dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Pop art v The Chemistry Gallery: Pasta Oner je „Man on Fire"
Pasta Oner, Who I was before. Sítotisk a akryl na plátně. Zdroj: archiv

Pop art v The Chemistry Gallery: Pasta Oner je „Man on Fire"

The Chemistry Gallery připravila druhou samostatnou výstavu Pasty Onera s názvem „Man on Fire“, na které autor prezentuje svou obsáhlou tvorbu z posledních dvou let. Pasta Oner zde redefinuje svou pozici uznávaného graffity writera a street artisty a zařazuje se svým současným dílem mezi vůdčí představitele pop artu na české výtvarné scéně.

Pasta Oner je popartový umělec střední generace s nepopiratelnými kořeny v graffiti a streetartu, zároveň i jejich průkopníkem a propagátorem v České republice.

Umělec s vlastním jménem Zdeněk Řanda se přesně po dvaceti letech od doby, kdy vytvořil svůj první graffity piece a po více jak dvouleté odmlce představí ve své domovské galerii, pražské The Chemistry Gallery, s autorskou výstavou Man on Fire, na které představí obsáhlou sérii akrylových obrazů, sítotiskových serigrafií, aluminiových rytin či velkých prostorových objektů a instalací.

Tematicky i mediálně různorodá díla jednotí charakteristický autorský rukopis a opakující se vizuální a symbolické tvarosloví odkazující k tradici amerického pop artu. V celé současné tvorbě Pasty Onera se projevuje vytříbený cit a zájem o silné a pregnantní vizuální zpracování námětu, které současný Pasta Oner dědí právě ze své writerské a street-artové minulosti a dvacetileté aktivní produkce.

1-pasta-oner-adam-akryl-na-platne-150x150cm-2013-nahled

Pasta Oner – Adam

Výstava Man on Fire navazuje na dlouholetou aktivní spolupráci Pasty Onera a The Chemistry Gallery, kterou poprvé úspěšně rozvinuli na výstavách NA.PRO.TI.TOMU či Storage (2009). The Chemistry Gallery se systematicky a dlouhodobě věnuje prezentaci a podpoře současného českého street artu a grafitti.

Pasta Oner, Man on Fire
The Chemistry Gallery
Bubenská 1, Praha 7, 170 00
29. 11. 2013 – 5. 1. 2014


Autor: Renata Rákosová

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru