dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Povodně 2013

Pomoci v hmotné nouzi pro občany Prahy 10

Osobám postiženým povodní může být poskytnuta dávka pomoci v hmotné nouzi – tzv. mimořádná okamžitá pomoc. Výplatu dávky zajišťuje Úřad práce. Pro občany Prahy 10 je jeho pobočka umístěna na adrese Vršovická 68, budova C, 2. patro. Žádost o dávku můžete podat již v pondělí.

Mimořádná okamžitá pomoc je poskytována osobám, které se ocitnou v situacích, které je nutno bezodkladně řešit. Jednou ze situací je i postižení vážnou mimořádnou událostí (živelní pohroma, větrná pohroma, ekologická havárie, požár apod.) Dávku lze poskytnout až do výše 15násobku částky životního minima jednotlivce, tj. až do výše 51 150 Kč.

Bližší informaci o dávce je možné získat na stránkách MPSV ČR

http://www.mpsv.cz/cs/5#djp

V případě potřeby se také můžete obracet na sociální pracovníky ÚMČ Praha 10, kteří Vám poskytnou bližší informace nebo pomoc při zprostředkování podání této žádosti. Kontakty naleznete zde:

http://www.praha10.cz/urad-mc/odbory/odbor-socialni/oddeleni-socialni-prace.aspx


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru