dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pop, rock, jazz, street music, salsa, hip hop, country. Žluté lázně budou letos plné hudby
Ve Žlutých lázních je zatím klid, první návštěvníky přivítá areál na pravém břehu Vltavy příští středu. Foto: archiv ŽL

Pop, rock, jazz, street music, salsa, hip hop, country. Žluté lázně budou letos plné hudby

Žluté lázně v Praze 4 – Podolí nabídnou od května do září koncerty, hudební vystoupení a pravidelný kulturní program. To vše navíc napříč všemi žánry. Na břehu Vltavy tak zazní Talichova komorní filharmonie, Support Lesbiens, Chinaski, Lenka Filipová, řada Dj´s a další soubory a zpěváci. Do areálu, který se letos veřejnosti otevře 30. dubna, se navíc vrátí závody dračích lodí i letní kino.

Ve Žlutých lázních zazní letos hudba mnoha stylů. Na břehu řeky tak může každý návštěvník slyšet pop, rock, jazz, street music, salsu, brazil, hip hop, etno i country.

„Budeme pořádat taneční večery například se salsou. Plánuji také odstartování hudební talentové soutěže Žlutých lázní. To všechno se dovědí aktuálně návštěvníci během sezóny,“ láká Jan Žampa, programový ředitel Žlutých lázní.

Nové molo propojí lépe areál s řekou

Novinkou je dvaatřicet metrů dlouhé a čtyři metry široké molo, které na celou sezónu zakotví v prostoru pod písečnou pláží a stávajícím dřevěným molem. „Molo bude mít hned několik využití. Usnadní přístup do vody, poslouží majitelům všech plavidel, aby je měli k čemu uvázat, a samozřejmě nebude chybět večerní příjemné posezení na úrovni hladiny s výhledem na západ slunce,“ komentuje nový prostor Petr Hozák, provozní ředitel areálu Žluté lázně.

K molu bude navíc připojený nově speciální party vor s grilem pro deset lidí. Plavidlo s motorem o velikosti 4×5 metrů si bude možné pronajmout s kapitánem nebo osobním zaškolením.

Adrenalin na vodě zvýší wakeboardy

Tep v žilách zvedne milovníkům adrenalinových sportů letošní novinka ve Žlutých lázních – wakeboarding a vodní lyžování. Doplní tak širokou nabídku „boardových“ sportů v areálu. „Podél travnaté pláže na trati dlouhé 120 metrů si může každý vyzkoušet jízdu po vodě. Jezdec je tažený lanem na speciálním navijáku. Wakeboardista takto vyvine rychlost až třicet kilometrů za hodinu. Začátečníkům samozřejmě poradíme,“ láká na atraktivní sport Petr Hozák. Zkušenější jezdci vyzkouší skok, na kterém mohou předvést nejrůznější triky.

Žluté lázně otevřou tradičně na čarodějnice

Hudební multižánrové léto ve Žlutých lázních začne ve středu 30. dubna. Dospělí se mohou těšit na bohatý program na velkém pódiu na travnaté pláži. Slavnostní vatru zažehnou pořadatelé v 19.30 hodin.

Výběr letošních akcí ve Žlutých lázních

21. května – S kočárkem Prahou (program pro děti i dospělé)
22. května – narozeniny časopisu Pastelka (akce pro děti)
24. a 25. května – 17. ročník Pražského festivalu dračích lodí (závod + doprovodný program na pódiu)
31. května – Komiksový den
10. června – začne opět promítat Aperol Spritz kino u Vltavy (každé úterý se budou střídat současné italské snímky s filmy ze zlaté éry italského filmu)
14. června – Avon pochod proti rakovině prsu (doprovodný a hudební program, Support Lesbiens, Lenka Filipová a další)
22. června – Wake jam (sportovní akce + hudební program)
26. června – Výroční party VŠFS s koncertem Chinaski
27. srpna – Talichova komorní filharmonie s Radkou Fišarovou
30. srpna – We run Prague (sportovní akce s doprovodným programem)
9. září – Bláznivý festival na podporu osvěty a správné léčby schizofrenie (doprovodný program)
27. září – Zabijačkové hody (tematický hudební a doprovodný program)


Další články
Nahoru