Dnes Pátek - zatazeno 16°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražské krimi

Poničili značku, pomočili policejní auto

Na chování mladých mužů upozornil městskou policii na Václavském náměstí v sobotu kolem půl druhé ráno kolemjdoucí prostřednictvím linky 156. Specialista z dohledového centra vyslal na místo hlídku. Ta oba výtečníky zastihla ve chvíli, kdy jeden právě vykonával malou potřebu na policejní auto a druhý ho u toho natáčel na mobil.

Vysvětlení bylo z jejich strany prosté. Prý popíjeli alkohol a přišlo jim vtipné „vrhnout se“ na dopravní značení. Mimo jiné také zaznělo: „No a co má bejt, tak já to všechno zaplatím.“ Pak už je ale začala přítomnost strážníků obtěžovat a značně změnili rétoriku.

Vulgární výrazy střídaly výhružky otcem pracujícím na kriminálce, který si to se strážníky vyřídí.

U obou mužů hlídka následně provedla dechovou zkoušku s pozitivními výsledky 1,74 a 1,21 promile. Když mělo dojít na projednání přestupků s finančním postihem, platit se mladíkům najednou nic nechtělo. Přestupky strážníci oznámili správnímu orgánu.


Autor: Hla

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Pervitin v tašce a tři zákazy řízení

22. srpna 2022 v 09:28

Policisté si v sobotu ve čtyři ráno povšimli projíždějícího auta v Roztylské ulici v Praze 4 a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Jakmile se za ním rozjeli, náhle zvýšil rychlost a snažil se jim ztratit z dohledu. Na pokyn k zastavení nereagoval a ve vysoké rychlosti zajel do ulice Jarníkova, kde...

Další články
Nahoru