dnes
Sobota - prehanky-dest
9°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Pomůžete policii dopadnout přežvýkavce? Dvojice mladíků krade ve velkém žvýkačky
Zloději žvýkaček. Poznáte je? Foto: Policie ČR

Pomůžete policii dopadnout přežvýkavce? Dvojice mladíků krade ve velkém žvýkačky

Policisté z místního oddělení na Jarově pátrají od 15. února po dvojici mužů, kteří už dvakrát během týdne navštívili čerpací stanici v ulici U Staré cihelny a odcizili přes 90 balíčků žvýkaček za stovky korun a asi desítku kvalitních čokolád. Zaměstnanci čerpací stanice oznámili policistům krádež nejprve 15. února a poté přesně o týden později.

Na dostupných kamerových záznamech je jasně vidět, že muži mají dopředu rozdělené role. Zatímco jeden si vždy koupí nějakou drobnost a komunikuje s pokladní, druhý využije její nepozornosti a z prodejního pultu odcizí zboží, které si následně uschová pod bundu.

Vzhledem k tomu, že škoda na odcizených věcech se v současné době pohybuje kolem dvou tisíc korun, dvojice mužů je prozatím podezřelá z přestupkového jednání na úseku majetku.

„Za toto jim v případě dopadení hrozí správní řízení na úřadě a až patnáctitisícová pokuta. Jakékoliv informace k totožnosti mužů, jejich pohybu nebo pobytu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

K popisu:
První muž je ve věku 20 až 25 let, vyšší štíhlé postavy. Má světlou pleť a oblečený byl do černé mikiny s kapucí a zeleným potiskem v přední části. Na hlavě měl černou čepici.

Druhý muž je stejného věku a štíhlé postavy. Má krátké hnědé vlasy, vousy a oblečený byl do modrých džínů a černé bundy do pasu se světlým lemováním u rukávů a límce. Na nohou měl světle hnědé boty.

Když zloděj umí zapózovat před bezpečnostní kamerou:

Klapka! Akce! Jedeme! Zloději motorek pózovali před kamerou a pak zápasili s amatérismem

Fotogalerie: poznáte hubeňoury, kteří vydrancovali přízemní byt?

Kradli bezpečnostní kamery. Ty je při tom natočily


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru