dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
2°C
Připravte svou pleť na jaro, ošetření je vhodné i pro muže
Sídlem ÚLK je budova kláštera areálu Emauzy. Foto: archiv

Připravte svou pleť na jaro, ošetření je vhodné i pro muže

Čistá pleť je základem krásného vzhledu a po zimě to platí dvojnásob. Ale ať se snažíte sebevíc, tak výsledek není nikdy ideální. Přístroj Clarisonic Pro, který funguje na principu sonického čištění, které je šestkrát účinnější než čištění ruční, doporučuje primářka Miroslava Pelechová z Ústavu lékařství a kosmetiky.

Jak přístroj funguje?

Sonická metoda, která připomíná principem zubní sonické kartáčky, funguje díky jedinečné patentované technologii řízeného dvousměrného pohybu, jenž se skládá z pohybu dopředu a dozadu. Nedochází při něm k žádným rotacím či vibracím a nepoškozuje elasticitu kůže. Velice jemné pohyby, které, díky proudění vody, napomohou povrchovému ale i hlubšímu čištění ústí mazových žlázek.

mudr-pelechova-kosmetika-nahled

prim. MUDr. Miroslava Pelechová

Na jaký typ pleti je vhodné tuto metodu použít?

Přístroj Clarisonic Pro má speciální druhy kartáčků a tři rychlosti, které se volí dle typu pleti. Jak na citlivou, velmi citlivou, ale i normální a pleť s rozšířenými póry. Jeden kartáček je určený na tělo. Pečlivě zvolená vlákna jsou navíc odolná vůči bakteriím a jejich struktura zaručí, že se pleť nepoškrábe, ani jinak nepoškodí.

Jak přístroj pomůže mužské pleti?

Příjemné pro muže je, že se přístroj může vzít do sprchy, je vodotěsný. Pro pány po holení, nebo okolo vousů, kde se tvoří záněty, je to rychlý a produktivní způsob čištění. Výsledkem je šestkrát lépe vyčištěná pokožka za pouhou jednu minutu.

Za jak dlouho je poznat, že je pleť takto ošetřována a kolik zákrok stojí?

Během tří týdnů je efekt vidět. Pleť je znatelně hebčí na dotek, je prozářená a působí zdravě. Zároveň používáním Clarisonicu Pro zvyšujete následnou absorbci pleťových přípravků a zjemňujete výskyt a viditelnost jemných linek a vrásek.

Pokud si chcete nejdříve účinky Clarisonicu Pro vyzkoušet, tak si v Ústavu lékařství a kosmetiky můžete dopřát půlhodinové ošetření, jehož součástí je odlíčení, čištění, nanesení masky a úprava obočí. To vše za 390 korun. Cena přístroje je 6500 korun.

Čtěte také:

Estetická medicína: u přírodních materiálů vím, co se později stane, říká primářka Pelechová

V pražském ústavu ošetřují pleť originálním způsobem. Vstřelováním do pacientek

Modelace rtů: jemná práce, která vás vrátí v čase


Autor: Dagmar Králová

Tato nemoc si nevybírá: Je často spojená se studem, zranitelností, pochybnostmi o sobě a negativními myšlenkami. Snadno se tak může stát, že člověk začne nenávidět své tělo jako zdroj depresí a překážku, která mu zabraňuje žít spokojeným životem

16. ledna 2018 ve 14:01

Různým stupněm onemocní téměř každý druhý člověk starší padesáti let, většina lidí ale vůbec neví, že touto nemocí trpí. Podle Tomanové se dá rozvoji předcházet

29. prosince 2017 v 18:46

Primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí Michaela Tomanová formou otázek a odpovědí bolest nohou u dětí, bezpečné lyžování u lidí nad 65 let a jak předcházet osteoporóze, která hrozí každému druhému člověku staršímu padesáti let.

Absurdní požadavek: Vraťte mi peníze, potkala jsem totiž arabské hosty, což mne šokovalo

25. prosince 2017 v 09:08

Na odlehčení mezi svátky si přečtěte kuriozity a vtipné příhody klientů ERV Evropské pojišťovny. Některé případy jen potvrzují, že jsme někdy národem skutečně vynalézavým.

Novoroční předsevzetí tentokrát vydrží

21. prosince 2017 v 10:42

Příchod nového roku je pro většinu z nás spjat s bilancováním roku předešlého. Co se nám podařilo, v čem jsme úspěšní či naopak, co nám v životě chybí a co nám na sobě samých vadí. Zkrátka co bychom mohli změnit v roce nadcházejícím. Není tedy divu, že právě milník mezi dvěma roky je příhodný...

Jeho doporučení mohou znít až strašidelně, ale je dobré o nich vědět. Nyní jsou totiž jedním z nejohroženějších orgánů, neodborné provedení může vést ke katastrofě, ne k úspěšnému vstupu do nového roku

20. prosince 2017 v 08:17

Oslavy vánočních svátků a příchodu nového roku jsou plné radosti a veselí, mnohdy ale bohužel i úrazů. Oči jsou v tomto období jedním z nejohroženějších orgánů. I když podle statistik vedou zranění rukou a prstů, poranění očí má častěji fatální následky. Největší hrozbou jsou amatérské ohňostroje....

innogy: Odhalte včas hrozbu požáru nebo otravy oxidem uhelnatým

19. prosince 2017 ve 14:58

Jedovatý plyn CO je jako tichý zabiják. Není vidět, ani cítit. Bez detektoru oxidu uhelnatého nemají lidé ani zvířata šanci zaznamenat jeho přítomnost. Většina případů proto končí otravou, a dokonce i smrtí.

Další články
Nahoru