dnes
Sobota - skorojasno
3°C
zítra
Neděle - polojasno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Pražské krimi

Pomůžete? Dostihl zloděje, skončil s proraženou lebkou v nemocnici

Na konci října vykradl neznámý pachatel v ulici Švábky zaparkované nákladní vozidlo. Jeho počínání si ale všiml řidič předmětného auta, který se rozhodl pachatele pronásledovat a zadržet.

To se řidiči i následně podařilo, avšak pachatel krádeže se začal zadržení bránit. Přitom třímal v ruce šroubovák, kterým chvíli předtím u vykrádaného auta vylomil zámek.

„Tento pracovní nástroj se ale nenechavec rozhodl použít i při potyčce. Šroubovákem zaútočil na svého pronásledovatele a třikrát ho ostrou částí nástroje bodl do hlavy,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Šroubovákem útočník bodal takovou silou, že napadenému jedním z úderů dokonce prorazil lebku. Pak se dal zloděj násilník z místa incidentu na útěk, poškozený skončil v nemocnici.

Celou událost nyní prošetřují kriminalisté třetího policejního obvodu pro podezření hned ze tří trestných činů, a to těžké ublížení na zdraví, krádež a poškození cizí věci. Za tyto delikty hrozí pachateli v případě dopadení a odsouzení trest odnětí svobody až na deset let.

utok-sroubovakem-podezrely-nahled

Hledaný muž prchá z místa útoku. Lepší záběr není k dispozici, přesto, poznáváte násilníka?

„Vypátrat a zadržet pachatele se ale zatím kriminalistům nepodařilo. Proto se detektivové obrací s žádostí o pomoc na širokou veřejnost. Prosíme každého, kdo by muže v zimní bundě a s kapucí na hlavě, zachyceného na záběrech bezpečnostních kamer poznal, nebo by věděl, kde se momentálně zdržuje, ať nám tuto informaci předá prostřednictvím linky tísňového volání 158,“ dodal Hulan.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru