se k Portálu Pražana mohly přihlásit pouze fyzické osoby, nově tuto příležitost dostaly i právnické osoby a fyzické osoby – podnikatelé pomocí datové schránky.

Z hlediska technického řešení přihlašování je pro právnické osoby k dispozici nejrozšířenější možnost, a to přes datovou schránku. Přihlašování prostřednictvím NIA ID se zatím připravuje.

Správu a rozvoj Portálu Pražana, který hlavní město spustilo na konci září loňského roku, zajišťuje městská společnost Operátor ICT, a.s. (OICT). Podle generálního ředitele OICT Michala Fišera bude význam možnosti využití Portálu Pražana i pro právnické osoby a podnikatele růst s tím, jak na něm budou přibývat nové funkcionality.

Podle jeho slov se jedná například o řešení zón placeného stání nebo o agendu psů ve vybraných městských částech, a to ještě do konce roku 2021. V další fázi by měly přibýt vybrané služby městských organizací, například Dopravního podniku hl. m. Prahy, Pražských služeb nebo Technické správy komunikací hl. m. Prahy.

V současné době nabízí Portál Pražana přihlášení pomocí datové schránky a přes prostředky sdružené pod eIdentita.cz. Nově přibyla před několika týdny možnost přihlásit se do něj pomocí internetového bankovnictví (tzv. „bankovní identita“).

 

Autor: TZ, red

Squatteři obsadili budovu v Praze 10, po dohodě odešli

27. listopadu 2022 v 11:32

Squatteři organizovaní skupinou Opravdu Dobré Squaty včera obsadili prázdný bytový dům v Malínské ulici v pražských Strašnicích s cílem vytvořit tam kulturní a sociální centrum.

Anketa Prahy 5: Vyjádřete se k veřejnému prostranství, bezpečnosti a dopravě

25. listopadu 2022 v 07:01

Praha 5 spustila anketu, která by měla doplnit strategický dokument s názvem „Strukturální plán Prahy 5“ o náměty občanů. Anketu můžete vyplnit do 6. ledna 2023. Výsledky budou zveřejněny v průběhu jara téhož roku.

První místo v Národní ceně kvality ČR za rok 2022 pro Prahu 13

24. listopadu 2022 ve 14:28

Tajemník městské části Praha 13 Jaroslav Mareš převzal ocenění za první místo v Národní ceně kvality České republiky za rok 2022 v programu EXCELENCE. Úřad navázal na úspěchy z posledních let a je jediným oceněným z řad městských částí, obcí a městských úřadů v ČR, který si postupně odnesl hlavní...

Další články
Nahoru