Dnes Pátek - oblacno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 23. 4. 2021
Svátek má Vojtěch
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Popeláři budou v Praze svážet odpad i během svátků
Svoz odpadu v Praze. Foto: JP

Popeláři budou v Praze svážet odpad i během svátků

Na území hlavního města bude i během nadcházejících svátků zajištěn svoz směsného a tříděného odpadu. Popeláři vyrazí do ulic na Štědrý den i po oba vánoční svátky. 

Konec roku je tím obdobím, kdy se v metropoli sveze největší objem odpadu. Svozy v tomto období jsou naplánovány tak, aby nedocházelo k přeplnění nádob a nevznikal kolem nich nepořádek.

V termínu od 24. do 31. prosince budou zajištěny standardní pracovní směny a svoz směsného odpadu bude probíhat dle příslušných svozových plánů, tedy jako v běžných dnech. O svoz se v Praze se stará konsorcium Pražské odpady 2016–2025, které tvoří společnosti Pražské služby a AVE komunální odpad.

U tříděného odpadu budou v kritických oblastech posíleny svozy poslední týden v roce, jinak bude vše probíhat také dle příslušných svozových plánů. „Společně se standardním svozem tříděného odpadu bude probíhat i pravidelný úklid kolem separačních míst,“ sdělil mluvčí Pražských služeb Radim Mana.

Epidemická situace ovlivnila způsob nákupu dárků. Ty pod stromeček putují nejčastěji poštou či prostřednictvím specializovaných zásilkových společností. To znamená zvýšenou produkci odpadů.

„Prosíme Pražany, aby se v tomto exponovaném období chovali ohleduplně, našli si pár vteřin na rozřezání či roztrhání krabice, nalámání polystyrenu, sešlápnutí PET lahví a zmačkání plechovek. Jedině tak lze efektivně využít celou kapacitu nádoby,“ shrnuje Mana.

Často se podle něj kolem nádob netvoří nepořádek kvůli nedostatečné frekvenci svozů či nedostatečné kapacitě nádoby, nýbrž kvůli bezohlednosti některých lidí. 

Svoz směsného odpadu v Praze

23. – 31. 12. 2020: standardní svoz v pravidelných svozových dnech

1. 1. 2021: svoz až na výjimky neprobíhá, náhradní svoz proběhne v následujících dnech

2. 1. – 6. 1. 2021: bude probíhat standardní svoz s případným časovým posunem jeden den

Svoz tříděného odpadu:

23. – 31. 12. 2020: standardní svoz v pravidelných svozových dnech

23. – 31. 12. 2020: v kritických oblastech budou posíleny svozy ostatních složek tříděného odpadu

1. 1. 2021: svoz až na výjimky neprobíhá, náhradní svoz proběhne v následujících dnech

2. 1. – 6. 1. 2021: bude probíhat standardní svoz s případným časovým posunem jeden den


Praha 1 kritizuje AirBnb

Dnes v 10:23

Předsedkyně Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Prahy 1 Bronislava Sitár Baboráková kritizuje nové opatření společnosti AirBnb. Ta oznámila zřízení nové telefonní linky pro obyvatele domů, kteří budou mít potíže s uživateli krátkodobých pronájmů. Nejdříve ale bude...

Zastupitelstvo Prahy 15 zveřejnilo program jednání

Dnes v 07:41

Čtvrté mimořádné zasedání Zastupitelstva městské části Praha 15 se koná ve středu 28. dubna od 10 hodin v sále TJ Sokol Hostivař – ve Švehlově sokolovně.

Earth Day Talk: Představitelé Tchaj-wanu, odborných institucí a Prahy se sešli u kulatého stolu

Včera v 09:29

Hlavní město ve spolupráci s Tchaj-pejskou hospodářskou a kulturní kanceláří a tchaj-wanským ministerstvem zahraničí uspořádalo kulatý stůl na téma cirkulární ekonomiky a překonávání klimatických výzev. Praha i Tchaj-wan právě v těchto oblastech uskutečňují řadu inovativních i ambiciózních...

Zastupitelé drželi minutu ticha za oběti ruské agrese

Včera v 08:52

Již 26. jednání pražského zastupitelstva v tomto volebním bylo dnes ráno zahájeno minutou ticha za oběti ruské agrese.

Praha 13 umístila kontejner na uhynulé ptactvo

Včera v 07:53

Na základě Nařízení Státní veterinární správy ČR k preventivnímu zamezení šíření nebezpečné nákazy ptačí chřipky radnice pro případnou potřebu umístila u hasičské zbrojnice v Tlumačovské ulici 2747/28 na Velké Ohradě kontejner na uhynulé ptactvo.

Praha 15 schválila pomoc spolkům

Včera v 07:06

Rada městské části minulý týden na svém jednání schválila návrh Výboru volnočasových aktivit a vnějších vztahů na vyhlášení dotačního programu na úhradu neinvestičních nákladů spolků, které působí v MČ Praha 15.

Centrem Prahy prošel pochod na podporu vězněného Navalného

21. dubna 2021 ve 23:03

Historickým centrem Prahy dnes prošel protestní pochod nazvaný Společně proti diktaturám.

Florenc 21. Mezinárodní soutěž, do které se může zapojit veřejnost

21. dubna 2021 v 18:15

Okolí autobusového nádraží na Florenci projde v budoucnu zásadní proměnou. Na konci března vyhlásili většinoví majitelé pozemků, ČSAD Praha holding a Masaryk Station Development, společně s hlavním městem Prahou mezinárodní urbanistickou soutěž, která přinese návrh na možnou podobu lokality již...

Praha spustila webovou aplikaci s daty o veřejných zakázkách

21. dubna 2021 v 18:10

Praha začátkem dubna udělala krok v oblasti průhlednějšího nakládání s veřejnými prostředky. Stala se prvním městem v Česku, které uživatelsky přívětivou a interaktivní formou zveřejňuje podrobné informace o zadávaných veřejných zakázek.

Další články
Nahoru